Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszokról? Mikortól kell...

Kuvaszokról? Mikortól kell elzárni a kutyát ha idegen jön?

Figyelt kérdés
Elsősorban kuvaszos gazdikat kérdeznék.Tudom,hogy ez kiderül majd,de szeretném tudni kinél mikor jött el ez az idö.Hány honapos volt stb.Mielött bárki itélkezne azért kérdezem,mert elég nagy a bünözés felénk és minél hamarabb szeretnék nyugodtan aludni.Értelmes és épitő válaszokat várok.Köszönöm
2015. jan. 30. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Megfelelő gazda mellett nem kell elzárni. Akkor kell elzárni, ha nem vagy biztos benne, hogy meg tudod akadályozni abban, hogy rátámadjon ok nélkül bárkire.
2015. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Miért nem tanítod meg neki, hogy amikor ott vagy, nyugodtan üljön/feküdjön és csak figyeljen?

Az elzárás kényelmesebb, elhiszem, de hosszútávon a tanítás a kifizetődőbb.

2015. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jó,ez világos csak vannak olyan személyek akik ugy nem hajlandók bejönni,tapasztalat.mindegy ezt hanyagoljuk.Mikortol tudják gazda nélkul megvédeni a területet?Jelen esetben 3 kuvasz.Keverék kutyáim vannak még nagy termetüek,de ök ekorán már védték a területet.Lehet,hogy a kuvasz késöbb bontakozik ki?
2015. jan. 30. 18:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem ugy az elzárást mert az érdekel mikortól veszélyes az emberre.
2015. jan. 30. 18:33
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

"Mikortól kell elzárni a kutyát ha idegen jön?"


Normális gazda és normális nevelés mellett soha. Akkor ugyanis megtanulja a kutya, hogy nem kell bántani azt, akit a gazda enged be.

2015. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem rotim van, de hátha segít a válaszom. A miénk is nagyon rossz környék, közel 3000 cigánnyal. Én, amikor nem voltunk itthon, mindig bezártam a házba (eleve kinti benti, kennel nincs),mert féltettem, nehogy ellopják.


Mikor pedig olyan ember jött, aki nem barát (tehát akivel nem akartam, hogy ismerkedjen), akkor is elzártam/bezártam, hiszen sokkal jobban előjön a területvédő ösztöne (tenyésztő is tanácsolta), bár sokan nem így gondolják (de ez az ő dolguk). Ezt én a legelejétől így csinálom. Ha barát jön, tehát olyan, akivel barátkozhat, vagy csak úgy ellehet ott köztünk, akkor nem zárom be (hiszen a kutyának azért szocializálódnia is kell, erre meg nagyon jók a barátok, akiknek tudom mondani hogy nyúlhatnak hozzá meg hogy mikor, stb..), de ha pl. a vízóraleolvasó jön, egyértelmű, hogy bezárom. Nem azért, mert nem tudnám kezelni a helyzetet, hanem azért, mert egész egyszerűen így erősebb az ösztöne. Ennyi.

2015. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Egyébként az, hogy mennyire lesz erős a védőösztönük, az majd később derül ki, olyan 6-8 hónapos, de inkább 1 éves koruk után (már ha egyébként megfelelő helyről valók, tehát jellemben megfelelőek).

2015. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam ha idegen jön és jelen vagyok nem kell bezárni, mert olyankor nem is ugatják meg. Ha mondjuk egy ismerősöm hosszabb időt tartózkodik nálam, akkor nem tudok folyamatosan a nyomában lenni, így a kutyákra sem tudok ráfigyelni, így bezárom hogy nehogy rátámadjanak ha nem vagyok kinn az udvaron.

Viszont ha nem vagyok otthon akkor még a kerítést sem szabad megközelíteni.

2015. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!