Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az olyan gazdáró...

Mit gondoltok az olyan gazdáról aki eladja a kutyáját a rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Az egyik azt mondta több kutyát képzett már kölyökkorától hogy később szolgálati kutya lehessen!


Milyen gazda az ilyen? mennyit fizet a rendőrség?

Nem is szereti az ilyen a kutyáját! Csak a hasznot látja belőle!



2015. febr. 18. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért aki tenyészti őket jobb?
2015. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A vakvezetők képzése is családban kezdődik, én ebben nem látok rosszat.
2015. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

...legalább jó helyre kerül... :( (remélem)


sztem ezt nem gazdinak hívják...

2015. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Ő nem gazda :) Ezt ne úgy képzeld el, hogy valaki vesz magának Buksi kutyát, akivel együtt alszik, meg kirándulni jár, meg lopva ad neki egy falatot az ebédből, aztán hallja, hogy a rendőrség megveszi jó pénzért, és akkor gyorsan eladja a legjobb barátját :) Eleve azzal a céllal vesz és képez kutyát, hogy aztán eladja a rendőrségnek. Nincs ezzel semmi gáz, szolgálati kutyák kellenek, a rendőrségnek nincs kapacitása felnevelni és előképezni őket, szóval megcsinálják civilek. Ettől a kutya semmilyen hátrányt nem szenved, egy gazdaváltást bármelyik túlél, amelyik meg szolgálati kutyának megy, annak eleve illik ezt bírnia, mert bármikor változhat az ottani "gazdája". A segítőkutyák is nevelőszülőknél töltik életük első pár hónapját, mielőtt a komoly képzésük megkezdődik egy másik embernél, hogy aztán egy harmadikhoz kerülhessenek, akiknek majd életük végéig dolgoznak. Annyi a különbség, hogy ott a nevelőszülők egy fillért sem kapnak, ami egyébként gáz, mert jó esetben azért dolgoztak azzal a kutyával nem keveset.
2015. febr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok segítő,mentő,rendőr kutya kezdi családban a kiképzést. Sok munka van velük, egyénileg kell képezni a kölyköket.

Lehet én értettem félre valamit az írásodból, de ez miért lenne rossz?

2015. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Akik ezeket kiképzik nagyon nagy tapasztalattal rendelkeznek. Nem kötődnek úgy azokhoz a kutyákhoz, akiket szolgálati kutyának képzik ki, mint azokhoz, amik úgymond a saját kutyájuk. Egészen más a dolog.
2015. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Azokat a kutyákat valószínűleg erre a célra vette/tenyésztette/tartotta. De mondjuk azt is el tudom képzelni, hogy olyan jól sikerült kutyája volt, hogy eladta a rendőrségnek. Még ez sem egy eget rengető dolog szerintem, mert a kutya abszolút mértékben ki tud teljesedni, azt csinálhatja, amit szeret és tulajdonképpen értünk, emberekért dolgozik.

Olyan is van egyébként, hogy a rendőrség kiír egy-egy időpontot, hogy oda várják az x fajtájú, x hónapos kutyákat és mindenki viheti azt, ami neki van, ha szívesen átadná szolgálatra. Szerintem büszke lehet valaki, ha kiválasztják a kutyáját.

Meg egyébként is, ahogy írták, a különféle segítő kutyák - szolgálati kutyák nem tudom - családban nőnek fel. Lehet jelentkezni befogadó családnak és pár hónapig nálad lesz a kutya, amit aztán képzésbe vesznek. Amennyire tudom, a rendőrkutyákat már maga a rendőrség képzi ki, de az is biztos, hogy alapképzett, fiatal kutyák közül is szoktak válogatni.

2015. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
A rendőrség "nyers" kutyákat vesz. Nincsenek kiképezve, max alap dolgokat tudnak. Amit néznek a vásárlásnál, h specifikusan ösztönből mit tud a kutya, milyen a fogása, milyen az orrhasználata, milyen a motiválhatósága stb. Nagyon ritkán vesznek full képzett kutyát.
2015. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ödi2 ***** válasza:
92%

Akumi nagyon jól írta,ő nem gazda,hanem nevelő.


Én több mint tíz évig voltam kölyöknevelő és kb szintén tíz évig rehabilitáltam is,Hollandiában kutyákat. Ezek holland,belga,svájci és ausztriai szervekhez kerültek. Egyszer összeszámoltam,h csak az én kezeim közül kikerült ez alatt az idő alatt 11 hadi kutya,27 rendvédelmi és 14 segítő kutya.


Ezek a kutyák MINDIG többgazdás nevelésűek,több személytől is elkell fogadniuk az utasításokat,GONDOLKODÁS NÉLKÜL.


Természetesen nagyon jó nevelést,képzést kapnak, de nem válhatnak családi kutyává,nem ez a feladatuk.

Tudom,ez kegyetlenül hangzik,de ahogy a rendőrök,katonák is hivatásszerűen teszik a dolgukat,így ezek a kutyák is. És ezek a kutyák profibbak sok esetben és képzettebbek,mint a kötelékükbe tartozó emberek!

A segítő kutyák pedig még fokozattabban képzettek és családba illetve a gazdájához ragaszkodó kutya lesz,de ugyanakkor ösztönellenesen is képzettek,így akár a parancsot is megtagadják bizonyos esetekben.

Pl. A zebránál jelez a készülék,h lehet átmenni,de a kutya nem indul,gátolja a vak gazdáját az átkelésben. Hogy miért? Mert sérült az úttest,veszélyes,mondjuk csőtörés,vagy a közeledő jármű nem biztos h megáll... A kutya mérlegel és dönt ilyen helyzetekben.


Én csak üdvözölni tudom az ilyen nevelőket,akik előképzésben segítik ezeknek a kutyáknak a nevelését!


Az,hogy anyagilag is viszonozzák e,már más kérdés sajnos... Rengeteg,idő,munka és nem utolsó sorban szakértelem és elkötelezettség kell ehhez a munkához!


És kedves kérdező megismétlem,összefoglalva is...

NEM gazda,hanem profi nevelő.

NEM kap érte külön díjazást,örülhet ha nulla lesz a vesztesége...


És mindennél jobban szereti és érti a kutyákat,mert csak így lehet professzionális kutyát képezni.

2015. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!