Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenki azt mondja mekkora...

Mindenki azt mondja mekkora sznob vagyok, és felesleges nagyzolás, hogy majd 1300 km-ről akarok kutyát hozni. Most ez miért akkora "gond"?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 19:57
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
71%

26, én is vitába szállnék ezzel.


Ha nem valami lelakott sintértelepről beszélünk, hanem egy kulturált menhelyről, akkor ott bizony tudni fogják, hogy hova ajánlják a kutyust.

Főleg, hogy manapság rengetegen ideiglenes befogadóhoz adják ki a gazdikeresőket, akár a telephely hiánya miatt, akár azért, mert egy kutyának sem jó kennelben lenni, és ha van rá lehetőség, akkor ezerszer jobb az ideiglenes.

Aki naponta foglalkozik az adott állattal, az hidd el, tudni fogja, hová való. Ha megnézed pl az állatok.info nevű hirdetőoldalt, ott kritériumok szerint tudsz választani, pl gyerekekkel jól kijön, más állatokkal jól kijön, stb.

Örökbefogadás előtt pedig találkoznia kell a családnak és a kutyának pár órára, és akkor is kiderül sok minden.

Nem találkoztam még soha ilyen esettel, hogy a gyereket megharapta volna indokolatlanul az örökbefogadott kutya, pedig visznek azért bőven gyerek mellé.


Persze, sajnálatos módon mindig voltak és lesznek labilis, lelkisérült állatok, akik a gyerekeket a hirtelen mozdulatok és hangosságuk miatt nem tolerálják, de őket normális menhelyes felnőttnek sem adja ki, akinek nincs ilyen kutyával tapasztalata, és a dolgozók próbálják rehabilitálni.


Amúgy, lehet én vagyok szerencsés, de vittem már haza ismeretlen kutyát is utcáról, úgy, hogy én magam voltam gyerek(bár nem kicsi, 11-12 éves koromtól csináltam ezt), és sosem ért semmi baj, a kutyák nem hülyék, ha végre valakitől szeretetet és ételt kapnak, nem fognak harapdosni, meg hasonlók.

Biztos nagyon édesek a ti kutyusaitok is, akik fajtatiszták, de hatalmas veszteség ám, hogy nem találkoztok azzal amivel én ; amikor egy szomorú, megtört szempárból árad a hála, a feltétel nélküli szeretet, és persze a saját büszkeség is jó, amikor azzal a tudattal nézel a kutyádra, hogy te adtál neki egy újabb esét, egy kiegyensúlyozott boldog életet.

2015. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Nekem 11 egy éve álmom ez a kutyafajta, azóta gyűjtöm a pénzem (plusz dolog, hogy mindig is szerettem volna kijutni Finnországba egy kirándulás erejéig) van jelenleg is kutyám, mint már írtam ugye kutyasuliba is járok vele. Menhelyi keverencs, a legesélytelenebbek egyike volt annó. Fekete, drótszőrű, izzó sárga szemekkel, nagytestű, harapós múlttal rendelkezik, és a menhelyen sem tartozott azon kutyák közé, akik ugrálva és csóválva próbáltak közeledni az épp arra haladó ember felé. Csak gubbasztott bent a sarokban, nem hagyta magát simogatni, morogva jelezte még az őt 6 hónapja etető embert is, jah és a többi kutyával is antiszoc volt.


Ilyen téren, nekem úgy látszik pont a két végletem lesz otthon a kanapém lakója. :)

2015. febr. 17. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!