Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtatóban nagyobb az esély...

Futtatóban nagyobb az esély játszópajtit találni egy yorkinak, mint az utcán?

Figyelt kérdés
Csak gondolkozom, hogy ilyen szép napos időben hova vigyem inkább egy hosszabb kintlevésre. Utcán nem mindenkinek van türelme játszani hagyni a kutyáját, futtatóban nagyobb eséllyel lesz "partnere"?

2015. febr. 5. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Természetesen, bár az időjárás miatt pont ezeket a fajtájú kutyákat szokták rövid ideig "szellőztetni", T. a kevés kivételnek.


A futinál nézd meg, hogy kik vannak benn és kérdezz mielőtt bemész,(én mindig alaposan megfigyelem a kutyákat mielőtt bárhova bemegyünk) mert egy kölyök, de nagyobb testű kutya is lehet rámenős, viszont az ismerkedés nagyon fontos:)


Jó kutyázást!:)

2015. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
......azt még ne kérdeztem, hogy hol laksz, mert ha pl. Budapesten, lehet, hogy tudok ajánlani is rendes helyet.
2015. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Budapest 19.ker:)
2015. febr. 5. 14:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi, aranyos vagy:) Rég nem voltunk futtatóban, viszont anno én is mindig megkérdeztem a bentlévőktől, hogy bemehetünk-e, nehogy baj legyen:) Aztán leszoktunk róla, mert volt egy bullszerű, aki mellé nem lehetett bevinni, a gazdája nagyon ellene volt legalábbis... És sokat voltak bent, úgyhogy nem akartunk zavarni, meg úgy voltam vele, hogy az ő kutyájának valószínű muszáj lent lennie szabadon, hogy ne szedje szét a lakást, az enyémnek viszont csak egy plusz móka... Na de remélem sikerrel járunk, most felbuzdultam hogy ilyen szép idő van:)
2015. febr. 5. 14:38
 5/9 bollocks ***** válasza:
0%

"z ő kutyájának valószínű muszáj lent lennie szabadon, hogy ne szedje szét a lakást, az enyémnek viszont csak egy plusz móka"


Azzal ugye tisztában vagy, hogy egy terriered van?

2015. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát sajna nem az én terepem:)


XIII-ban lakom ott egészen sok és jó sétahelyet használunk.


Nagyon szimpatikus, hogy odafigyelsz a vakarcs mozgására, mert - valljuk meg- nem igazán ez a jellemző az aprókutyás társulatra.



Ha mást nem is gyalogolj vele sokat és egy kisebb parkban is tudsz vele játszani, gondolom szófogadó (pl. frizbi, ügyességi játékok: ha nem túl magas pad, vagy kisebb kő amire föl le tud ugrani parancsra, bujócskázni stb.)

2015. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a kérdező otthon "tanul" kint pedig sétál és esetleg kutyázna???


Kicsit kötekedőnek érzem a válaszod

2015. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, van a futtató mellett is egy nagy zöld sövényes park, padokkal, csak nem akartam szabálysértősködni, hogy nem bekerített helyen van... :) De ennyi talán belefér még, az eltűnéstől nem féltem, mert soha nem veszít szem elől. Köszi a tippet, ez a park talán még szebb és kényelmesebb, érdekesebb is neki, a kerítés hiányát leszámítva:)


Amúgy nem értem ezt a vérszomjas yorkie-tévhitet, annyi mindenki mondja, hogy idegbetegek és rosszak, komolyan nem tudom honnan veszitek. Yorkiból is pont annyi neveletlen kutya van, mint bármilyen más fajtából, szerintem semmivel se rombolósabbak, vagy rosszabb képességűek, mint a többi. Ahhoz szerintem eléggé el kell rontani a nevelését, hogy olyan dühöngő kis görcs legyen belőlük, mint amilyennek sokan lefestik. Az enyém spec egy haláli jófej, kedveskedő, játékos kutya, az agresszió meg az acsarkodás áll a legtávolabb tőle. És csak arra gondoltam a példámban, h a másik, nagyobb kutyának kötelező a szabadon levés, hogy az sokkal előbb kezd el unatkozni, és durvább jelei vannak, az enyémmel meg bárhol el lehet játszani, és ha 3 napig szakad az eső, és csak pisi séták vannak, akkor se szedi le a tapétát. Vagy rosszul gondoltam? Tényleg csak jóindulatból mondtam ezt.

2015. febr. 5. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Vidd el futtatóba, teljesen más, ha póráz nélkül tud kutyázni, mint pórázon. :) Ha meg ismeretlen kutya van bent, megkérdezed a gazdit, bemehetsz-e.
2015. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!