Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen véleménnyel vagytok a...

Milyen véleménnyel vagytok a Labrador retrieverről?

Figyelt kérdés
Mert már nagyon régóta szeretnék egyett.
2015. febr. 4. 17:23
1 2
 11/14 anonim válasza:
0%
nem vagyok otthon a macskákban
2015. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
66%
Unalmas kutya,szerintem és dömping termék lett sajnos.Szóval ha nagyon vágysz rá,akkor kennelből,ne valamelyik tucatgyárostól,ami csak nyomokban tartalmazza az eredeti fajtát.
2015. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Valóban igazatok van, "tucat" és már-már unalmas fajta lett, sajnos! Rengeteg a Labrador keverék, és tényleg fűnek-fának """Labradorja""" van. Természetesen a 80%-uk ócska keverék az OLX-ről, vagy a szomszéd Pista bácsitól, nem minőségi kennelből, de akkor is. Ez egy nagy hátránya a fajtának hogy korántsem egyedi. Én valamiért odavagyok ennek ellenére érte, mert tudom hogy az igazi, fajtatiszta, eredményes felmenőkkel rendelkező még mindig ritka mint a fehér holló legalábbis Magyarországon, az átlagemberek körében. A legtöbb csak keverék amit Labradornak csúfolnak. Sajnos az összes kutyára rámondják, hogy Labrador pedig a legtöbbnek a távoli őse lehet csak az... A másik "hibájuk" meg az, hogy valóban mindenkit szeretnek, és házőrzőnek alkalmatlanok (mondjuk soha nem fordulna meg a fejemben kutyát házőrzésre használni a mai világban), kajával valóban el lehet lopni őket simán.
2015. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%

"Unalmas" - Hát ez röhejes. Engem abszolúte nem érdekel, hogy a többi embernek milyen kutyája van, ez nem szempont. Azt se tudom egyébként, hol lehet belőle itt Magyarországon az a rengeteg, mert mi séta közben elvétve találkozunk másik labival. Amiből rengeteggel találkozunk, az pl a vizsla, amit ettől még nem tartok unalmasnak, hanem egy baromi jó fajtának.


A házőrzés nem érdekel, a házőrzőnek mondott kutyák 90 százalékát fél perc alatt meg lehetne mérgezni és így pont egy kalap sz.rt érnek. Sokkal jobb nekem az, hogy kutyával és emberrel egyaránt barátságos, én ezt a tulajdonságát kifejezetten díjazom. Azt, hogy ha egy 20 fős társasággal elmegyünk kirándulni, akkor is el lehet engedni és mindenki barátkozik vele és az idegen kisgyerekek is lóghatnak a nyakán egész nap és még az is meg akarja simogatni közülük, aki fél a kutyáktól. Egyszóval nagyra értékelem a nyílt, mindig barátságos, teljesen agressziómentes természetét.


Azt is nagyra tudom értékelni, hogy a bundájával alig kell foglalkozni és épp jó a magyar időjáráshoz, télen vidáman rohangászik a hóban mínusz tízben, de nyáron se sül meg annyira. Az eső alig érdekli, a sár kihullik a szőréből magától. Gyorsan szárad.


Imád úszni és imád apportírozni, alig akarja abbahagyni ezeket. Felnőtten is olyan vidám és játékos, mint kiskorában.


És igen, iszonyú falánk és professzionális kunyeráló, ha valaki elhiszi neki, hogy éhes és ad neki, akkor nagyon könnyen fel lehet hizlalni, ami nem tesz jót neki.

2015. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!