Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi mindent kell tudni a TÖRPE...

SziaSz kérdése:

Mi mindent kell tudni a TÖRPE PINCSERRŐL?

Figyelt kérdés
Erősen gondolkodom, hogy szeretnék júniusban venni egy törpe pincser kutyust.Persze sokat olvasok utána a mozgásigénynek, etetésnek,gondozásnak stb, de mégis szeretném ha olyanok akik tényleg értenek is hozzá összefoglalnák nekem alul, hogy mi mindent kellene tudnom egy törpe pincserről mielőtt megveszem.Mit gondoltok az olx-es, jófogásos hirdetésekről? Mit kell kérnem egy adás-vétel során, milyen papírokra lesz szükségem a kutyusról? A füllel mi a helyzet? Feláll magától, vagy hogyan tudnék tenni érte, hogy felálljon, és kb mikor kezdődik ez szakasz? Előre is köszönöm a kérdéseket, a bunkók kíméljenek, értelmes válaszokat, jó tippeket tanácsokat szeretnék pincsér gazdiktól!

2015. jan. 25. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

" Erősen gondolkodom, hogy szeretnék júniusban venni egy törpe pincser kutyust."

Akkor már most kezd el KENNELEKET, TENYÉSZTŐKET keresni! Az OLX-es kérdésednél kitérek arra, miért ne hirdetős oldalon keress kutyát! Tenyésztőknek van kennele, sokszor weboldaluk is!


" Persze sokat olvasok utána a mozgásigénynek, etetésnek,gondozásnak stb, de mégis szeretném ha olyanok akik tényleg értenek is hozzá összefoglalnák nekem alul, hogy mi mindent kellene tudnom egy törpe pincserről mielőtt megveszem."

Egy tenyésztő ismeri a fajtát,tud neked abban is segíteni, egyáltalán neked való-e!


" Mit gondoltok az olx-es, jófogásos hirdetésekről?"

Ott szaporítók hirdetnek, felejtős! Ha fajtatiszta, egészséges kutyát akarsz, ne onnan válassz kutyát!


" Mit kell kérnem egy adás-vétel során, milyen papírokra lesz szükségem a kutyusról?"

Törzskönyv, oltási könyv, chip, adásvételi szerződés. Az első fajtatiszta kutyánál alap, ha valaki azt mondja, drágább törzskönyvvel, ne hozz tőle kutyát!


" A füllel mi a helyzet? Feláll magától, vagy hogyan tudnék tenni érte, hogy felálljon, és kb mikor kezdődik ez szakasz?"

A törpe pincsernek, a dobermannak nem áll fel a füle, csak ha csonkolják. Ez állatkínzásnak minősül, ritka az olyan állatorvos, aki fülcsonkítást vagy farokcsonkítást vállal, mert törvénytelen!

2015. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért ezt a fajtát választottad?


Csak lakásban lehet tartani, mert nagyon kicsi szőre van, és télen megfagyna.

2015. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!A füllel kapcsolatban viszont olvastam, hogy akkor nem áll fel nekik, ha kalcium hiányban szenvednek, vagy ha rosszul forrtak össze a porcok a fülben , és egy bizonyos kor után általában hegyes lesz nekik, és nem kajla.Isten ments, hogy fájdalmat okozzak neki.Tisztában vagyok vele, hogy benti kutyus, nem is merném kint hagyni főleg nem éjszakára.Azért ezt a fajtát választottam, mert nagyon tetszenek, és pontosan egy ilyen kiskutyát tudnék elképzelni magamnak.
2015. jan. 25. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj el ide: [link]

Szombati napra 10 pincser van nevezve, de lesz a többin is 8-9. Ott találkozhatsz tenyésztőkkel és a kutyáikkal akikkel neveztek, és akkor ott mindent meg tudsz tőlük kérdezni, hiszen ők évek óta ezzel a kutyafajtával foglalkoznak.

2015. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem ilyen kutyám van, nagyon mozgékony, kb. nem lehet lefárasztani. Ezért ajánlom hogy ha ilyen kutyád lesz, ajánlom hogy ne csak fizikailag, hanem agyilag is fáraszd. Nagyon könnyen tanul, okos állat, így ajánlom a trükkök tanítását. Mindenképpen lakásban kell tartani, nem csak a hideg miatt, hanem azért is mert a kutya nagyon kötődik a gazdájához. Egygazdás, bár az enyém az egész családhoz kötődik, nem csak hozzám. A füle az enyémnek tök kajla, őszintén én nem is hallottam erről a dologról. (kajlaságot értsd: a bal füle lekonyul, csak ritkán tudja felállítani, a jobbat pedig alig tudja lekonyítani) De szerintem ez nem baj, ez az ismertetőjele, ettől cuki :) Szerintem teljesen jó kutya ha van erőd/időd heti 3x- 4x lefárasztani. Viszont mindenképpen jól válaszd ki, ne azt amelyik nagyon jön kelecledni mikor odamész választani, hanem a kicsit nyugodtabbat, mert amelyik nagyon jön ismerkedni, tutira domináns, alfa típusú kutya, ami a nevelésénél nagy szívás lesz, mert hajlamos arra hogy falkavezér akar lenni, le kell majd igázni állandóan. (én ezzel jól magszívtam, ajándék kutya, akkor még nem is foglalkoztam ennyire a kutyákkal, most a kutyasuliban derült ki hogy a kis disznó kábé a legdominánsabb kutya valaha ) de nem baj, csak nehezebb megnevelni. Na jó, befejezem mert nagyon hosszú lett, gondolom jó pár off is volt benne, na nem baj, próbáltam segíteni, köszi annak aki elolvasta. ;)
2017. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!