Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hobbi vagy hobort? Nem viszik...

Hobbi vagy hobort? Nem viszik sokan tulzasba a kutyazast?

Figyelt kérdés

Most valoszinuleg sokan fel fognak haborodni, vagy felreertik, de ugy gondolom, hogy sokan kicsit tulzasba viszik a kutyazasra kiadott osszegeket. NEM arrol beszelek, amikor valaki sokat kolt pl a kedvence gyogyitasara, ez termeszetes es minden kutyatarto kotelessege. Az is teljesen rendben van, sot, elvarhato, hogy a kutya normalis kajat eszik, nem Chappit es nem maradekot, ha problema van, kutyasuliba viszik es hogy ha fajtatiszta kutyat akar, akkor nem az olx-rol vesz 40 ezerert, hanem normalis tenyesztotol. A problemam, hogy itt az oldalon sokan hoskent unneplik azt, aki (eletbol vett peldak kovetkeznek, sok pont itt a gyakroin szerepelt): vajas kenyeren el, hogy munkabordert vehessen Angliabol, majd azert, hogy tudjon sportolni vele, hitelt vesz fel, hogy tenyeszthessen, mar honapok ota nincs penze feltolteni a telefonjat, de a harmadik fajtatiszta kutyajara gyujt, viszont 18 evesen fel sem merul benne, hogy a jovojere is el kene kezdeni felretenni, es meg sorolhatnam. Szerintetek tenyleg ez a kovetendo pelda, vagy csak a "kajara is alig jut, de iPhone az kell" kutyas verzioja?

Kerdesemet ez a cikk ihlette:

[link] ez a bekezdes:

"Ha a hobbid már a hóbortod, akkor inkább hagyd abba. Amikor már milliós a számla, amit kifizettél a bélyeggyűjteményedért, ha csak 300 ezer forintos objektívet bírsz venni a fényképezőgépedre, vagy százezreket költesz a horgászfelszerelésre, akkor ideje kijózanodni. Ez már nem hobbi, hanem hóbort."


2015. febr. 17. 09:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Igazad van, én is úgy látom, hogy sokan túlzásba viszik. Bár nekem már az is túlzás, ha egy kutyájának van 10-20 nyakörve, póráza, stb... Értem én, hogy esetleg valaki ezt megteheti, de minek?? Annyi értelmes dologra lehetne költeni azt a pénzt (akár a kutyázáson belül is), hogy nem értem valakik miért felesleges dolgokra költik.


Én a verseny/sport részével is úgy vagyok, hogy akkor vegyen valaki több százezres kutyát, ha telik neki rá. Hiszen "oké", hogy hitelt vesz fel esetleg, vagy vajas kenyéren él, de mi van, ha az a kutya komolyan megbetegszik? Azt miből fogja kifizetni?


Szóval azért egyesek tényleg túlzásokba esnek.

2015. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Raadasul nem is biztos, hogy az a tobbszazezres kulfoldi kutya annyival jobb, mint amit itthon kapna.
2015. febr. 17. 10:18
 3/26 anonim ***** válasza:

Ehhez a részéhez nem értek, hogy mennyivel jobb vagy rosszabb, másabb az a kutya, amit külföldről vesz, több pénzért, de az akkor sem normális dolog, hogy valaki ezért vegyen fel hitelt pl. És akkor tényleg ott van, hogy mondjuk beteg lesz, megsérül, stb. Az orvos költségeket meg állni kell.


1-es voltam.

2015. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Most nincs kedvem elolvasni a teljes posztot a kiszámolón, ami amúgy értelmes dolgokat szokott írni, de az iézett bekezdéssel semmilyen szinten nem értek egyet. A hobbi az jó dolog, lefoglalja az embert és semmi gond nincs azzal, ha milliókat áldoz rá. Azt kéne felfogni, hogy (persze sok egyéb mellett) pont ezek a tartalmas szórakozások adnak értelmet az ember életének, ezektől lesz boldog és ezért érdemes erre áldozni. Most ezt nem értem, egy kéthetes nyaralás ötszázezerért mitől értelmesebb? És akkor még abszolúte nem is mondtam sokat.


A kérdező felvetése persze értelmes, ha valakinek kajára sincs pénze, akkor már nem igazán racionális az ilyesmi, de ez az erős túlzás nagyon kevés emberre jellemző. Az meg, hogy fontosabb számára a kutya, amivel _órákat_ tölt naponta, mint sok egyéb, ami meg másnak fontos, abban semmi problémát nem látok.

2015. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

A vasútmodellezéstől a műkörömig mindenben lehet túlzásokba esni, nem kivétel a kutyázás sem.

Eleve nem normális szerintem, ha pl. hitelt vesz fel valaki a hobbijáért, jelen esetben a kutyájáért (kivéve, ha váratlan állatorvosi kiadásról van szó). Ha nem engedhetsz meg magadnak valamit, akkor ne vedd meg. Pont. Legyen az iphone, még újabb autó vagy kutya.

Én is többet költök a kutyáimra, mint magamra, de ez a minőségi tápban, az állatorvosi ellátásban, a jó minőségű felszerelésekben merül ki, és amit tudok, inkább házilag oldok meg (fekhely, játékok).

Szerintem ez, amire a kérdésed vonatkozik, inkább divat vagy rongyrázás. Ez a szintű sznobizmus szerintem már taszító. Olyan, mint a szép nagy kétszáz fős lagzi, Provident hitelből. Kell, és kész, aztán majd lesz valami.

Nem tudom, az ilyen mentalitású emberkék milyen helyzetben lesznek mondjuk 5-6-7 év múlva. Az állatszeretetnek az is része, hogy vállalom a felelősséget, hogy élete végéig többé-kevésbé azonos színvonalú életet biztosítok a kutyámnak.

2015. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Néhány példa az ismerősi körömből. Az egyikük él-hal a felturbózott kocsikért, így minden centjét a kocsija megváltoztatására költi. Mert találkozókra jár, fotóztatja stb. A másik a kirándulások megszállottja, minden hétvégén mennek kocsival egy országon belüli vagy közeli helyre kirándulni, fényképezni, nézelődni, sétálni. Ismerek olyan lányt, aki a ruhákra és a sminkre költi szinte a kaján, rezsin kívül az összes fizetését. És amikor elmondtam, hogy tenyésztőtől veszek kutyát és nem hirdetőoldalról vagy menhelyről engem néztek hülyének és pénz herdálónak.

Kinek mi a szíve vágya. Ha mindenkitől megfosztanánk azt, amit szeret akkor elég nyomorult élete lenne az embereknek. Igen is választani kell egy érdeklődési kört, egy hobbit, csak józan ésszel kellene csinálni. Először a rezsi meg a kaja és utána a többiből kell gazdálkodni. Mert az már választás kérdése, hogy trabival jársz és 5 éve nem vettél magadnak új ruhát és a tv-re sem fizetsz elő, de csinálod a hobbid.

Az itt írogató emberkék, azt hiszik ettől hősök lesznek, hogy hitelt vesznek fel, nem esznek és mindenki felnéz rájuk azért mondják. Attól még nem kell elhinni, hogy úgy is van.

2015. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem azt irtam, hogy ne legyen hobbid. Termeszetesen a hobbi az kell, a MERTEK a kerdes. Szerintem a realitasok talajan kene maradni. Pl tok jo, hogy agilityzel, de valoban megengedheted magadnak a munkabordert kulfoldrol? Van barmilyen megtakaritasod a kutya orvosi koltsegeire felretett penzen kivul? Mert ha nem, akkor lehet, hogy nem kene ujabb kutyat venni. A Kiszamolo blog sem arrol ir, hogy ne legyen hobbid, hanem, hogy addig nyujtozkodj, amig a takarod er.
2015. febr. 17. 11:07
 8/26 A kérdező kommentje:

"A hobbi az jó dolog, lefoglalja az embert és semmi gond nincs azzal, ha milliókat áldoz rá. Azt kéne felfogni, hogy (persze sok egyéb mellett) pont ezek a tartalmas szórakozások adnak értelmet az ember életének, ezektől lesz boldog és ezért érdemes erre áldozni."

HA megengedheted magadbak, nyugodtan aldozz ra. De elobb gondolkozz el azon, hogy pl van annyi megtakaritasod, hogy ha elveszited a munkad, par honapig kihuzd? Tudsz felretenni nyugdijra? Nem azzal van a gond, ha nincs igenyed trabantnal jobb autora es inkabb a hobbidra koltesz belole, hanem, ha anyagi bizonytalansagban elsz, mert neked millios belyeggyujtemeny kell, vagy eppen 500 ezres fajtatiszta kutya.

2015. febr. 17. 11:12
 9/26 anonim ***** válasza:
#7 - Lehet, hogy nem arról ír, de az idézett bekezdés, ami neked annyira tetszik, arról szól. Mi a francért ne engedhetne meg magának valaki egy milliós bélyeggyűjteményt? Egy dohányos simán elkölt évente háromszáz rongyot cigire és ez sok százezer ember, mi olyan fantasztikus egy több év alatt összehozott milliós bélyeggyűjteményben?
2015. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
#8 - Ezt értem és szerintem az idézett rész alatt elég világosan megmondtam, hogy ezzel egyetértek.
2015. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!