Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a behívást?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos labradorom, nagyon energikus, és a séták mellett szeretném a közeli focipályán elengedni, hogy szaladgálhasson. De attól félek, hogy miután elengedtem, nem tudom majd visszahívni hozzám. Ezt hogyan kell gyakorolni, megtanítani?Síp, jutalomfalatok, vagy valami ilyesmire gondolok, de hol kezdjem??Félek, hogy elszökik
2010. febr. 12. 12:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen bekerített területen próbálkozz kezdésnek, jutalomfalatot adjál neki. De ne csak akkor hívd be ha már meg akarod fogni. Pár percenként hívd oda és adj neki juti falit utána had menjen.

Nekem így tanulta meg. Mostmár megy neki szabad területen is.

2010. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanítom neki , hogy lefektetem ellépek pár lépést tőle (pórázhosszra) és nevén szólítva magamhoz hívom. Eleinte nem akart jönni de egy kicsit elkezdtem szaladni hátrafelé és megilyedt hogy otthagyom és odajött hozzám , és adtam neki egy jutalomfalatot vagy labdát.

Nálam ez vált be, sztem 1 próbát megér :)

2010. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

nekem magától visszajön :P

xd

úgyláccik szeret:O :D

(LLLLLLLLL) :D

2010. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Először valakivel közösen gyakorold, egyébként már 3-4 hónapos korában elkezdhetted volna nyugodtan. Jutalomfalattl kell, úgy, hogy éhes legyen a kutya. A jutifali valami puha legyen, és olyan amit nem kap mindig. A kutyaiskolába virslit szoktunk vinni karikára vágva. Aki segít neked, az megfogja a kutya pórázát, te elszaladsz eleinte olyan 10 méterre, hangosan mondod a nevét, és a vezényszót, hogy hozzám. A segítő, ha látja, hogy rád figyel a kutya, akkor elengedi a pórázt és a kutty odaszalad hozzád. Eleinte nem árt közben bátorítani, és mondogatni neki, miközben jön feléd, hogy ügyesokos, gyeregyeregyere, meg ilyeneket, és leguggolni. Aztán ha odajött, akkor sok simi, és jutifalat. Egy idő után lehet növelni a távolságot, és nem kell majd leguggolni sem. De ha nem megy oda, akkor nem szabad büntetni, mert akkor az rögzül be nála, hogy miután elkap a gazdi, akkor kikapok, ezért hülye lenne odamenni. Csak akkor szabad már büntetni, ha a kutya teljes biztonsággal tudja ezt a parancsot, és valamilyen oknál fogva nem engedelmeskedik!

Sok sikert. És gyakoroljatok sokat, egymás után akár 10-15-ször is, akár napi 2-3-szor.

2010. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elöttem szólók már leírták, hogy hogyan vedd rá, hogy hívásra jöjjön. Előfordulhat, hogy talál valami érdekeset és hiába tudja, hogy ha a gazdi hív menni kell, mégsem megy. Ilyenkor fordíts hátat neki és indulj el az ellenkező irányba. Hamarosan rohan utánad. Ha odaért hozzád ne szidd, mert az előbb nem jött, hanem ilyenkor is dicsérd. Nálunk bevált. Hallottam olyat is, hogy le kell feküdni a földre, de azt ilyen időben nem szivesen próbálnám ki.
2010. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

(és én a 10-20 méteres pórázt elfelejteném a helyedben - a kutya nem hülye, tudja mikor van rajta ill. nincs póráz - ergo mikor van felette fizikai kontrollod és mikor nincs...ettől nem lesz behívhatóbb)


Jutalmazást sose feljtsd el!! Kedvenc játék, jutalomfalat - bármi amitől ezerrel elkezd rádfigyelni. Tudd motiválni a kutyádat és tudd érdekessé tenni magadat számára (érdekesebbé bármilyen szagnál vagy kutyánál)


Sok sikert!

2010. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Amit ebben a témában el lehet mondani azt már elmondták neked, annyit tennék hozzá hogy én eleinte csak akkor engedtem el a kutyát nyílt terepen ha ott volt tesóm, meg a szukája, így nem akart elszökni, olyankor nem is nagyon gyakoroltam vele a behívást, csak had szokja hogy nem megy el és ott jön velünk. Behívást én kiskorától kezdve tanítottam neki, én játszottam a számítógéppel, ő kolbászolt a házban szóltam neki és kapta a virslit, de még pár hónapos volt csak. De megtanulta gyorsan. Most már bármikor be tudom hívni,legalábbis eddig sikerült.
2010. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én elmentem az állatkereskedésbe és vettem a kutyámnak egy kutyasípot.Ez nekünk bevált. Csak belefújok a sípba és jön.Úgy tanítottam meg, hogy a síp hangját összekötöttem egy jutalomfalattal. Tehát amikor belefújtam a sípba és odajött hozzám akkor adtam neki egy falatkát. Így könnyebben rá tudtam venni, hogy visszajöjjön.
2010. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Akiteki ***** válasza:
24%

Kutyaiskolában.

Az itteni tanácsokkal nem sokra mész, mert ha valamit nem jól csinálsz, nincs aki korrigálja.

Erre való a kutyaiskola.

2010. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok sok hasznos választ, megpróbáljuk... Csak az a baj, hogy elkerített terület nincs a környéken :S Most kapott egy új zsinóros labdát, most ez lesz a kedvence, majd ezzel is próbálom motiválni :)
2010. febr. 12. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!