Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig kell bevezetni a...

Mennyi ideig kell bevezetni a kutyának a klikkert?

Figyelt kérdés
A kutyámat szeretném klikkerrel tanítani. Először ugye meg kell vele értetni, hogy a kattanás után falatot kap, szóval klikkelek és kaját adok. Eddig oké, csak azt nem tudom hogy ezt mennyi ideig, hány percig kell csinálni? Ha nem lehet időben mérni akkor meddig csináljam, amíg mit nem látok rajta? (8 hónapos border collie)

2015. febr. 7. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megérti. Egyébként nekem is border colliem van és nem vezettem be külön a klikkert, csak csináltam. Egyből értette a feladatot.
2015. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Látni fogod, amikor érti. Én a földre dobom neki a kaját, ha a klikk után már keresi akkor is, ha még el sem dobtad, akkor már érti. Illetve a kapásból lehet egyszerű dolgokat kérni, mint pl. szemkontaktus, akkor félre sem tudod érteni, mert ha többször ismétli, akkor már leesett neki, hogy a klikkért az adott dolgot várod tőle.
2015. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy klikkeltem neki párat, aztán feladatot csináltattam, amit már ismert (ülés, fekvés, gyere ide, ilyesmik), arra is ment a klikk-kaja, és így nagyon gyorsan rájött mindegyik, hogy ez a dicséret egyik formája.
2015. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak pár percig, viszont naponta többször is.

Akkor van kész, amikor el van bambulva, te klikkelsz, ő felkapja a fejét és rohan hozzád a falatért.

Na, akkor már tudja, lehet tanítani!

2015. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A bordernek nem szükséges a kondicionálás. Mehet a klikk/kaja rögtön a feladatok után.
2015. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zytta0313 válasza:
Először is vannak könyvek, amik pontosan leírják a klikker használatát, még azt is mi a jele annak, ha a kutya össze kapcsolta a klikkert a jelentésével. Másodszor: most kaptam szülinapomra egy border colliet ( nem! nem divatból, kb 15 éve szerelmes vagyok ebbe a fajtába, amikor itt Magyarországon még nem is ismerték; mostanra kellő tapasztalatom lett és olyan helyen élek - Ausztria - ahol a kutyatartás sokkal könnyebb...) szóval a kicsi most 3 hónapos, a klikker jelentését kb félóra alatt megértette, honnan láttam hogy érti: amikor klikkeltem figyelt.. idő után nem a nasit kereste hanem a klikket figyelte mikor "szólal meg". ezt követően kétszer negyed órába telt a fekszik parancs elsajátítása (az ült még klikk nélkül tanulta meg). Megjegyzem a "feksziket" nem csak szóból tudja, hanem testjelből is. Elég hamar feltűnt hogy a testbeszédre sokkal fogékonyabb , mint a szimpla beszédre.Láttam olyan gondolatokat más kérdésekben hogy 6 hónapos kortól tanítható a kölyök << ez se igaz, hisz Molly 3 hónapos, és tudja az ül fekszik gyere parancsokat.
2015. márc. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!