Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tényleg megérzik,...

A kutyák tényleg megérzik, aki igazán szereti őket?

Figyelt kérdés
Sokszor NEM IS szólok kutyához (idegen), mégis nagyon barátságosan odajönnek hozzám, ekkor már persze nem tudom tűrtőztetni magamat és mindig szólok hozzájuk, megsimogatom őket. Nagy állatbarát vagyok és a házi kedvencek közül a kutyusok állnak legközelebb hozzám. Nagyon szeretem őket a hűségük, ragaszkodásuk, kedvességük miatt :-)
2010. febr. 10. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megérzik. Erre vannak beállítva, ettől kutyák: figyelnek az emberre, és értelmezik az apró, sokszor észrevehetetlen jeleinket.


Én is így járok a kutyákkal, a teljesen ismeretelenekkel is, mint te: farkcsóválással közelednek akkor is, ha egy szót se szólok hozzájuk, rájuk se nézek. Apósom azonban fél tőlük, így őt rendszeresen meg is ugatják, sőt, a múltkoriban egy kutya bokán is harapta.

2010. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem használnám a megérzés szót (kicsit az sugallja, hogy ez valami misztikus dolog), inkább megértik. Az emberek nem túl jók a nonverbális kommunikáció értelmezésében, nálunk is megvan az "adás", de a "vétel" már kevébé hangsúlyos, a beszéd háttérbe szorítja. A (szociális) állatok viszont nagyon is jól értelmezik, így a kutya olyan jeleket is gond nélkül megért, amit te még csak nem is tudod, hogy kiadtál. Ebből aztán a jószándékot, támadó szándékot stb. is hamar észreveszik.
2010. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudok "ellenállni" a kutyusoknak, de azért igyekszem türtőztetni magam és elsétálni mellettük. :) A szomszédok kutyáját nem egyszer kellett már "hazavinnem", mert alig bírtam lerázni őket, követtek egészen hazáig! :) Igyekszem nem különösebb jeleket leadni, de a lelkem teljesen ellágyul amikor egy boci szemű kutyust látok, és visszhangzik a fejemben, hogy "istenem milyen édes" :) Én is megfigyeltem már, hogy hasonlóan "jó hangulattal" viszonyulnak hozzám, ha én is hozzájuk (bár csak nonverbálisan)
2010. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen a kutyák tudják hogy ki szereti őket, de szerintem idegen kutyák esetében ez inkább a jelleméből fakad. Van olyan kutya aki a kezed leharapná ha hozzá akarnál nyúlni, noha otthon a gazdájának szólni sem kell és mégis kedveskedik neki a kutya, szóval érted...
2010. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!