Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állítsam le erről a...

Hogyan állítsam le erről a "diliről"?

Figyelt kérdés

Nemsokára 3 hónapos a drágaság. Amikor "finom játék" közben (pl. ölbe veszem és simizem) harapdál, akkor nagyon óvatos, finoman harapdál, "bolházik".

Amikor rendesen játszunk, pl. labdát dobálok neki meg ilyesmik, akkor bedurvul. Eldobom neki a gumicsirkét, fut utána játszik vele, tépi-rágja, aztán dobom neki a labdát...stb... aztán hirtelen elkezd őrült módjára futni, rohangálni és nekem jön, megpróbál harapni. Mintha megpróbálna levadászni. Az esetek nagy többségében észreveszem, hogy mikor kezdődik a dili, és akkor már messziről leültetem és le is ül, majd simogatás... néhány perc múlva kezdődik a dili.

Mit csináljak vele? Hogyan neveljem le erről?

A kutyaovit 1 hónap múlva tudjuk kezdeni, el vagyunk maradva az oltásokkal, gondolom ott tudnak tanácsot adni. De párom már nem veszi észre a jeleket, és bizony nagy fájdalmat is tud okozni a harapásával.


2012. aug. 22. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt kell leállítani nála, hogy neked menjen. Már a közeledésekor mehet a nem vezényszó. A kezeddel pedig megakadályozod, hogy hozzád érjen .Közben akár fektethetsz is.
2012. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne leültesd, hanem tiltsd le a viselkedésről. Azzal, hogy leülteted, nem azt üzened neki, hogy "ezt ne csináld", hanem hogy most amúgy le kell ülnie, de azt ő nem köti össze a vadulással, hiszen ezer más helyzetben is leülteted, és ebben sem mindig kapja ezt az ingert, ha párod nem ilyen szemfüles.

Még nem kristályosodott ki teljesen a saját véleményem a kérdésben, de Cesar Millan szerint például a játékok "gyilkolása" is egy nem kívánatos viselkedés, hacsak nem szeretnénk, hogy a kutya később patkányokat vadásszon, szóval bármilyen dologgal történő vadulást érdemes megtiltani. Ezt csak mint infót megemlítem.

Ami biztos: ültetés helyett inkább szólj rá, hogy "nem!", tedd ki elé a tenyeredet, állítsd meg. Hogy mit tegyél, ha erre nem hallgat, az remek kérdés, kutyája válogatja, mi a pont elégséges reakció, kísérletezd ki. Kiálts fel fájdalmasan, hagyd ott a fenébe, jelezvén, hogy így nincs játék, fogd meg a grabancát, rázd is meg, ha kell, nyomd le a földre és tartsd ott, amíg lenyugszik... Próbálkozz.

2012. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Még nem kristályosodott ki teljesen a saját véleményem a kérdésben, de Cesar Millan szerint például a játékok "gyilkolása" is egy nem kívánatos viselkedés, hacsak nem szeretnénk, hogy a kutya később patkányokat vadásszon, szóval bármilyen dologgal történő vadulást érdemes megtiltani. Ezt csak mint infót megemlítem. "


Akkor a labda elkapása , rágcsálása is vadászathoz vezethetne? A zsákmányszerző ösztön kiirtása az egyetlen mód a vadászat leállítására.

2012. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a zsákmányszerző ösztön a gáz, hanem ha gyilkolja, szaggatja a játékot az állat, és másfél perc alatt szó szerint kivégez egy plüssállatot. Amikor látod, hogy rá van görcsölve, hogy ami a szájába került, az semmisüljön meg, szűnjön meg létezni.
2012. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na de mondom, még én sem vágom egészen az elmélet lényegét. Meg mondjuk pitbullokkal kapcsolatban került szóba, és ugyan nem vagyok a "rasszizmus" híve, de azért amerikában tényleg durva a pitek által okozott halálos sérülések aránya, szóval lehet, hogy ez inkább az ottani gazdák miatt fontos, akik nem tudják elkülöníteni a kutyában a tárgyak és az élőlények felé irányuló agressziót. Szóval tényleg csak megemlítettem, lehet benne valami :)
2012. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szegény piteket is ott tartja boldog-boldogtalan. Már, ahol engedélyezve van. Mindenféle keverésekkel összehozott kutyákat tartanak. Az igazi pit nem megy emberre.

Amcsiban amúgy a világ legnagyobb kutyagyárai működnek. Lökött az egész nép. Megalomániás, és csak az a jó, amit ők csinálnak.:))

2012. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem tudom mi lesz...mármint vmit kitalálok, mert ez így nem pálya.

Egyébként nem tudom milyen fajta mix lehet, illatosról hoztuk.

Néhány kép:

[link]

[link]

[link]


Ez a kép pedig a legelső napon készült itthon: [link]

2012. aug. 22. 14:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos a kutyusod:) Szerintem lehet benne Jack Russel vér is,nagyon hasonlítja a mi kutyánkat mikor kicsi volt.
2012. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!