Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HA meghal a kutyám én bele...

HA meghal a kutyám én bele fogok halni?!

Figyelt kérdés
HA meghal a kutyám én meg fogok halni!!:'( Nagyon öreg 12-éves 10éve hoztuk le Pestről.Kóbor kutya volt.Elvittük állat orvoshoz és ő megálapította hogy KB 2ÉVES.Egyik nap este vittem a kajcsit neki és a fényből láttam hogy szürke valami va a szemgolyóján. Akkor jöttem rá hogy már annyira idős hogy....:'( Tegnap is olyan játszós kedvében volt délutánra meg csak feküdt és miindig néztem hogy lélegzik-e?? annyira a szívemhez nött hogy én bele fogok halni ha ő el... Mit csináljak??

2015. febr. 8. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Vmelyik nap gondolkoztam,hogy mi lesz ha a kutyusom elmegy..(13 éves most)

Eleven,játékos kutyus meg mivel kistestű.Ugye ők elvileg tovább is élnek.De azért elgondolkozok rajta és a könnyem kicsordul.

Nagyon fog fájni az elvesztése. Sajnos tudom,hogy egy pár napig-hétig teljesen ki leszek,de megpróbálom úgy alakítani a dolgokat,hogy minimum 2 éven belül beszerzek egy kölyköt mellé.Nekünk is pusztult el kutyánk(tesómé),de akkor mellette volt ugye az én kutyám és egy picit könnyebb volt.

De ha bele gondolunk azért nehezebb tényleg hogy ha egyik napról a másikra üres lesz a ház. Ha meg két kutya van,nem lesz teljesen üres. Csak hát fogalmam sincs hogy fog alakulni az életem,hogy lesz időm,pénzem majd egy másik kutyára.

2015. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
12 éves kutya még nem olyan idős, főleg ha kis vagy közepes méretű. A szürke valami a szemén az lehet hályog....orvos megmondja.... lehet-e, kell-e műteni. Ha meg is vakul (ne adja isten) akkor is élhet még bőven 4-5évet még.
2015. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az élet rendje, egy ember élet alatt elég sok kutyus meghal. Nekem a cicám volt ilyen, kb. egy időben születtünk, imádtam, ő is engem, velem tanult, evett, aludt, mindent együtt csináltunk. Aztán 17 évesen meghalt amikor én osztálykiránduláson voltam. Szörnyű volt, nagyon sokat sírtam, a világ legjobb cicája volt. 3 év kellett, hogy igényem legyen újra, őt is nagyon szeretem, de akivel felnőttem, ő marad a szívemben az első helyen örökké. Te meg ne sirasd előre, 12 éves kutya még nem nagyon öreg, csak idősödő, simán élhet még akár 4-5 évet is, ha vigyázol rá. Egy másik cicám 3 évet élt vakon, mivel nekik szuper a szaglásuk, így annyira nem volt rá nagy hatással, egész jól tájékozódott úgyis. Vigyázz rá, és szeresd, amíg csak lehet.
2015. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekünk a 13 éves pulink a nyáron halt meg de tesóm előtte pár hónappal kapott egy kutyát. Sajnos az a kutyánk is meghalt pár hete. Pedig egy vidám, játékos kutyus volt. A családban mindenki nagyon kivolt... Néha amikor hazaérek még mindig várom, hogy odafusson hozzám :( Meg a labdája még mindig ott van a fa alatt és mindennap látom és ez egy szörnyű érzés. Nemhittem volna, hogy lehet ennyire kötődni egy állathoz ilyen rövid idő alatt. :) Most jelenleg nincs kutyánk de már kinéztünk egyet és márciusban hozzuk haza. :) remélem Te még jóideig élvezheted a kutyád társaságát :)
2015. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekünk van egy 4 és fél éves Beagle kutyánk két hónappal ezelőtt egy német juhász megtámadta és átharapta a hasfalát, azután műteni kellett és szerencsére a műtét sikerült már aznap este hazahozták a szüleim a kutyát. Én eközben éppen suliban voltam és akkor írt nekem apám,hogy mi történt majdnem elsirtam magam de nem akartam mások előtt úgyhogy inkább egész nap csöndben voltam és nem szóltam senkihez. Suli után siettem haza és amikor haza értem alig bírt felállni és még így is a nyakamba akart ugrani a szüleim mondták, hogy nekem örült eddig a legjobban és ennek hallatára ott helyben elsirtam magam és magamhoz öleltem. Hál istennek három hét múlva teljesen felépült és nagyon jolvan de sokszor gondoltam arra, hogy mi lenne ha elveszítením.
2015. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen és jó gyógyulást a kutyudnak !! :) köszönöm megpróbálni kiélvezni az időt köszönöm!!!
2015. febr. 8. 20:55
 7/8 SzMHZs ***** válasza:

Nekem ugyan még csak 2,5 éves a kutyám, de most lett vége egy közel 2 hónapos időszakunknak, amíg ki nem derült, hogy mitől van egy nagy csomó az oldalában. Akárhányszor végigsimítottam az oldalát, elszorult a torkom és nem tudtam nem belegondolni, hogy elveszítem...

Kiműtötték a csomót, pénteken jött meg a szövettani eredmény, miszerint nem daganatos elváltozás, csak egy injekciós szövődmény. De kaptam egy kis ízelítőt, hogy mi lesz, ha már idős lesz. Remélem, még jó sokára lesz, és azt is, hogy a tiédnek is van még jó pár éve.

2015. febr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 neige ***** válasza:

16 éves keverék kutyánkat kellett elaltatni tavaly előtt ősszel.Már nem tudott a lábaira állni, megviselte a hideg is, minden óvintézkedés ellenére.Iszonyatos sírás lett a vége, több hétig hiába próbáltuk feldolgozni, nagyon nehéz volt.A gyepmester (sajnos nem volt mód a kertben eltemetni) a négy lábánál, fejjel lefelé vitte ki a kocsihoz.Az sok volt..

Mivel nem az öreg volt az egyetlen kutyánk, hanem egy akkor 2 éves havanese is a családunk tagja volt, láttuk, őt hogyan érinti a dolog.Két-három napig kereste a másikat a kertben, az ólban, de hogy nem volt - elfogadta.

Az embert nagyon megviseli valakinek az elvesztése, főleg, ha közeli családtag.De ha tudatában vagyunk, legalább mindent megtehetünk annak érdekében, hogy a kedvencnek legyen még 2-3, 4-6 boldog éve, nagy sétákkal, finom falatokkal vagy klassz játékokkal.Ha keseregsz az öreg mellett, csak megnehezíted az életét azzal, mindig szomorú leszel vele/mellette.

Legyél boldog, vidám, ha vele vagy, hiszen még bőven van időtök!

2015. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!