Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemetjuhasz vagy Husky?

Nemetjuhasz vagy Husky?

Figyelt kérdés

Szeretnek venni egy kutyat. Az ex parommal anno vettunk(vett) egy Nemetjuhaszt, imadtam nagyon okos volt, van meg itthon 3 macska, haat, nem a legjobban jott ki veluk, de ez inkabb a macskak hibaja volt, sot az egyikkel meg spanolt is kicsit, de amugy egyiket sem bantota soha, max megkergette oket. Na a helyzet az h a Nemetjuhaszon kivul a masik kedvencem a Husky. Par honap mulva szeretnek venni kutyat, nem igazan tudok donteni a ket fajta kozul. A huskyrol olvastam h nem igazan baratkozik a macskakkal. Valojaban pro-kontra dolgokat olvasnek mindket fajtarol.

(kerteshazban lakok)

Koszi elore is


2015. febr. 2. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem számít, hogy hol laksz. Mit tudsz nyújtani a kutyának?
2015. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szabó Adrián Zsolt válasza:

Nekem Huskym van,idén lesz 8éves.

Okos,barátságos kutya,de idegenekkel nem barátkozik. Ugatni nagyon ritkán hallani inkább akkor is csak vonyítva,, énekel''.

Kertes ház szintén... Eddig 5 macska,megszámolhatatlan madár és rágcsáló van a számláján. Nem vagyok boldog miatta,de ilyen a természete.

Fürdeni imád,a havat szintén.

2015. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Husky-t nem ajánlok kezdésnek. De a 2 faj között óriási különbség van.

Amúgy válaszolj az 1-es hsz kérdésére, mert sokat számít!

Egy kölyök NJ-t 2 óránként kell kivinni...

2015. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy nap hány órát tudnál vele foglalkozni (séta, tanítás, játék stb.)? Ettől sok minden függ.
2015. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincsenek pro es kontra dolgok, mert egyik fajta sem jobb a masiknal. Mivel a kedvenc fajtaid, te is pontosan tudod, mik a belso tulajdonsagaik. Donts el, hogy egy jol motivalhato, engedelmes, gazdacentrikus orzo-vedo kutyat szeretnel, vagy egy kitarto, rengeteg futast igenylo, fuggetlen termeszetu, eros vadaszosztonu szanhuzot.
2015. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szabó Adrián Zsolt válasza:
Ott a pont!
2015. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A husky is összeszoktatható macskával, ha kiskorától együtt vannak. Nekem mindhárom huskym elfogadta a macskákat, néha megzavarják őket és ennyi. Viszont idegen macska ne menjen az udvarba...

Makacs fajta, sok foglalkozást igényel, nagy a mozgásigénye, kemény kéz kell hozzá,következetesség, de ha mindent jól csinálsz lehet egy nagyon jó kutyád.:) Nagyon gazdifüggők, imádnak az emberrel lenni, ezért én kinti-benti kutyának ajánlom. Lakásban nagyon szépen tudnak viselkedni, nincs velük semmi gond.:)

De a németjuhász és a husky ég és föld, össze sem lehet hasonlitani a kettőt. A husky soha nem lesz olyan, hogy lesi minden szavad, önállóbb természete van. Tanitani viszont jól lehet őket, jól motiválhatók, gyorsan tanulnak.

2015. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elsore a valasz. Minden tolem telhetot. azert emeltem azt ki h kertes hazban lakok, mert azert szamit, nem mindegy h panel vagy kertes haz. Mivel ovonokent dolgozok napkoziben igy csak 4-5 orat dolgozok, amikor nem tudok En foglalkozni vele (csak a parom), de az egesz napot kepes lennek/vagyok ra "aldozni".Azert kerdeztem ezt a ket fajtat, mert fel evig volt nemetjuhaszom, csak miutan szakiottam az ex parommal, elvitte a kutyat is. Imadtam/most is imadom, nagyon szepen neveltuk/neveltem, rendkivul okos kutya lett, most mar 2 eves. Emiatt szeretnek Nemetjuhaszt, viszont gyerekkori almom egy Husky, gyonyoru kutyanak tartom, talan a farkasok utani imadatom miatt (mert hat ez hasonlit rajuk a legjobban). Viszont a Huskykrol csak itt ott olvastam ami mint tudjuk lopikula, az ismeri oket alojaban akiknek van otthon. En valojaban szemelyes tapasztalatokra voltam kivancsi. Azt tudom h h kell " hozzaszoktatni" a Nemetjuhaszt a 3 macskamhoz, de mivel olvastam a Huskykrol, h nem igazan turnek meg tarsakat maguk mellett ezert voltam kivancsi a Ti velemenyetekre. Amugy koszonom a valaszokat!!!
2015. febr. 3. 19:04
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, es nekem a kutya (mindegy melyik fajtarol beszelunk) baratnak kell, nem hazorzonek, annak ott a 3 macska (ez most feligmeddig komoly) :))) na jo viccet felreteve, a kutya baratnak kell, nagyon hianyzik az "ex" kutyusom... :(
2015. febr. 3. 19:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ha van konkrét kérdésed, akkor kérdezz. 3 huskym van.
2015. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!