Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a behívást?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos labradorom, nagyon energikus, és a séták mellett szeretném a közeli focipályán elengedni, hogy szaladgálhasson. De attól félek, hogy miután elengedtem, nem tudom majd visszahívni hozzám. Ezt hogyan kell gyakorolni, megtanítani?Síp, jutalomfalatok, vagy valami ilyesmire gondolok, de hol kezdjem??Félek, hogy elszökik
2010. febr. 12. 12:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
De elkerített helynek teljesen jó az udvar is, mikor kint vagy vele, és elmegy valamiért, hívd vissza és jutalom falat, ennyi. Teljesen mindegy hol hívod magadhoz, csak jutalomfalat legyen a vége:). Mikor az enyém 3 hónapos volt a házban is ezt csináltam vele, én gépeztem ő kiment a szobából, behívtam és jutalom falat. a helyszín teljesen mindegy.
2010. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az udvarodba nem jó tanítani a kutyát. Nem érik olyan ingerek ami miatt ne menne oda hozzád , de az utcán pl. szagotfog és elszaladhat és futhatsz utánna :)

Vidd el a hazadtól 2-3 utcányira és ott gyakorold vele ahogyan azt már páran leírták.

2010. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Határozottan kitartok az mellett hogy a tanítás elkezdésének megfelelő hely az udvar is, és mikor rögzül a cselekvés, jöhet az előttem szóló által javasolt inger gazdagabb környezet.
2010. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

hosszú pórázon gyakorolj vele otthon.kb 10 m-es a jó.

mindíg dícsérd meg és utánna jutifalat, ha .. odafutott hozzád !ha nem megy oda, szóban azonnali szidás !!!

nem árt ,ha előtte nem eteted meg .

motiváció a kaja lesz, de ha megetetted a kutyának nem lesz miért odamennie.

soha ne menj a kutya felé !!azt játéknak tekinti és elfut.

mindíg el-fele fuss tőle!!

ez a gyakorlás .

de a lényege,hogy oda is menjen ,az a vezéri szerep !!


ha te vagy a vezér, bárhol elengeded a hívó szóra oda fut hozzád, a behívásnál fejvesztve rohannia kell majd , hiszen a " gyere " azt jelenti, hogy kocogjon oda és meht.

a hozzám -ra pedig minden dolgát azonnal abbahagyva rohanjon !!ez a különbség.

ha nem megy oda és később megfogod , már nem szabad büntetni!!!!

mindíg dícsérni ,ha odamegy !!!

javaslom a behívást ne egyből gyakorold a, inkább játszon a focipályán 10-20 percig és később,ha már kicsit fáradtabb ,elő a kedvenc játékát, és hívhatod.

a síp használata is remek, de akkor mindíg minden esetben használd, még otthon is , hogy a kutya megértse

: síp= futás a gazdihoz = kaja=kaja=kaja, labda-labda-labda, stb. !!!

a behívást sokszor kell gyakorolni ,és lassan megy !

ne tegyél rá pórázt mindíg, vagy ha rá is teszed a behívás után , 2-3 méter séta és vedd le, így a behívás és a hazamenetelt nem köti össze !

játék -behívás, póráz fel, póráz le, játék , behívás ,simi, játék, és a sokadikra póráz, és haza.

2010. febr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A 10 m-es nem jó semmire. Nagyon jól tudja a kutya mikor van rajta akár 1, akár 10 vagy 100 méteres póráz. Ha el van engedve teljesen másképp viselkedik egy kutya.
2010. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

kezdésnek minden megoldás jó, majd később a gazdi kiválasztja a számára legjobbat.

a lényeg a kutyának vezető kell akit követhet,különben akkor megy a gazdihoz amikor a kutya akarja, nem pedig akkor amikor a gazdi.

2010. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Minden jót leírtak már előttem:) a pórázról persze hogy tudja, hogy rajta van, de eleinte, gyakorlásképpen meg lehet próbálkozni a 10-20 méteres vékony szárítókötéllel (könnyű, kevésbé feltűnő a kutyának)
2010. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én csak nagyon speciális esetben alkalmaznám csak. De mindegy. Ki így, ki úgy. Viszont olyan kutyával még nem találkoztam akit "szárítóköteleztek" és utána stabilan behívható lenne... És nem egy kutya megfordult a kezeim között. De természetesen meg lehet próbálni.
2010. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a sok sok segítséget, választ. Ma elindultunk sétálni, kimentünk a focipályára. Félve, de elengedtem... játszottunk sokat, aztán amikor eltávolodott tőlem, elkezdtem a másik irányba futni és azonnal rohant utánam :) amikor odajött, agyon dicsértem,klikkeltem a klikkerrel, majd sok sok jutalomfalat, póráz rá, pár méter séta, póráz le, aztán újra mehetett szaglászni... Így el szórakoztunk egy-másfél órát. :) Ma még sípot nem használtam, csak klikkerrel erősítettem meg, de tervben van egy sípvásárlás :) Első alkalomhoz képest megvagyok elégedve vele, nem gondoltam volna, hogy ennyire ragaszkodik hozzám, és ennyire fél, hogy elveszít :)Még egyszer köszi a sok sok tanácsot és segítséget, nagyon jól jött! :)
2010. febr. 16. 15:05
 20/21 anonim ***** válasza:
Először valakivel közösen gyakorold, egyébként már 3-4 hónapos korában elkezdhetted volna nyugodtan. Jutalomfalattl kell, úgy, hogy éhes legyen a kutya. A jutifali valami puha legyen, és olyan amit nem kap mindig. A kutyaiskolába virslit szoktunk vinni karikára vágva. Aki segít neked, az megfogja a kutya pórázát, te elszaladsz eleinte olyan 10 méterre, hangosan mondod a nevét, és a vezényszót, hogy hozzám. A segítő, ha látja, hogy rád figyel a kutya, akkor elengedi a pórázt és a kutty odaszalad hozzád.
2010. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!