Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid orrú kutyára is kell...

Rövid orrú kutyára is kell szájkosár buszon?

Figyelt kérdés
palotpincsi csivava keverék , kis turcsi orra van, olyan pici az orra hogy rá sem megy többféle szájkosár amit próbáltam venni..beteg, műteni vinném (csak busszal tudom) egyébként békés kedves kis kutya , mi lenne más megoldás?
2015. febr. 17. 08:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Boxban nem kell rá szájkosár.
2015. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól tudom, akkor ilyen pici kutyát pl. szállítóboxban viszel, akkor nem kell rá.
2015. febr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

az a baj hogy nem pici...mivel keverék olyan 8-9kg körüli , viszont ennek ellenére a feje kicsi, és alig 2cm az orra

mivel ideiglenes befogadó vagyok , sajnos nem készültem a váratlan helyzetre, csak macskaboxom van , abba nem fér bele

2015. febr. 17. 08:28
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Ismerosom vart egy gumis pantot, elol szelesebb fekete borrel, ezt csusztatja a kutyusa szajara, mikor utaznak, mert egy rendes szajkosar sem volt ra jo. Nem sokat ved, de bekes kutyus, es igy a sofor ugy latja, mintha lenne rajta szajkosar.
2015. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Sofőrje/ellenőrje válogatja. Anyukámnak volt, hogy az utazóközönség kelt védelmére, mert a mopszát nem akarta a sofőr szájkosár nélkül felengedni a buszra, nekem meg a foximra is volt, hogy csak legyintettek.

Akkor ne dobozba tedd, hanem egy sporttáskába.... vagy valami ilyesmi.

2015. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Legyen nálad,látható módon.legjobb a textilből készült,kapható a fressnapfban.Tőlem még soha nem kérték,vagy olyan sem volt,hogy nem engedtek fel,mert nem volt rajta.Ha nagy a tömeg,ölbe veszem,amúgy meg nem a csúcsforgalomban kell vinni,ha tudod.
2015. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

Amikor kicsi volt a cane corsónk (7-8 kg), akkor a párom felvett egy hátizsákot a mellkasára, abból kukucskált ki a kutya. Egy szót sem szólt a sofőr, csak vigyorgott.

Próbáld meg.

2015. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Én még nem láttam olyan buszsofőrt, se ellenőrt, de a vonaton jegyvizsgálót, aki ilyen kicsi kutyára kérte volna a szájkosarat. Lehet egyáltalán az ő méretükben kapni??
2015. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 sippara ***** válasza:
80%
Lehet kapni kis kutyára is, turcsi orrúra is, és kötelező is.
2015. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Budapesten laksz? Ha igen, szerintem nem kell tartanod h nem engedik föl nélküle. Szintén pici orrú kutyával közlekedek majdnem napi szinten, vagy az ölemben van, vagy hordozó táskában, de a busz padlón is ül néha, a székem előtt/mellett, ha nincsenek túl sokan, esetleg becélozhatod azt a két kettes ülést, ami egymás fele néz, a busz első és hátsó felében is van 1-1 ilyen. A kutyatáskától se ijedj meg, nem csak a csivava méretű 1-2 kilósok méretében van, mi is az egyel nagyobbat vettük a havanesemnek, és azt hiszem ennél is van 1 mérettel nagyobb! Persze a vállad, hátad lehet h másnapra izomlázas lesz:)) De ez csak addig kell, ameddig a buszon vagytok, ha leszálltok ki is veheted. Szóval szerintem ne ijedj meg, nagyon sok jó módszer van kutyaszállításra:)
2015. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!