Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek olyan kutyája,...

Van valakinek olyan kutyája, aki nem végzi a dolgát a kertbe és sétáltatnia kell?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy 8 hónap körüli kan kutyát, akit egy autóból dobtak ki. Sajnos még nincs kész hátsó kerítésünk,így egy kb. 10 m hosszú és 2 m széles előkertben van, mert az az egyetlen zárható rész, van kutyaháza is. Naponta 5-6x sétáltatom, mert nem hajlandó még pisilni sem az előkertbe. Én itthon dolgozom, de nemsokára többször el kell mennem egész napra, jó lenne valami módszer, amivel legalább a pisilésre rá lehetne szoktatni. Már volt,hogy egész napra bent hagytam, de akkor se pisilt, inkább visszatartotta és nyüszített meg görcsölve vonaglott, na, inkább nem vártam meg, míg valami baja lesz...:-(. Az állatorvos vízhajtót akar neki adni, de nem mentem bele.

#kutya #szobatisztaság #kerti kutya sétáltatása
2015. febr. 2. 08:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A dokinál már voltunk, (az oltásait most adatom be, így hetente-kéthetente járunk) nem talált semmi rendellenességet nála, szerinte stressz miatt is lehet, + úgy pisil,mint egy szuka kutya, nem sokszor, hanem egyszerre, nagyon sokáig és guggolva....Talán megterheli a hólyagját, ha sokáig kell visszatartani, úgy ahogy nekünk is kellemetlen ez.Ki tudja milyen előélete volt, szőre se volt rendesen, most kezd kinőni, állandóan fázik, a kutyaháza hőszigetelt és pléd is van benne, lehet, hogy be volt zárva valamilyen ólba, mert nagyon birkaszaga volt. Inni is csak pocsolyából iszik, ha levest felhígítok vízzel, csak azt issza meg+a kajához keverek némi vizet. Természetesen eleve sétáltatni akartam, hiszen falun élünk, mögöttünk nagy mező van, és túrázni is akarjuk hordani magunkkal.Csak épp pl. most járok vezetni, 50 km-re kell bemennem és egyszerre 8 órát levezetni, összesen 10 órát leszek távol, na ezért is aggódok, hogy hogy fogja kibírni.
2015. febr. 3. 08:27
 12/16 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, hogy almot csinálnék neki a kertrész egyik sarkába, hátha odaszokna.
2015. febr. 3. 08:27
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia! Ismerős szituáció :). Az enyémnél is volt ilyen gond, bár nálunk azért, mert lakásból költöztünk kertes házba. Márpedig ő a lakhelyére nem végezte el a dolgát. Az enyém benti kutya egyébként, de az udvart akkor sem használta. Kb. 3-4 hónap volt, mire megszokta, hogy az udvar ilyen célra is használható az utcai életkép mozizása mellett. A sétát nem tudod elkerülni úgy sem, csak ne vidd ki ilyen sokszor. Az nem igazán normális, hogy 4 óránál többet nem bír.

Azzal talán segíthetsz neki, ha a saját "végtermékéből" teszel le neki mintát az udvarban. Viszont a 10m x 2 m az nem tűnik nagynak, ez tényleg kicsi hely ahhoz, hogy oda végezze a dolgát és ne zavarja.

Az udvar nagyobb részébe vidd ki pórázon. Ott sétálgassatok fel-alá, előbb-utóbb elvégzi a dolgát és akkor nagyon dícsérd meg. Valószínű a pórázt és az indulást összekötötte az ürítéssel gondolatban, ezért is végzi el rögtön a dolgát ahogy kiléptek.

Tudom, hogy vacak dolog nézni a kínlódását, de az sem járható út, hogy ő irányítsa az életritmust helyetted.

Nálunk bevált a külön "wc udvar", ami gyakorlatilag annyit jelentett, hogy csak a hátsó udvaran volt hajlandó elvégezni a dolgát sétán kívül. Ahol játszott, éltünk, napoztunk oda nem.

Sok sikert!

2015. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha a kertben elvégzi a dolgát, csak az előkertben nem, nem tudod futóláncra tenni ara az időre, amíg dolgozol? Talán ha nem érezné magát bezárva, elvégezné a dolgát. Mondjuk nem tudom, hogy a menhelyen ezzel a dologgal hogyan boldogult, gondolom ott nem vitték ki a kennelből naponta háromszor, hogy pisiljen..
2015. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nem volt menhelyen, előttünk dobták ki egy autóból főúton, akkor nem tudtuk megfogni, mert sietni kellett a mh-re, de délután hazafelé még mindig ott ült szerencsétlen ahol kidobták az út szélén, és nagy nehezen meg tudtam fogni, fél óra könyörgés után. Kistestű, nem nagyon tudom elképzelni láncon, meg az udvar építkezési terület jóformán,ahová ki tudnám kötni,ott merő sártenger az egész, egyedül az előkert a megfelelő egyelőre. A kerítés építésekor tereprendezés is lesz tavasszal, tehát nem lesz gond a szaladgálással. Tulajdonképpen nem számítottunk kutyára az építkezés végéig, ezért nem megfelelőek a körülmények, de ott se hagyhattuk az út szélén...Az égvilágon senkit nem érdekelt szegény. Itt meg nem nagyon vannak menhelyek, inkább ideiglenes befogadók, de senkinél nem volt hely. (Karácsony körül fullig voltak). Na meg rögtön megszerettük, mert végtelenül kedves, intelligens és hálás, csak hát ez a wc-zés dolog...Egyébként azzal kezdtem, mikor idehoztuk, hogy a kertben sétáltattam,körbe-körbe, de nem csinált semmit órákig, akkor átvittem a szomszédos kertekbe (össze van nyitva, és nem laknak ott), na, ahol fű volt, ott pisilt csak. Nálunk hiába bazi nagy a hátsó kert, fel van szántva, és ott szintén nagy a sár, be se ment...Szóval, nem egyszerű. Egyébként pumi jellegű keverék, hatalmas mozgásigénnyel, a birkaszagból ítélve pásztorkutya lehetett, ha elengedem, fél óráig is képes körbe-körbe futni, alig bírom leállítani:-).

2015. febr. 3. 12:29
 16/16 anonim ***** válasza:
Igy ertem, a fu hianya zavarja. Marad a setaltatas, amig be nem fuvesitetek.
2015. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!