Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A séta időtartama vagy a...

A séta időtartama vagy a megtett táv számít?

Figyelt kérdés

Rövid séta esetén, izgága terriernél:

ha ballagunk szép lassan, és foylamatosan figyelnie kell hogy laza legyen a póráz az érhet ugyanannyit vagy többet mintha ugyanennyi idő alatt 3* akkora távot tennénk meg az ő normális tempójában?


2015. febr. 20. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Izgága kutyát le kell fárasztani. Vegyél neki egy futópadot.
2015. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Futópadot, na jól van :D


A séta minősége is a megtett táv is ugyanúgy számít.


Menj vele sokat és közben követeld meg a pórázfegyelmet.

2015. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Terriernek sokat kell pörögni, sprintelni, szaladtatni. Én mennék az ő tempójában, néha kicsit begyorsítanék, és hosszút. Az ilyen kínlódós ballagós sétákat én magam sem szeretem, de a kutyám se ilyen, ő is tempósan szeret menni
2015. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az valamennyire fárasztó, de nem elégíti ki a kutya egyéb szükségleteit, pl. rohangálás, szaglászás, terrier esetében vadászat (pl. labdára), satöbbi. Inkább az ideget teszi bele a kutyába, hogy nem mehet kedve szerint futni. Szóval ez jó dolog a séta egy részén, de önmagában kevés, mint ahogy önmagában a megtett táv se jelent semmit. Ez nem matematika; rá kell nézni a kutyádra egy séta után, és ha volt benne minden, amire szüksége volt, akkor egy elégedett, fáradt, vigyorgó arcot fogsz látni.
2015. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem a táv számít és nem is az időtartam, hanem a fárasztás minősége. Az én rotim hamarabb elfárad 20 perc intenzív labdázástól (ami nem csak a "hozdvisszát" jelenti), mint 4 óra szabadon sétálástól a mezőn.
2015. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor én fáradt vagyok a kutya meg még pörög, akkor flexi pórázzal viszem le, így nem baj ha lassan megyek, mert ő szaladgál ide-oda 7 métereket boldogan, én meg hagyom, hogy futkorásszon.
2015. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mindkettő számít. 1 órás séta lehet kielégítő, ha van benne aktív mozgatás és szellemi fárasztás, kutyákkal játék is, de lehet egyenlő a nullával, ha gyök kettővel ballag a kutya pórázon. Az se mindegy, hogy 3 km pórázon történik, vagy szabadon...A séta MINŐSÉGE, összetétele számít igazán.

Kutyámnak látszólag elég egy óra flexis séta is, de a 4 órás bandázós-rohanós-labdázós-gyakorlós séta végén is ugyanúgy alszik :D Változatosság...van, mikor flexin sétálunk a kertvárosban-lakótelepeken, van, mikor Duna parton, mezőn lassan, vagy gyorsan...van, mikor csak kimegyünk 500 méterre, de 2 órát fut-gyakorol...

2015. febr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pórázas séta inkább agyban fárasztja önkontrollt ad a kutyának, de mozgásnak nem elég. Mai példa: páromat elkísértem a vasútra meg vissza, oda-vissza 7 km, átlag tempóban mentünk. A kutyák beálltak követő üzemmódba, ami egyrészt kell, de mikor a mezőn elengedtem őket, hatalmas rohangászást rendeztek, tehát a mozgásigényüket ez csak elhanyagolható mértékben elégítette ki.
2015. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!