Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutya tulajdonosok/...

Tapasztalt kutya tulajdonosok/szakertok velemenyet kerem, milyen kutyat ajanlanatok elsore?

Figyelt kérdés

Meg soha nemvolt sajat kutyam, gyerekoromban a nagyszuleimnek volt videken, golden retriever-hez hasonlo keverek juhaszkutya, nagyon szerettem, es o is engem.

Varosban lakom, lakasban. Ugygondolom eleget tudnank mozogni ettol fugetlenul. A szuleimel lakom, ha nem en akkor ok vigyaznanak ra bozonyos esetekben. A kovetkezo tulajdonsagok kozul szeretnek valasztani: Kulsore rovidebb szorzetu kutyat szeretnek, fontos hogy ne hullason sok szort, lehetoleg ritkan es keveset. Testalkatra jobban szeretem a bull fajra kutyakat, vagy rottweiler, szeretem a magabiztos megjelenesuket. Az alacsonyabb csivava, yorki, pincsi es hasonlo kutyakat nemigazan.. annyira nemsok kutyafajtat ismerek, ezert nemistudom mibol valaszthatnek nekem megfelelot. belso tulajdonsag szeretnem ha huseges,orzo-vedo ha megtamadnak habozas nelkul vedjen meg ne a tamado kezet nyalogassa, baratsagos, es okos, es lehetoleg szot fogadjon nekem.. a pitbullok nagyon tetszenek kulsore, megjelenesre, tudom hogy sok rosszhire van meg nem ajanlott elso gazdinak, de a kutya olyan amilyenne az ember teszi, tollem szeretetet biztos kapna. Milyen kutyafajtakat tudnatok nekem ajanlani?


2015. febr. 2. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkora a lakás? Nagytestű kutyát nem lehet kisebb lakásban tartani, terriertől és pulitól a szomszédok őrülnének meg, folyatamosan csaholnak. A zsebkutyákat hagyd meg a cukiságos tinilányoknak, egyébként agresszívebbek, mint a nagyobbak. Valamilyen nyugodt természetű kutya lenne jó, de nézz körül valamelyik menhelyen, tudnak tanácsot adni. Sőt, lehetsz önkéntes náluk, megtanulod, hogyan kell bánni a kutyákkal.
2015. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2015. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hmm, elsőnek a rottweilert felejtsd el, mert túl kemények első kutyának. A leírás alapján még talán a cane corso, boxer, bullmasztiff megfelelne, de ezek közül is a corso szerintem nagy falat, hacsak nem választasz egy nem domináns, nyugis szukát. Boxer és bullmasztiff is a fejedre nő könnyen, de azért mégsem egy rottweiler. Én most a két fajta között vacilláltam (már többedik kutyám, és nekem is tetszik a roti, és még így sem mertem bevállalni). Szóval a boxer kisebb, pörgősebb, mint a bullmasztiff. A bullma komolyabb, nagyobb és átlagos energiaszintű.
2015. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy még van az amerikai bulldod, de az is nagyon kemény, és a bordeaux-i dog, hát ő sem könnyű eset. Mondjuk a bull típusúak közül egyik sem egy golden retriever típus belsőre...
2015. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nemgond ha nem bulltipusu csak ne legyen nagy szorzetu es torpe kutya sem, bullmasztiff semikepsem mert ez nagyon nagy, nemondhato kicsi lakasnak ahol lakom 3 szobas, +1 nagyobb konya, 1 furdoszoba kisebb folyoso, meretben egy olyan 15-35 kilo korul legyen.
2015. febr. 2. 13:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Első kutyának őrző-védő fajtát én semmiképp nem javasolnék!

Első kutyának, lakásban tartva, ne legyen kis méretű… hát én nyugodt szívvel a vizslaféléket ajánlanám, abból is inkább egy ivartalanított szukát. De ő persze nem fog megvédeni,maximum jelzőkutyának jók, viszont ezek a fajták nagyon jók első kutyának, és nem mellesleg jó társak.


Nagyon nem mindegy milyen lesz az első kutyád, ha rosszul választasz az szenvedés lesz mindkettőtöknek, plusz egy életre elmehet a kedved a kutyáktól!

2015. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Mi itt mindannyian tapasztalatból beszélünk, (jóesetben), azonban minden kutya más, mint belőlünk sincs két egyforma, így kutyából sincs még fajtán belül sem. Első kutyás gazdinak azt javasolnám, hogy olvass utána azoknak a fajtáknak amelyeket leginkább közel érzel magadhoz, az alapján válassz. Ha megvan, a menhelyeken tudnak segíteni, illetve egy igazi tenyésztő is tud, abban, hogy melyik kutyust válaszd az almon/menhelyen belül. Szerintem egy felelős állattartó felismeri a hiányosságait és képes segítséget kérni, így mindenképpen azt mondom, hogy bármelyik fajtát választod járjatok kutyasuliba. Mindkettőtöknek könnyebb lenne. Viszont az a rossz hírem, hogy a rövid szőrű kutyáknak is hullik a szőre! Változó, hogy milyen mennyiségben, és mikor. Általában a vedlési időszakban, de lakásban tartott kutyáknál szinte egész évben. Ezzel számolnotok kell, de vannak különböző kozmetikai eljárások, amelyek sokat javíthatnak a helyzeten (furminátorok, nyírás!!).
2015. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
talan egy Staffordshire, Pitbull, Amstaff ? meretre es szorzetre is megfelel, meg tetszik is nagyon..vagy nem ajanlottak elso kutyanak?
2015. febr. 3. 15:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek nem, inkább valamilyen vadászkutya lenne jó.
2015. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sharpei? Angol bulldog?
2015. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!