Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való nekem pincser?

Való nekem pincser?

Figyelt kérdés

13eves lany vagyok.

Nagyoncszeretem a kutyakat, ezert szeretnek egyet.A nemet pincser mellett dontottem.Mivel nincs kertunk ezert a lakasban tartanank.Ellenne ott napi 3 seta mellett?

Es lehetne arra szokatni hogy egy helyre pisiljen kakiljon?

Reggel egy 5-10 perces seta...Delutan egy nagyobb ,este meg egy kisebb fel oras....

Igy ellenne mellettem?



#kutya #lakás #pincser #nemet pincser #kert nelkul
2015. febr. 9. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de nem. Nekem pincserem van, rengeteget kell vele foglalkozni, és nagyon következetesen kell nevelni, könnyű elcseszni. Én a szüleimre hagytam egy évig, teljesen elkapatták, harapós lett, nagyon féltette a játékait, senki se foghatta meg azokat. Rengeteg energiámba telt, mire újra kutyát faragtam belőle. Első kutyának ne válaszd, főleg, ha hajlamos vagy babusgatni a kutyákat! Szerintem nem való lakásba se, hatalmas a mozgásigénye.
2015. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha elfogadod a tanácsomat, a whippet nagyon jó fej kutya, szerintem jobban járnál vele. Annak is nagy mozgásigénye van, de a lakásban lemegy alfába, nem szedi szét, hanem bújik, tehát inkább való egy kislányhoz, mint a pincser. Első voltam.
2015. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha betartod a fent leírtakat akkor minden kutya boldogan ellene melletted.


A baj csak ott szokott kezdődni mikor megunjuk a cuki kicsi kutyi-mutyit és nincs kedvünk télen napi 3szor 5-10-30 percet lent fagyoskodni az utcán, ahelyett, hogy bent is TV-zhetnék a jó, meleg nappaliban, és aztán ha szegény kutya nem bírja tartani és bepisil/kakil akkor majd ő lesz jól lekiabálva (és akár megverve). Meg aztán mikor valami baja van és át ugatja az éjszakát a lakásban akkor mennyire leszel toleráns vele és mennyire lesznek a szüleid? Most még főként nem rajtad áll a döntés, hanem rajtuk. De ha ők beleegyeznek, te meg betartod a sétákat akkor nincs semmi akadálya.


De azért egy kutya nagy felelősség és persze, mindenki úgy kezdi, hogy ó majd én járok vele kutya suliba minden délután és órákat fogunk sétálni hóban-fagyba-napsütésben, de aztán idővel sokszor elmarad a lelkesedés....

2015. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi!

de nem tudom hogy holcrudnam futtatni ezt a kutyust,mert lehet hogy hazban aluszekony,de kell vele futni...56km/ora az csak valami...es csak agar....ha futnek vele egy fel egy orat naponta az nem biztos h eleg lenne😯😢

pedig a whippetet naagyon szereteem☺

2015. febr. 9. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy barátomnak van whippetje, ő nem fut vele, csak sétáltatja és tanítja. Ha futnál is vele, még ha nem is minden nap, szerintem jól ellenne, mert én azt vettem észre, hogy hiába agár, felveszi a család ritmusát. Persze, ha játékidő van, pörög, de egyébként meg tényleg döglik a lakásban. Viszont fontos, hogy más szőrcsomód ne legyen, pl. nyuszi, hörcsög, macska, mert az ilyenekre megy. Az utcán is, tehát nem érdemes elengedni.
2015. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonooom☺

csak az a baj,hogy lepcso van a lakasban ...nagyon sok...tobb szintes de egyedul lakom a csaladommal es a lepcso az megterhelne a labat?

2015. febr. 9. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden kutya lábát megterheli a lépcső, ez sajnos ilyen. Az emberekének se tesz jót.
2015. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!