Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miért van? (többi lent)

Ez miért van? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy hatalmas park nállunk és elszoktam engedni a kutyámat. Nagyon szófogadó de ha kutyát lát akkor rohan.(hozzá tenném hogy minden héten találkozik kutyákkal legalább 1x) Akkor nem szalad el ha ismerős kutyát lát akivel már találkozott. Mindig csak akkor ha új kutya van a láthatárón.Erről hogyan szoktathatnám le? És mit csináljak hogy ne menjen el ilyenkor?
2010. febr. 11. 07:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és sose szaladt el mellölem én hamarabb látom a kutyát a gazdával és azenyimet magamhoz hivom hogy ne menjen oda addig mig ide nem jönnek. Meg pl ha ismerős kutyásoknál vagyunk ott nagyon szófogadó de ha pl régen látta akkor néha megse hall. Tudom hogy a rangsor miatt van legföképpen ez.(13 éves vagyok) Nem teljesen fogadott el,de mindent betartok amit lehet és nagyon következetes vagyok vele. Bevált módszerre lennék kiváncsi.
2010. febr. 11. 07:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mert kutya.

és mert ha új kutya kerül a képbe, akkor új kutya van a falkában.

és a rangsort el kell dönteni.

lehet,hogy csak 1× találkoznak ,1 percre, de akkor is el kell dönteni.

a kutyák ilyenek.

később , mikor már öregebb lesz, nem fog elszaladni:)

addig is tanítsd, eddig jól csinálod:)

2010. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- nem vagy neki elég motiváló

- és azt is tudja h nagyon nagy következményei sincsenek a kihágásainak


Pl egyszer hagyd ott amikor elmegy kutyázni és rád se bagózik (persze ha biztonságos a hely, esetleg beszéld meg egy ismerős kutyással)


Hányszor szoktad séta közben csak úgy behívni megsimizni, esetleg rácsatolni a pórázt és utána újra visszaengedni szaglászni, játszani stb.


Hányszor van olyan, h olyankor hívod amikor nem tudod vele végrehajtatni a feladatot - értsd pl. játszik vagy láthatóan nem rád figyel? És olyankor hányszor hívod? Mik a következményei ha nem jön? És mennyi idő után következik be?

2010. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hányszor szoktad séta közben csak úgy behívni megsimizni, esetleg rácsatolni a pórázt és utána újra visszaengedni szaglászni, játszani stb.


Hányszor van olyan, h olyankor hívod amikor nem tudod vele végrehajtatni a feladatot - értsd pl. játszik vagy láthatóan nem rád figyel? És olyankor hányszor hívod? Mik a következményei ha nem jön? És mennyi idő után következik be?


Elég sokszor behivom ha sétálunk hogy jöjjön. Akkor nem szoktam ha szaglászik vagy kutyázik. Csak néhányszor próbálgattam(kb olyan 3-szor) hogy jön-e de nem jött igy már nem is hivom. Általában akkor hivom mikor rám figyel. Ezt kb olyan 5-6 szor. Amikor a pórázt rárakom nem hivom be inkább odamegyek hozzá és rácsatolom.Ez baj? Az a következménye hogyha nem jön hogy mondom neki hogy gyere és ha nem jön akkor elbújok egy fa mőgé és keressen meg(én ugy tudom ilyenkor azt hiszik hogy eltüntem)Nem bekeritett a rész igy ha nagyon messze lenne akkor hivom és egyből jön.Ez igy jó?Ja és mit értesz az alatt hogy mennyi idő után következik be?

2010. febr. 11. 14:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és két éves kutya.
2010. febr. 11. 14:10
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és mindig kap jutalomfalatot ha jön.(labda nem érdekli)
2010. febr. 11. 14:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem komolyabb következménynek kellene lenni ha nem jön pl ha nem szeret pórázon sétálni akkor utána pórázon sétáltasd vagy üss az orrára(ugy hogy ne fájjon persze) először tudom rossz nézni h szomorú de meg kell tanulnia nehogy vmi történjen vele
2010. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nálam is ez van, de akikhez odamegy, azok mindig felveszik a kutyájukat, én meg:

- Nem fogja bántani, csak szagol!

2010. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
használj pórázt... akkor nemfog elmenni
2010. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!