Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy ne sérüljön...

Mit tehetnék, hogy ne sérüljön senki?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves szuka Németjuhász kutyám, és mostanába rendszeresen elszoktam vinni sétálni a környékre. Alapjáraton nem bánt se embert, sem más állatokat, viszont egyszer bedugta véletlen az egyik kerítésen az orrát egy másik kutyához, aki megkapta az orrát. Erre fel nagyon vicsorított és morgott rá, ha nincs az a kerítés tuti szétkapta volna a másik kutyát. Egy másik nap pedig pont egy elég méretes kóbor kutya ment az utcán, szerncsére időben észrevettem és elszaladtam a sajátommal előle, még mielött kapcsolt volna a kóbor eb, hogy egy másik kutya van elötte. Mióta megharapták a kutyám retteg attól hogy esetleg egy kóbor állattal találkozunk az utcán, és ne adj isten egymásnak is ugranának. Tehát a kérdésem az, hogy ilyenkor mit tehetnék? Természetesen megpróbálom elkerülni az ilyen szituációt, de ha mégis ránk támadna egy kóbor kutya, mi a leghelyesebb ilyenkor? Nem szeretném bántani, igazából az lenne a legjobb, ha van valamilyen eszköz, vagy bármi, amitől megrémülne, és elszaladna.

2015. febr. 9. 15:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szakember, kutyákkal ismerkedni?

Nálunk a lakótelepen ismerjük egymást vagy 50-en kutyások, egyikünknek se kellett szakember.

Szerintem ha az emberek elég határozottak, és bármi nem tetszőt le tudnak állítani, akkor átlag emberekkel, és átlag kutyákkal nem lehet gond.

Az átlag kutya alatt azt is értem, aki már egyszer kétszer összetűzésbe keveredett.

2015. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

...ja, vagy a kóbor kutyák elzavarására gondolsz?

Hát... ja, mondjuk az igaz.


De ha gyakorol ő is, meg a kutyája is jól nevelt kutyákkal, ismerősökkel, ilyesmi, akkor kóbor kutyánál se blokkol le annyira, mert jobban fog bízni a saját kutyájában is, hogy jól tud ismerkedni, meg magában is, hogy tudja irányítani.

Az azért sokat segít.

2015. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%
Az ismerkedesre gondolok. Adott egy 4 eves nemetjuhasz, aki valoszinuleg nem igazan volt szocializalva es az osszes elmenye a kutyakkal kapcsolatban az, hogy megtamadtak. Ehhez kutyasuli kene.
2015. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%

Most mi is a problémád, kérdező?


A kutya megijedt abban a helyzetben, ez természetes. Legközelebb jobban figyelj, hogy ne dugdossa be a fejét/orrát kutyás kert kerítésén. Határozottan tiltsd, csak tisztes távolságból nézelődjön be.


Ha támadólag lép föl a kutyád bármikor, te nyugodt maradsz és tiltod a viselkedést.


Ha odarohan egy nagy kóbor kutya, akkor meg laza pórázon tartod a kutyád és te is nyugton maradsz. Ha látja hogy te nem idegeskedsz ő is sokkal nyugodtabb lesz! Ha rendesen összeszagolnak, vidám hangon rádicsérsz.


Ha meg ellenséges szándékkal jön egy másik kutya, akkor megfogod a tiédet és elzavarod a másikat (Hess! vagy valami hasonlóval).

2015. febr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!