Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a németjuhás...

Mi a véleményetek a németjuhászról?

Figyelt kérdés

Szeretnék a kertben tartani (venni majd nyáron) egy kölyök németjuhászt.Anyukámnak régebben volt és nagyon megtetszett.Sokat olvastam rólla,de a ti véleményetekre is kiváncsi vagyok.

Üdv: Petrah2007


2010. febr. 10. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az egyik legjobb választás a Német Juhász! Okos, könnyen tanítható és nagyon hűséges. Biztos, hogy védeni fog titeket és a rá bízott területet. Érdemes vele komolyabban is foglalkozni, tanítani suliba járni vele mert megéri! Nagyon intelligens kutya! Nekem is van egy de ő már idős.
2010. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt hogy igényli a napi sétát nem elég neki, hogy csak a kertben legyen. Szeret kutyák közt lenni szóval vidd majd olyan helyre ahol sok haverral találkozhat és futkározhat. Fontos a kölyökkori szocializáció is náluk és hogy elég inger érje szóval már kölyök korától kezdve sétáltasd ne csak a kertben legyen.
2010. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A gyerekekre is hallgat?Apukám vinné kutyasuliba.Én csak tanítanám mezeien és sétáltatnám őt.Első kutyám lesz előbb is szerettem volna,de apukám nem engedte végre nyáron lesz,mert elköltözünk kertes házba.

11/L

2010. febr. 10. 17:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: igen hallgat ha jól meg van nevelve. Én 16 éves vagyok 6 évesen kaptam a Német Juhászomat. Simán levihettem volna sétálni, mert nem húzott nem rángatott. Ugyan mi nem vittük kutya suliba mert elég tapasztalt kutyások vagyunk, de azért ajánlottam mert nem tudom nektek volt-e már kutyátok mennyire vagytok tapasztaltak a nevelés terén. Az enyém még most is nagyon okos pedig már a 11et fogja tölteni. Fog rád hallgatni ha megfelelően van nevelve. El fog ismerni Téged is mint a család/falka tagja és ugyanúgy fog rád is hallgatni és meg fog védeni ha arra szükség van. De mivel ilyen "kicsi" vagy ezért ajánlom, hogy nagyon hamar tanítsátok meg neki a helyes pórázon való sétálást mert van bennük erő rendesen...
2010. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Apukám 2-őt is nevelt ő tapasztalt,anyunak is volt egy.Ők tapasztaltak én is csak a könyvekből és az itt leírtak alapján ismerem a fajtát.De nagyon megtetszett.
2010. febr. 10. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ez segít, az utolsó kutyák egyike a németjuhász amit vennék, küllemre nem tetszik, de az tény hogy a legokosabb kutyák között van, ha szereted a fajtát akkor egy nagyon jó választás.
2010. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsinek meg van tanítva, hogy ne húzzon el ha sétáltatjátok akkor nyugodtan te is viheted! Szerintem egyik legokosabb kutya és én nagyon imádom. 8 vagy 9 éves lehettem mikor megkaptam első kutyámat aki német juhász volt. Vazul a neve sajnos tavaly októberben veszítettem el, már nagyon öreg volt 14 éves! Soha nem felejtem el a szemeit ahogy rám nézett, a tekintetét még most is látom. Imádom ezt a fajtát, én a rajzosat szeretem nekem az tetszik! Tudom nem szánkó húzásra való fajta, de a mi kutyánk kan volt nagyon izmos és erős. apuék vettek neki hámot és télen a szánkó mögé kötöttük, és úgy húzott minket, szép idők voltak. De sok mindent megtennék csak még egy pár percre vissza mehessek, és újra megsimogathatnám és elmondhatnám neki meggyire szerettem! Soha nem lesz még egy olyan kutyám. Sajnos nem lehet Német Juhász kutyusom mert emeletes házban lakunk, de most a páromtól kaptam egy kis törpetacskót!
2010. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tartanék. Nem egy ismerősöm kistestű kutyájának ment már neki német juhász.

Ezenkívül egy kutyás rendőr haverom szerint, olyan fajta, amelyik a legjobban tanítható arra, hogy megtámadjon egy embert. Soha nem engedném a saját kutyáimnak sem, hogy ember felé morogjanak, nem hogy támadjanak...

2010. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

:) 11 éves vagy akkor először egy lányt vegyetek.kb egy éves lesz valaki meglök vagy ilyesmi egyböl az emberen lesz

:D de ha mondod hogy nem szabad nem csinálja.

2011. szept. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!