Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen mennyit kell fizetni...

Menhelyen mennyit kell fizetni egy kutyusért? VAló nekünk kis kutya?

Figyelt kérdés

Anyum és a húgom kiskutyát akar, viszont nem sok pénzünk van, és nem fognak a kutyára áldozni. Menhelyről akarnak mert hogy ott pár ezer forint. Ez hogy is van?

Nem egyezünk a fajtában, a névben sem.

Volt már menhelyi kutyánk 10 éve , azt mondták hogy térdig érő lesz, hát a derekamig ért 7 hónaposan, mert utána az adresszív viselkedése miatt , meg váltunk tőle. Nevelni kellet volna, csak akkor még apukám nem igen foglalkozott vele, mi meg picik voltunk, bár nekem nem ő kellett akkor sem. Szeretnék én is kutyust, de nem most , mert tudom hogy nem tudnék róla rendesen gondoskodni.

A húgom az edzések végett 4-5 ig suliba van heti 3-4x, minden 2. hétvégén versenyen, nyáron 3x egy hetet edzőtábor, ill egyéb táborok.

Anya hétvégén megint nincs itthon.

Erre a kis húgom válasza ( mikor mondtam neki) Hogy te majd leviszed meg majd reggel te kelj föl hozzá.

Kb 5 percre lakunk a sulijától, 8 ra kell beérnie.

Nekem 7-kor elmegy a buszom( ha azzal nem megyek el , kések az első és a 2. óra feléről)

Ő el döntötte hogy Maya lesz a kutya neve, csak lány lehet

és valami nagyon keverék( ilyenek tetszenek neki)

persze azok sem kevesebb értékűek, csak szerintem jobb ha tudjuk hogy mekkora lesz a kutyus meg hogy fog kinézni.

Az előző kutya is cuki olyan kis csivavás volt picinek, mikor meg nőtt meg inkább golden-német juhász+ még jó sok minden.


2015. febr. 2. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
A leírtak alapján nem való nektek kutya. A menhelyen sem olcsó, mert valamennyi hozzájárulást adni kell, plusz a kutyát kötelező ivartalaníttatni, ami szintén nem olcsó mulatság, főleg szukánál.
2015. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtős nektek a kutya. Gondoljátok át +1x....
2015. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem működne és a kutya inná meg a levét.


Húgodnak vészesen szar a hozzáállása, még meg sincs a kutya, de már tolná másra a feladatokat. Szerencsére viszonylag könnyen le lehet tesztelni anyu meg hugi lelkesedését: fogtok egy nyakörvet és egy pórázt, odaképzelitek Mayácskát a végére és reggel-este legalább fél, délután legalább másfél órát keringtek vele a környéken. Ha ez huzamosabb ideig megy, akkor lehet kutyáról szó.


Tény, a menhelyi kutya kifejezetten olcsó, a tisztességes tenyésztőtől vett kutyához képest (szaporítótól meg, mint tudjuk, nem veszünk). Ettől függetlenül a menhelyinek is kell a minőségi kaja, a megfelelő orvosi ellátás, a parazita elleni védekezés, stb. Számoljátok ki, hogy ez havonta mekkora költséget jelentene és beleférne-e a költségvetésetekbe! Ne felejtsetek el szép nagy keretet hagyni váratlan problémák esetére: kiképző/kutyasuli ha viselkedés gondja lenne, állatorvosi költségek (rokon macskájának béldaganata volt, össz-vissz kétszázezret hagytak a dokinál + spec étrenden van azóta is).


Harmadik probléma: a kölyökkutya ilyen időbeosztás mellett egyszerűen nem opció. A kölyökkutya iszonyatosan foglalkozásigényes: nevelni kell, szobatisztaságra szoktatni (kölyök kutya kölyök méretű hólyaggal, aminek még egy jó darabig nem lesz teljesen ura), szocializálni más kutyákkal, emberekkel, megtanítani minden hülye szituáció kezelésére (pl. autózni, tömegközlekedni, nem parázni a dokitól, viselkedni vendégségben), megküzdeni a lázadozó, kekeckedő kamaszkutyával...

2015. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt jól gondoljátok át. A kölyökkutya új családtag, akárhogy is nézzük. Sok örömet ad, de sok kötelezettség is jár vele együtt.


Nekem is menhelyi kutyám van, 8 hetesen hoztuk el, a következőkre számíthatsz:


Menhelyről ha hoztok, akkor általában adományként a következőket kérik: az eddig megkapott oltások, féreghajtás+chip árát. Ez nekem összesen 4000,- volt amikor elhoztam (parvo oltás, féreghajtás, chip, persze ha több oltáson van túl, akkor magasabb az adomány mértéke is.


Ezután 2 hetente oltás sorozat 2 kombi+féreghajtás, majd később veszettség oltás. Egy kombi oltás+féreghajtás ~ 4-5000,-/alkalom. Menhelyi kutyánál kötelező az ivartalanítás is további 10-20 000,-Ft-os lyukat fog ütni a házi kasszán.


A kutya eszik is, még ha eleinte nem is sokat, de számolod kell a táp árát, mint folyamatos rezsit. Egy jobb középkategóriás táp ára ~600,-/kg-tól indul (Brit Premium Junior), a tescós, budge-s tápok kerülendőek.


Mi a kutyát 2-3 óránként kivisszük, hogy elvégezze a dolgát - legalább a nagyobbat - míg a pisinek ott van a kutyapelus, arra hamar rászoktathatóak. Éjszaka bizony fog pottyantani 1-2 szeretetcsomagot, arra készüljetek fel. össze kell szedni, fel kell mosni...stb.


Valamint a kiskutya rengeteg törődést kíván, játékot, játékot, és még több mozgást, miközben remekül tanul is :)


Szóval ha ezt tudjátok vállalni, akkor hajrá, mentsetek meg egy kutyust, de ha még nem megy, inkább várj 1-2 évet, míg kedvezőbbek lesznek a feltételek.

2015. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!