Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Expresszen hirdetnek...

Az Expresszen hirdetnek tenyésztők vagy csak szaporítók?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a jó tenyésztőknek megvan az előjegyzésük már a későbbi almokra és a jelentkezőkből válogatnak. Azt tudom, hogy a szaporítók hirdetéseivel tele az Expressz. Akkor rajtuk kívül a nem jó tenyésztők hirdetnek még ott?
2010. febr. 11. 14:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%

Lehet én vagyok tájékozatlan, de mi a különbség a kettő között?

A tenyésztő nem szaporítja az állatokat?

2010. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező: Igen én már láttam hogy tenyésztő is hirdetett ott kutyát. Persze megfelelő árban és megvolt adva a kennel neve, weboldal címe stb.


Elsőnek: wwww.olcsokutya.uw nézd meg és olvasd el mi a különbség a kettő között!

2010. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi egy w minusz :)
2010. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2010. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

Hát én még tenyésztő hirdetéssel ilyen oldalakon nem találkoztam.. Sztem semmi vagy minimális az esélye annak h ott vki tenyésztő..


Első válaszolónak: Röviden és tömören: Olyan "ember" aki puszta haszonszerzésből, vagy tudatlanságból összepároztatja a sajátját a szomszéd kutyájával mert "jaj de szépek" (ez a jobbik eset). A rosszabbik mikor szinte gyárszerűen több kutyával rendelkező személy állandóan pároztatja az állatait és nem törődik velük csak a kölykökért kapott pénz érdekli :S És még csak finoman fogalmaztam.. A szaporítók általában törzskönyv nélküli, betegségekre nem szűrt, esetleg keverék kutyákat hirdetnek és árulnak fajtatisztaként 20-30 ezer Ft-ért.. A tenyésztőknél előjegyzett almok vannak, a kutyák örökletes betegségekre szűrve vannak, törzskönyvesek, a szülők díjnyertesek és szerződést iratnak ha megvetted a kutyát stb. ezt így hosszú lenne leírni, most csak tömören fogalmazok. :) A tenyésztés hobbi mert nem lehet belőle megélni. Jah és egy tenyésztőtől származó kiskutya legalább 80ezer Ft-tól kezdődik és nem 20-30ezertől. Most kb. ennyi jutott eszembe de majd tuti írnak mások is! :)

2010. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

nagyon ritkán, inkább vegyél egy akutya újságot, abban rengeteg hirdetés van, a nagy tenyésztők ott hirdetnek(aki hirdet egyáltalán, mert van akinek nincs rá szüksége, bár most h vájság van nekik is szorul a hurok).

háromszázvalahány ft, sztem megéri egyet venni és onnan kennelt választani.

2010. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Igenis hirdetnek normális, ilyen-olyan koszorús, minőségi kiskutyákat kiprodukáló kennelek is az expresszen, csak minden hirdetést alaposan meg kell nézni!

A tenyésztők meg előjegyzéseik dolga már leáldozóban van, muszáj valamilyen úton-módon hirdetni, mert nem sokan találják meg azokat a minőségű kenneleket, ahonnan érdemes kutyát venni! Egyik tenyésztő ismerősöm is ezt hangoztatta egy ideje, hogy neki nem kell hirdetni, stb...

Aztán bejött a válság, meg a sok új "kisebb" kennel, ahonnan inkább vesznek fele annyiért, de ugyancsak minőségi kutyát a vevők, és azóta is 5-ös alomból fél évesen 4 kölyök még nála van!!! Most kezdtem el neki hirdetni, talán egy már el is kelt...

2010. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Jah... A kutyaújság is tele van tenyésztőnek magukat mondó szaporító hirdetéseikkel, akik 30-40 yorki szukával meg pár kannal "tenyésztenek", és mindig van aktuális alom... Ugyan ez, egy spániel kennelnél...

Arról nem is beszélve, hogy a szaporítók hirdetéseit is beleteszik, akik még csak kennelnévvel sem rendelkeznek!


(Előző vagyok)

2010. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

15.14-16-os

Én is ugyanezt szajkózom, mint Te, de állandóan le vagyok u...tva.

Igenis, az Expresszen hirdetnek tenyésztők is.

Végígfutva az árakon, általában a tenyésztő 3-4-5x-ös áron hirdetik kutyáikat, így rögtön ki is ugrik mondjuk a sok 30. ezres kutya közül a 100-120 ezres.

Így csak azok között kell böngészni, és csak azokat kiszűrni, ahol kennelnév, honlap, referenciák is vannak.

Ennyire egyszerű.

2010. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Igen, hirdetnek tenyésztők is, bár jóval kevesebben. Ha kiemelkedően magas az ár, vagy ha nincs is odaírva az ár, akkor lehet, hogy tenyésztőről van szó, de ezt eldönteni csak apalos utánajárással, személyes találkozóval lehet. És attól, hogy ott hirdetnek, még megválogatják, hogy kinek adnak kutyát!
2010. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!