Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkimrol van szo es az...

Yorkimrol van szo es az atkarol fontos kerlek valaszoljato! (? )

Figyelt kérdés

Nos.... elvittem kutyakozmetikushoz az 1,5 eves ezust hatu Yorkimat. En is eszrevettem mar h a hasan fekete apro (anyajegyszeru)pontocskak vannak neha tobb neha kevesebb de semmi roszra nem gondoltam hisz bent tartom nem hordom ki naponta 10x... szoval elvittem a kozmetikushoz.. es o azt mondta h szerinte Atka... az az igazsag h untana neztem neten de nem nagyon ertem... h hogy is kellene kezelni elvigyem orvoshoz vagy eleg ha vexek valami sampont es megfurdetem?

A masik kerdesem az lenne hogy a kutyusom Jul.27. en tuzelt... es azota sem... be van neki mar vagy 2-3 honapja duzzadva... de nem verzik... es nem is kepzeli hogy alterhes.... valami fertozes lehet vagy ez tok normalis?

A Kutyusom fajtiszta...szoval meg ez sem lehetne problema...


2010. febr. 10. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknak jó ha sokat vannak kint. a yorki is kutya, sétálni kell vele, játszani, nevelni, más kutyákkal találkozni. Ő nem dísz.

Akármi van a hasán, már rég el kellett volna vinni az orvoshoz! Mi nem vagyunk azok! Úgyszintén amiatt hogy nem tüzel. Pl az én kutyám is 9 hónaponta tüzel de nincs neki bedagadva a nemi szerve!

Az utolsó mondatod meg hát.. Egyrészt nem fajtiszta, minden kutya az, hanem fajtAtiszta, másrészt hogy lehet ennyire lenézni a keverék kutyákat? Mit gondolsz attól betegek lesznek hogy nem fajtatoszták? Nekem is fajtatiszta kutyám van, de ettől még nem írok ilyeneket.

2010. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az atka nem látható, ugytudom, szőrhullás utalhat a jelenlétére. Vidd el orvoshoz, vegyen bőrkaparékot, és vért. a tüzelés csuszása lehet sokmindentől. Előfordulhat a hidegtől is, de pajzsmirigy rendellenesség tünete is lehet.
2010. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom pontosan hogy mivel de annyit tudok hogy 4 kezelésből áll a 4 kezelés 8 injekciot tartalmaz

állatorvoshoz mindneképp.

annyit sejtek még avgy valahol olvastam hogy az oltoanyaggal szarvasmarhákból is irtják

mert az elhalt hámsejtekböl élnek!

de ez eegy fajta atka nem tudom meik de ennek van több csoportja!de tuti doki minél hamarabb mert idegrendszeri és esetleg vakarásközben komoly sebeket szerezhet a kutya

2010. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
a fekete apró pöttyök a bolhaürülék. nem atkás a kutyás, hanem bolhás, még akkor is, ha nem látsz benne élő bolhát,...
2010. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak van igaza!!!!
2010. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ez a bore alatt van... nem a szoren... es amugy is a kutyakozmetikus eszre veszi ha bolha.Nos, nem nezem le a nem fajtatiszta kutyakat nekem volt is es lesz is nem fajtatiszta kutyusom mert imadom oket... azert irtam oda h ne kapjak oan valaszokat h tuti nem fajatatiszta es valami baj van vele...
2010. febr. 10. 21:18
 7/14 A kérdező kommentje:
mellekesen nem disznek tartom a kutyam van kint az udvaron... ami eleg nagy de nem setaltatom naponta orakat (es igen volt oan kutyusom amit naponta 2 orat setaltattam)
2010. febr. 10. 21:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ha a bőre alatt van, azt nem láthatod. Vidd el állatorvos. Egy kutyakozmetkius nyírja csak a szőrt le, de ne dianosztizáljon!!!
2010. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Most az atkáktól függetlenül, meg nem is bántásból írom, de hidd el, hogy ő is örülne, ha naponta 2 órát sétáltatnád! Attól hogy kicsi, még nem elég neki a kert. Ugyan akkora szüksége van új ingerekre, szagokra és a vadászatot helyettesítő sétákra, mint mondjuk egy bernáthegyinek.
2010. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

különben a bolhakaka pont a bőrön van, nem a szőrön....


"A figyelmes vizsgálódó megláthatja az állat bőrén a bolhákat ill. gyakrabban a bolhaürüléket. A bolhaürülék szabad szemmel jól látható, apró és fekete. Nedves vattához érintve pirosan elszínezi azt a kioldódó emésztett vértől."


[link]


Én egy hasmenéssel is elviszem a yorkimat, meg a többi kutyámat is állatorvoshoz, nem hogy ilyen tünetekkel, mint amiket leírsz...

2010. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!