Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek olyan kutyája,...

Van valakinek olyan kutyája, aki nem végzi a dolgát a kertbe és sétáltatnia kell?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy 8 hónap körüli kan kutyát, akit egy autóból dobtak ki. Sajnos még nincs kész hátsó kerítésünk,így egy kb. 10 m hosszú és 2 m széles előkertben van, mert az az egyetlen zárható rész, van kutyaháza is. Naponta 5-6x sétáltatom, mert nem hajlandó még pisilni sem az előkertbe. Én itthon dolgozom, de nemsokára többször el kell mennem egész napra, jó lenne valami módszer, amivel legalább a pisilésre rá lehetne szoktatni. Már volt,hogy egész napra bent hagytam, de akkor se pisilt, inkább visszatartotta és nyüszített meg görcsölve vonaglott, na, inkább nem vártam meg, míg valami baja lesz...:-(. Az állatorvos vízhajtót akar neki adni, de nem mentem bele.

#kutya #szobatisztaság #kerti kutya sétáltatása
2015. febr. 2. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Attól, hogy egy kutyát kertes házban tartanak, még kell sétáltatni! Csináld úgy, hogy ha kint végzi a dolgát, akkor dicsérd meg, ha a lakásba, akkor ne szidd le.

De ezt a kutyát biztos valami nagyobb trauma érte, ha így viselkedik. Keressetek egy kiképzőt, hátha tud segíteni!

2015. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ezt buktad.

Ha bent tartanád és néha kiengednéd a kertbe, akkor lehet, hogy átszokna, illetve megtaníthatod arra, hogy "parancsra" pisiljen, és akkor el tudod neki magyarázni, hogy mit szeretnél, de ettől még ha ő nem akar maga alá csinálni, akkor nem fog. Tök rendes jó arc kutyád van igazából, mindenki ilyenre vágyik, csak szerencsétlenül jött ki :D

2015. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én úgy értem, hogy a kennelbe nem akar pisilni, nem? Érdekes, ilyennel még nem találkoztam, általában simán végzik a dolgukat a kennelben is. Ha rá szeretnéd venni, hogy ott is elvégezze, akkor nincs más teendőd, mint várni, előbb-utóbb rákényszerül és akkor muszáj lesz neki, aztán megszokja. Ha ezt nem szeretnéd, akkor az, hogy elmész otthonról, nem probléma, 8-9 órát is vissza tudja tartani a kutya, mielőtt elmész, kiviszed, mikor hazaértél, kiviszed, amíg nincs meg a kerítés.
2015. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Én szerintem meg a kertbe nem akar pisilni, csak az utcára.

Lehet szoba tiszta volt vagy nem tudom, mi is fogadtunk be egy kutyust és nekünk meg óriási kert volt és ott se pisilt/ kakilt. Csak ha sétált, de ha ki ment az utcára a kert előtt is elvégezte a dolgát.

2015. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki, hogy kert-tiszta a kutyád. Rengeteg kérdés van itt is, hogy "hogyan neveljük meg a kutyát, hogy a kertben egyhelyre piszkítson"..... Így legalább nem lépsz bele óvatlanul.
2015. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem pont fordítottjával volt problémám. Csak és kizárólag a mi kertünkben volt hajlandó elvégezni a dolgát, az utcán vagy idegen kertben nem. Hidd el, legalább annyira kellemetlen, hisz mindenhova visszük magunkkal és ha pl anyukámékhoz vittem 1 napos látogatásra képes volt fél napot sírni, hogy menjünk haza mert pisilnie kell. 7 hetesen került hozzánk és 1 éves koráig ezt csinálta. Borzasztó volt.

Talán az volt a választópont, mikor egyszer hazafelé nem bírta tovább és az amúgy első perctől szobatiszta kutyám (igen, kinti-benti kutya, így már 7 hetesen jelezte ha dolga van, kb 3-4 baleset volt összesen), a kocsiba hazafele bepisilt. Nem szúrtam le, hanem sajnáltam szegényt, de láttam rajta, hogy ő is szégyenli magát. Utána mikor legközelebb mentem anyuékhoz és levittem a kertbe, kb 20 perc bizalmatlan szaglásás után végre talált magának egy lombkupacot amire rá mert pisilni. Én örültem, ő örült, és azóta nincs problémánk.

Szerintem idő és szoktatás kérdése, de ha szeretnétek, hogy a kertbe végezze a dolgát akkor előbb-utóbb sikerülni fog. A végtelenségig senki nem tudja visszatartani.

2015. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy oda pisiljen, oda kell pisiltetni egy masik kutyat.

Ingerelni fogja az osztoneit es siman rapisil.

Enyemmel igy csinaltam, azaz veletlenul alakult igy, ugyanis atszokott szomszed kutya segitett nekunk ebben :)

Az enyem szuka, de azota eloszeretettel vegzi oda a dolgat.

2015. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A házba nincs beengedve, nem kennelben van, hanem egy kerítéssel lezárt kertrészben. Azért kellemetlen a dolog, mert hiába adok neki kevesebb vizet, ha el kell mennem, akkor is nyüszít, szűköl, görcsösen mozog, mire 3-4 óra múlva hazaérek, és ahogy kiviszem, rögtön a ház elé pisil, de a kertbe nem...Ilyenkor olyan, mintha fájna neki a pisilés, ahogy órákig visszatartotta :-(. Ez meg nem normális, hogy nem tudok sehová eljutni 4 óránál tovább, mert nem végzi a dolgát a kertbe, és ennél tovább nem nagyon bírja.Egyébként nem tudom nem épp az-e a baj, hogy a szomszéd kutyái átjártak, mielőtt őt idehoztuk, és össze-vissza pisilték a kertet, ő meg mikor először kiment, végigszaglászta és azóta nem is akar a kertnek arra a részére menni, lehet, azt hiszi hogy az az ő területük? Fene se érti...

2015. febr. 2. 17:15
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért 8 hónaposan már bírnia kéne 6-8-10 órákat simán, ha amúgy egészséges. Lakáskutyák is kibírják.
2015. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha tényleg fájdalmasan sír, dokival meg kéne nézetni...nehogy vmi gebasz legyen
2015. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!