Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyás akinek a...

Van olyan kutyás akinek a kutyája nem falánk?

Figyelt kérdés
Az én kutyám (border collie) nagyon nem az, nagyon nem szeret enni. A táljába teszek pl tápot vagy árpagyöngyös csirkét főzve és olyan kedvetlenül, lassan eszi. A tápot nem is akarja enni. Mivel még nincs 1 éves muszáj lenne ennie a tápot így kézből szoktam adni neki. Lehet, hogy elkényeztetem ezzel, de épphogy nem sovány tehát inkább etetem kézből minthogy ne egyen (úgy kb megeszi). Konzervet nem adok neki mert a tápban vannak a vitaminok amik neki kellenek. Viszont ha valami finomságot kap úgy, hogy nem kajaidőben csak nasizni kb hogy főzök tojást és azt 4-be vágva odaadom vagy sajtot akkor azt nagyon szereti. Azt igazán szívesen megeszi. A jutalomfalatot is. Amúgy lehet hogy hülyeség, de nekem úgy tűnik mintha nem szeretné a tálját. Van 3 macskám, tehát van itthon macskatányér, abba szoktam rakni neki a kajáját, abból szívesebben megeszi. Na, most hogy egy csomót dumáltam az volna a kérdésem hogy van-e valaki akinek a kutyája nem falánk? Mert mindenkitől akinek van kutyája csak azt hallom, hogy a kutyája nagyon szeret enni (kutyaiskolában is, tehát sokféle fajtájúnál). Ha van olyan akkor mit tett, tud ötleteket adni hogy jobb étvágya legyen a kutyának? Már kezdek aggódni érte. Előre köszönöm a normális válaszokat!

2015. febr. 7. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom sem eszik sokat, eleinte én is kézből etettem, de azt mondták, h hagyjam, mert így elkényeztetem. Hagytam és mikor éhes volt, akkor evett egyedül is. Aztán lett egy cicám, aki nagyon sokat evett és ez ösztönözte a kutyusom, h ő is egyen. Viszont észrevettem, h ha megcsipogtatom a játékát, akkor elkezd enni. Valószínűleg azért, mert gondol arra, h a játékhoz energia kell és emiatt nekiáll enni, de akkor tényleg szinte habzsol. Lehet a te kutyádnak is van ilyen evést beindító "jel" csak meg kell találnod.
2015. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok oka lehet annak, hogy nem eszik. Lehet, hogy valami miatt pl. nem ízlik neki a táp, ezért nem eszi, aztán a gazdi elkezdi elkényeztetni, mindenfélét ad neki, csak hogy egyen. Az is lehet, hogy valamiért nem éhes, vagy a tállal van gond (csörög pl és zavarja). De lehet valamilyen betegség is (valamilyen gyomorbántalom pl.).

Nálunk is ilyen az egyik kutya, állandó küzdelem az evés. Kipróbáltunk már 1000 féle dolgot, de egyszerűen ilyen, hol eszik rendesen, hol meg nem, nem nagyon tudok vele már mit kezdeni. Mondjuk neki sokszor "mocorog" a gyomra, fortyog, vagy hogy mondjam, általában ilyenkor nem eszik.

Szoktam csinálni kb egy hetes quamatel kúrát, illetve ilyenkor diétáztatom, ha tudom (cs.mell, répa, rizs...), de ha ez sem segít, akkor bolus (venterrel vagy anélkül), de ugye gyógyszerezni se akarom folyton, az sem megoldás. Az orvos még egy székletvizsgálatot javasolt, de ha az sem mutat semmit, akkor nincs több ötletünk.

Kölyökkora óta fennáll ez a probléma egyébként...

2015. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is kölyökkora óta tart. Amúgy a kutyasuliban folyton azt mondják hogy a kutya elé kell tenni a kaját eszik belőle, de amint felnéz belőle el kell venni tőle és a következő etetésnél a maradékot odaadni és szintén ezt tenni, hogyha felnéz elvenni. Na ez az én kutyámnál nagyon nem sikerülne, mert ha elvenném amint felnéz nem enne semmit soha. Régebben, amikor még oviba vittem kipróbáltam mert mondták de ÉN nem bírtam sokáig nézni hogy napokig nem evett. Érdekes, hogy amikor elhoztam először haza akkor nagyon falánk volt, egy perc alatt behabzsolt mindent, akkor meg azon aggódtam de ez nagyon megváltozott. Átesett a ló túloldalára. A tápból már ezerfélét kipróbáltam de mindegyik csak pár napig ízlik neki, utána megint küzdenem kell. Tálból is sokfélét próbáltam. Van olyan betegség ami miatt ilyen kölyökkora óta? (9 hónapos)
2015. febr. 7. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:

A fortyogó gyomrú kutyásnak üzenem, hogy nézessétek meg a hasnyálmirigyét! A miénk is évekig járta az orvosokat ezzel a nem evéssel, meg korgással, meg olyankor gyakran volt hasmenése is, mire egy orvos végre rájött, hogy mi a baja.


Kérdező, hát cseréld ki a tálját, ha nem szereti és nálunk az a trükk vált be, hogy mindig csempészek a szárazkaja alá egy keveset valamiből, amit imád, ilyen kutyaszalámit, vagy pár falat főtt csirkét, ilyesmiket. Akkor leeszi róla a szárazat, csak hogy hozzájusson.

2015. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Lehet megoldás az is, amit írsz, ez a "leteszem elé, de ha nem eszik, elveszem és másnap odaadom és így tovább..", de nekem az a tapasztalatom, hogy amelyik rossz evő, az rossz evő, azon ez nem segít. (egyébként nem úgy működik, hogy leteszed, ő felnéz és elveszed, mert ezzel csak a habzsolásra szoktatod rá, ami szintén nem jó. Egyszerűen csak leteszed, kap mondjuk 20 percet. Közben ha otthagyja, otthagyja, nem csinálsz semmit, de 20 perc múlva, hacsak nem éppen pont eszi, elveszed előle és másnap megkapja, és így tovább...).


Egyébként ha nem sovány, akkor nem kell ezt túlagyalni, eleinte én is ezzel rontottam el.

2015. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A tállal már próbálkoztam, az nem oldja meg a dolgot, a macska tálkából megenné ha akarná (szóval a macskatálkával nincs baja). A tápba én is rejtettem már finomságot, de megoldotta hogy kikotorta és csak a finomságot ette meg. A tápra sikerült úgy rávennem hogy pár szem tápot a kezembe vettem és egy virslidarabbal odaadtam, majd újra és újra, de akkor ugyanott tartottam hogy kézből etettem. Végül is nem zavar nagyon ha kézből kell adnom neki csak nem igazán ajánlott az elkényeztetés miatt, ezért reméltem hogy van valami trükk amit még nem próbáltam. Még reménykedek. Jobb lenne ha lenne étvágya. :/ Tényleg épphogy nem sovány, de lehet hogy túlzok magamban. Úgy tudom hogy akkor kövér egy kutya, ha a bordáinál erősebben kell benyomni és végighúzni a kezedet hogy érezd őket és sovány ha nem is igazán kell benyomni, anélkül is érezni. Nálunk a 2. van. :( Nem nagyon vészes de lehet hogy csak azért nem az mert igyekszem és mivel border collie nagy a bundája, ránézésre nehéz észrevenni. Ha nem igyekeznék talán még soványabb lenne.
2015. febr. 7. 19:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek a trükkök nem szoktak beválni :) Ha tudnád, én mennyi mindent kipróbáltam, leírok párat: Ha a tápra darabos dolgot tettem/kevertem pl. túrót, akkor egyesével (nem viccelek!) lenyalogatta a szemekről és a tápot otthagyta. Ha folyékony dolgot öntöttem rá (leves pl.), akkor azt leette róla, a táp ott maradt... Volt olyan időszak, mikor törtük a tápot neki, azt bekevertük kenőmájassal,konzervvel, stb... így evett egy hónapig, majd ezt is megunta. És még tudnék mesélni.. Mikor meg már én untam meg, akkor játszottuk ezt az "eszel, nem eszel dolgot". Leginkább ez vált be, tápot nem váltottam, hiszen már így is elég válogatós volt, szóval az sem oldotta volna meg a problémát. Azóta meg mondom, hol eszik, hol nem, a gyomrától függ. Ha fortyog, nem eszik, ha nem fortyog, eszik, de ha épp olyanja van, hogy nem eszik, akkor a húst se eszi meg , meg semmit...

Próbáltam étvágyjavítókat, a Béres csepptől kezdve, az orvos által ajánlottig, semmi sem használt, hol evett, hol nem.

Ajánlották még, hogy mozgassam többet, de akkor is ugyanígy volt, vagy evett, vagy nem.

Bár nálunk valószínűleg valami gyomorbántalom van (vagy akkor lehet hasnyálmirigy??). A tied lehet, hogy egyszerűen csak rossz evő (van ilyen ismerősöm, akinek ilyen a kutyája, nem tud vele mit kezdeni)....

2015. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Manka68 ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy közvetlenül etetés előtt elvittem sétálni. A természetben úgy működik, hogy vadászunk, azután eszünk. A séta a kutyának olyan, mint a vadászat.
2015. febr. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!