Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ha betörő jár a...

Mit tehetek ha betörő jár a portám körül?

Figyelt kérdés
Debrecen külterületén lakom egy erdős területen. Körbe van kerítve a telkem. Komondorjaim már bő egy hete éjjel és például most ezekben a percekben is szüntelenül ugatnak fognak valakit. Szaladgálnak le-fel a kerítés mentén. 17 éves fiú vagyok, és egy darabig egyedül kell töltenem az éjjeleket itthon, szüleim távol vannak. Tele vannak az ólak állatokkal, nem akarok hogy eltűnjön belőlük. Mit foghatnak ennyire a kutyák? Látszik rajtuk hogy bent az erdőben jár valaki mert figyelnek és sokszor hirtelen megugranak és sprintelnek. Fiú létemre kimenni nem merek, mert szomszéd nincsen csak úgy 2 kilométerre. Mit tegyek? Ha rossz szándékú ember tartózkodik itt akkor annak van esélye 4 kutya mellett bejönni? Két komondor, kaját nem veszik el, meg két terelőkutya ők nem olyan bátrak. Lehet gyerekes kicsit a dolog, de tényleg parázok, nem akarok semmi bajt.
2015. febr. 13. 21:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Addig jó, amíg kívül vannak! :D

Nem hinném, hogy bárki is megpróbálna bemenni, miközben épp megy rá két komondor.

2015. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nem logikus, én kérek elnézést, de.... rendőrség? :D

És esetleg egy biztonsági kamera rendszer. Így megtudod mi van kint, és ha esetleg tényleg betörnek, a rendőrség is tud kezdeni valamit az üggyel.

2015. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nyugalom, nem hiszem hogy bárki is be merne menni 2 dühös komondor mellé..

És normális, hogy félsz. Minden épeszű ember így érezne. Próbáld meg elterelni a gondolataid! :) L/18

2015. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

4-es és 13-as... és ti mit akartok a kérdezőtől? Mert mondjuk pont nem lényeg a nemetek és a korotok egy ilyen jellegű válasznál :D

20L :D

2015. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztosan nem veszik el az ételt, akkor nagyjából biztonságban vagy, legtöbbször mérgezéssel szokták eltenni a kutyákat láb alól. Nem hiszem hogy ép eszű ember bemenne két ekkora kutyához, főleg, hogy még van két kisebb is.

Szerencsére módosították az önvédelemre vonatkozó törvényt is, így nem téged fognak megbüntetni, ha a kutyák megfogják a "szegény árva lelket", esetleg te okozol neki sérülést. A későbbiekben pedig riasztórendszer beszerelése ajánlatos.

2015. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha profik akarnak lopni akkor kilovik a kutyakat,ha meg csak valami idiotak akkor nem mernek bemenni.Puskat kene tartani otthon es lovoldozni parat a levegobe.
2015. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne mozgásérzékelős lámpát beüzemelni, esetleg riasztót is a kutyák mellé. Lehet, hogy drága de fő a boztonság. bár nemhiszem h a kutyáktól be mernének menni
2015. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
25%
ááááá én beszarnék igy be szartam hogy olvastam hát ne foglalkoz az állatokal csak magadal meneküj onnan
2015. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Polgárőrség, faluőrség, netán rendőr? Valamelyikkel felveszed a kapcsolatot és egy éjszakára egy-két embert vendégül látsz.
2015. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Van mozgásérzékelős lámpa (bekapcsol, ha elmegy előtte valami). Ha közvilágítás nincsen, hátha valamit tesz.

A kutyák jók.

Jó ötlet, hogy áthívsz valakit, hogy aludjon veled.

Írják itt a fegyvert, szerintem az nem jó ötlet, megsérülhet valaki komolyabban - vagy te (kiveszik a kezedből), amit értjük miért nem jó, ha a betörő, akkor meg még te kerülhetsz bajba -, viszont beszerezhetsz paprika sprayt. Ha valaki a közeledbe kerülne lefújod.

És a telefon. Ha bármi gáz van hívd a rendőrséget és a szüleidet.

2015. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!