Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyák felelnek...

Milyen fajta kutyák felelnek meg a következő kritériumoknak?

Figyelt kérdés
Olyan fajta kutya érdekelne aminek nem hullik a szőre, mármint nem a sok másikhoz hasonló vedlés szintűen hanem mint pl. egy yorki, uszkár stb... Viszont nem szeretnék ilyen mini kutyákat sem szóval inkább olyan közepes, beagle termetű tetszene. A kutya lakásban lenne tartva megfelelően lemozgatva (ez biztos be is lenne tartva mert már volt és jelenleg is van kutyánk szóval nem vagyok kezdő tudom mivel jár). És nem lenne utolsó szempont ha több tenyésztő is lenne az országban hogy legyen miből "válogatni". Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2015. febr. 16. 20:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Tibeti terrier? Olyasmi mint egy havanese, csak nagyobb. De a szőrminősége olyan, mint amit mondtál, és társasági kutya lévén a természete is nagyon jó.
2015. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Korábban őket is kiszúrtam már magamnak, aranyosak és hasonlítanak is picit az egyik kutyámra :) Tenyésztőknek viszont még nem néztem utána, hogy milyen a felhozatal tudsz róluk valamit? Illetve hozzávetőleg milyen áron adhatnak hobbi célra egy tibeti szukát?
2015. febr. 16. 22:08
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fekete havanese és puli keverékem van, 11 kilós most kb fél éves. Nem hullik a szőre. Keveréket is nézhetnél. Nem?
2015. febr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nincs kizárva a keverék kutyus sem, csak az új kutya vásárlása az még a távolabbi tervek között szerepel, addig meg csak fajtatiszta kutyák felől tudok érdeklődni :) De ha amikor már aktuális lesz majd a dolog és "belebotlok" egy olyan keverékbe ami megfog akkor egyértelmű a helyzet :)
2015. febr. 16. 23:44
 15/22 Feri023 válasza:
52%
A kerdező nem azt mondta hogy olyan kutyát akar aminek egyáltalán nem hullik a szőre hanem ami nem vedlik mint pl: A svájci juhász! Ezért mondtam az Amerikai staff-ot mert az kozeptermetu
2015. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
32%
Jah amúgy ezt mondta de mind 1 sztem őse tudja mit akar :) De igazából minden kutyának hullik a szőre valamennyire szóval olyan nincs hogy egyáltalán nem. Jack russel terrier ?
2015. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Direkt azért írtam példának az uszkárt meg a yorkit, hogy abból talán leesik az embereknek, hogy milyen szőrtípusra gondoltam... Bocsi ha nem voltam elég egyértelmű azóta egyre jobban kezdenek egyébként megtetszeni a Westiek, bár kisebbek mint amilyen méretben eredetileg gondolkodtam, de már teljesen megfogott ez a faja :) :P
2015. febr. 19. 15:47
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, a szerelem néha felülírja a terveket :)
2015. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Pontosan! :) Minél több cikket és videót olvasok/nézek róluk annál jobban érzem, hogy megtaláltam a nekem való fajtát. :)) Ha jobban bele gondolok akkor meg sok esetben még előny is az apróbb termet :P De az biztos, hogy végül akármekkora-akármilyen fajta kutyám is lesz a kutyasuli 100%, mivel kistestű kutya esetén nem szeretnék egy komplexusos, minden nagykutyára ugatós, elkényeztetett ebet. :D (Csak azért mondom, mert már sajnos nagyon sok ilyennel találkoztam akik azt hitték, hogy a pici szobakutyákon nincs nevelnivaló mert kicsik és úgy sem tudnak kárt okozni)
2015. febr. 19. 16:13
 20/22 neige ***** válasza:

Bichon havanase van itthon meg staffordshire, ezek jól viselik magukat.

Ha kisebb kategóriában is gondolkozol, szerintem a havanese jobb lehet a westinél (többedik kutyának) ha leszámítjuk a könnycsatorna problémáját.Ő sokkal kevesebb eséllyel makacsolja meg magát és tipikusan társaságba való, többi kutyussal szemben is elfogadó, nem féltékenykedős típus.

2015. febr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!