Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állítsam le?

Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt hoztunk haza egy németjuhászt, most 14 hónapos. Sajnos egyik idősebb kutyánk sem akar vele játszani, a labradorunk beteg is, nem is tudna, a tacskó viszont sosem szeretett barátkozni... a labradorra is ráugrik néha, de mikor rászólunk leszáll róla, a tacsi viszont automatikus célponttá válik amint kijön a házából... bár ugyan csak játszani akarna, nem hajlandó venni a lapot, hogy a tacsi nem komálja... ilyenkor megy a morgás rendesen, néha ugatnak is, de eddig sosem okoztak kárt egymásban, mostanáig... próbáltam tiltani, a szóra szinte nem is reagál, ha megfogom a nyakörvét a németjuhásznak attól csak még jobban behülyül és mintha komolyan neki akarna már menni olyankor... lenyomtam a földre, kis időre lenyugszik aztán mikor elengedem megint megy szaglászni a tacsi után... sokszor még játék közben is otthagy egy pillanatra, mert meglátja a tacsit... a németjuhászt különben kicsi kora óta vittem szocializálni, óviba, kiképződél is járt, igyekszem minél többet foglalkozni is vele, de a tacsis civakodás ennek ellenére mindig visszatér, olyannyira, hogy ma szegény tacsi meg is sérült... amúgy mindhárom szuka, a két öreg ivartalanítva van, a németjuhász kiállításra lett szánva, így még egyelőre nem, de addig is ez így nem mehet tovább...

Kérlek, ha tudtok, adjatok tanácsot, hogyan vessek véget ennek? Mit tegyek másként vagy hogy legyek eréjesebb? Köszönöm előre is!



2015. febr. 11. 01:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Akumi, látom te mindenhez hozzá tudsz szólni, csak az a probléma, hogy azért van ez a sok degenerált kutya mert amióta ezek az új kiképzési tematikák vannak azóta egyre több az önjelölt sztár!

A kéredzőnek csak annyit, hogy az óvoda ês az egyêb jól hangzó kiképzêsi módszerekkel sok mindenre nem jutsz. A természet bekódolt egy viselkedêst a kutya agyába amit a kannákkal és egyéb ninja felszerelésekkel , cselgáncs fogásokkal nem tudsz helyrehozni. A kutya a fájdalomból êrt továbbá testjelekből arc mimikákból illetve hangokból. A farkasoknál az alfa hím sem dobálózik!

2015. febr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11: had kérdezzem meg, pontosan mennyi tapasztalatod is van kutyanevelés terén? Gondolok itt most főleg a problémás családi kutyákra. Láttál-e már rendes kutyaóvodát, rendes kannázást, igazán jó modern sulit?
2015. febr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves Akumi sajnos még csak 30 év tapasztalatom van kutyakiképzés terén van egy ezüstkoszorús mesterkiképzői címem továbbá egy nemzetközi segéd vizsgám . Jelen pillanatban is több problémás kutyával dolgozom háznál. Biztos neked ennél sokkal több tapasztalatod van a városi ill. Sport kutyázás terén.

A kérdésedre válszolva nem láttam még NORMÁLIS tükör , kannás és egyéb hókuszpók iskolát.

Azért megnéznék pl. egy dobermannt akit az agresszív viselkedése miatt kannáztok, hogy működne az a kutya egy ZTP-n!

2015. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha azon elbukik egy fegyelmezési stílus miatt, akkor valaki valamit nagyon elbaltázott :) Lehet úgy kannázni, hogy elkezdjen tőle tojni a kutya, de az nálam nem minősül normálisnak. Az csak egy fegyelmező eszköz, amitől a hétköznapokban pont ugyanúgy nem kell félni, mint a gazda kezétől egy istenes nyakleves után.

Egyébként ha találkoztál már elég gazdával, akkor tudhatod, hogy elég sokan képtelenek megfelelő határozottságot belevinni a tiltásba. Nekik tök jó cucc a kanna, mert attól lesznek aztán elég magabiztosak, hogy később anélkül is menjen a fegyelmezés. Látják, hogy képesek hatni a kutyára. Pszichológia :) Sosem a kutyának kell a kanna, hanem a gazdának. Bár agressziónál egyébként nagyon szeretek kannázni, sokkal gyorsabban és egyértelműbben át tud menni a kutyának az üzenet, mint bármilyen egyéb módon - a szarrá verésen kívül, de mivel azt is el lehet rontani, így szerintem a kanna biztonságosabb, és civilizáltabb is, sokkal több gazda tudja nyugodt lélekkel használni.


Amúgy a 30 év sportkutyázás nálam sajnos nálam nem érv, a pitemet is egy 40 éve kutyázó, problémás kutyákkal foglalkozó rettenetesen nagy szakember fogadta örökbe előttem, aki amúgy reggeltől-estig Cesar Millan idézeteket oszt meg, aztán hat nap múlva visszaadta a fajtamentésnek azzal, hogy a kutya ideggyenge, meg veszélyes a gyerekekre, és nem tartható lakásban. Gondolom, nem kell mondanom, hogy egyik sem igaz, a kutya jó idegrendszerű, imádja a gyerekeket, és meghalna a kerti tartástól (a hideg meg az elszigeteltség miatt is).

Én sosem sportkutyáztam, kizárólag problémás és családi kutyákra mentem rá, és nem egy olyan kutyám van, akire "komoly szakemberek" nem tudtak/akartak mit mondani, mert kényszerűségből belemásztak a családi kutyázásba, de szerintük még mindig a kennel meg a szöges a legjobb, akkor tutira nincs gond a kutyával. Most éppen egy dobim is van, aki flakonozva van, jó idegrendszerű állat amúgy, abszolút nem ijedt meg tőle, de ettől még mint fegyelmezési forma, működik, mert erősebb inger, mint bármi más, amit a gazda tudna kivitelezni.


Szóval kérlek, ne nyilatkozz lekezelően olyan dolgokról, amikről valójában lövésed sincs. A kanna nem iejsztgetésre való, nem teszi tönkre a kutya idegrendszerét. Lehet retardáltan használni, mint minden eszközt, de nem kötelező.

2015. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor most itt hagyjuk abba.

Nem szeretek agymosott emberekkel vitatkozni.

2015. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én se ;)
2015. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A sport kutyázás kicsit más, mint az alapfokú problémákkal küzdő családi kutyákat helyre hozni! :) Akumi, ezzel nem tudsz vitába szállni, mivel nem vagy benne! Biztos hogy sok esetbenbejönnek a módszereid nem kétséges de sajnos az előttünk felszólaló emberkének igaza van abban,hogy a sok hülye embernek átmossák az agyát a tükör iskolával... Szégyen ez sajnos...
2015. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!