Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldön hogyan megy ez?

Külföldön hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
Engem érdekelne, hogy csak nálunk nem tudják magukat az emberek türtőztetni, ha meglátnak egy kutyát (rögtön mennek megsimogatni)? Hátha valakinek van külföldi tapasztalata, kérem írja meg itt. Nem akarok senkit bántani, de érdekelne ez is egy magyar sajátosság?
2010. febr. 11. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

szerintem nem, mindenkinek volt gyerekkorában plüss játéka, szerintem abból maradt fent ez a szokás


kutya=nagy, puha, finom tapintású-csak pozitív dolgok jutnak az eszedbe szerintem :) (olyan, mint a gyermekkori játék)



(mármint, akinek volt gyerekszobája) :)

2010. febr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Úgy vagyok vele, hogy ha elviszem a kutyumat sétálni, inkább jöjjön az utunk során, és állítson meg 100 ember, hogy megsimogathassák, minthogy azt halljam, hogy itt megvertek egy kutyut, ott megkínoztak, ott elpusztítottak. Nincs semmi, ami ennél jobban lesújtana.
2010. febr. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok szeretete??

Ja, csak a buta magyar szereti a kutyákat. Németországban az áruházban lófrál a kutya, és ha valaki után érdeklődik az viszonozza a kiváncsiságát( megsímogatja).

2010. febr. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök, ha meg akarják simogatni. Inkább, minthogy féljenek tőle. Inkább símogassák, mint hogy azt halljam, hogy "úristenmekkorakutyavigyázzmertmegharap". Meg a kutyának is jó, ha szokja az idegeneket.
2010. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindenhol így van, nem egy országra jellemzően. A múltkor mikor szlovákiában voltunk egy bevásárolóközpontban ( meglepett, hogy ott beengedik a kutyát az épületbe) 10 perc alatt szerintem simán 5-6 ember megállt a kutyámnál, hogy megsimizze, persze előtte megkérdezték. (utálom ha nem kérdeznek és úgy kezdenek el simogatni, aztán ha a kutya valami olyan reakciót ad, akkor már mindjért morognak az emberre)
2010. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is örülök, ha meg akarják a kutyáimat simagatni, ezzel szocializálódnak, minél több emberrel, gyerekkel találkoznak, én annál jobban örülök.

Amúgy nem magyar sajátosság, én Hollandiában élek, itt megszokott dolog kutyát póráz nélkül sétáltatni a parkokban, persze a kijelölt helyeken, de ott bőven vannak sétálók és gyerekek is, és senkit nem zavar a kutya, kutyaharapásról meg nagyon ritkán hallani. Viszont házörző kutyát sem ismerek itt, az emeberek nem vadított kutyákkal védik a tulajdonukat.

2010. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!