Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mivel kell levágni...

Hogyan és mivel kell levágni a kutya körmét?

Figyelt kérdés
(kb. 4 éve megvan már a kutyám de még soha nem vágtam a körmét,már elég nagy szegénykémnek.hogy csináljam hogy ne fájjon egyikönknek se/nehogy megharapjon/
2010. febr. 12. 17:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
láncfűrésszel...
2010. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

vegyél spéci kutyakörömvágót, lehet kapni egy csomó helyen. pl. Fressnaps (nem tudom jól írtam-e)

a köröm felső részét vágd csak le, kb. 1-2 mm-nyit.

2010. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%
Miért írod kedves második, hogy 1-2 mm-it? És ha annyira le van nőve a köröm, hogy be is pöndörödött már? Jézus Atya Úristen...4 éve van kutyája, de soha nem vágta a körmét... Gratulálok. Nesze neked felelős állattartás... Szerintem itt ilyeneet ne is kérdezz, mert itt mindjárt mindenki agyvérzést fog kapni.
2010. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyakorlatod a kutya körmének levágásában, hozzá ne nyúlj. Komoly sérülést okozhatsz neki. Vidd kutyakozmetikushoz. Ha sajnálod rá a pépnzt, az állatorvos akár szivességből is levághatja. Ez egy kutyakozmetikus /jó/ tanácsa.
2010. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 17:26 azért nem kell a ló túloldalára esni. Vannak kutyák, akiknek nincs szükségük, vagy csak nagyon ritkán az ilyesmire. Egy szobakutya pl kapásból más, neki kell a segítség, de egy udvaron tartott kutya, aki mozog, jön-megy, koptatja a saját körmét. Én is kétszer vágtam eddig a 10 éves kutyám körmét, két betegsége alatt, mikor a fekvés miatt meg tudott nőni neki.

Ne drámázz. A felelős kutyatartásról meg annyit, hogy itt van, érdeklődik, tanácstalan, de segíteni akar... ennél láttál már rosszabbat is, nem?

2010. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Sztem semmivel..


Sétálni kell járni vele, hogy magától lekopjon!!

2010. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

17:26-os! igen, igazad van, teljesen magamból indultam ki. én ennyit szoktam a kutyimnak vágni.

bele sem gondoltam, hogy annyira megnőhetett a kérdező kutyujának a körme, hogy már pöndörödik....az durva!

2010. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
szerintem nem kell mindjárt letámadni a kérdezőt. kedves 17: 26-os Te biztos kutyakozmetikus vagy, hogy ennyire kiakadtál...vagy minden nap kétszer vágod a kutyád körmét, igaz?
2010. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Lehet hogy láncfűrész lenne a legcélszerűbb:)Lemértem 2cm a körme amúgy ő egy közepes termetű szobakutyus és magának szokta rágcsálni a körmét "manikürözni".Amúgy eddig azért nem csináltam mert nagyon öntörvényű egyszer mikor fésültem úgy megharapta a kezem hogy leszakadt az egész körmöm.Már többször megharapott mikor pl. a fülét vagy a szemét ápoltam így már annyira nem merem...Annyira nem érzem magam felelőtlen állattartónak hiszen rendszeresen fürdetem,ha beteg nem sajnáloma pénzt az orvosra,finomakat eszik....Bocs hogy hosszú lett a válasz meg a körme is de ezt most próbálom helyrehozni.A lényeg 2cm-ből mennyit kell vágni???
2010. febr. 12. 17:58
 10/25 anonim ***** válasza:
49%
Sajnálom, csak annyira bosszantó. Ha négy évig nem vágta a kutya körmét, akkor most miért akarja? Azt írja: "már elég nagy szegénykémnk" De hát négy év után vajon mekkora lehet? Én már láttam (szerencsétlenségemre) bepöndörödött és lábujjakba fúródott körmöket és nem túl kellemes látvány. És az a legbosszantóbb, hogy a kérdezőnek nulla infója van egy olyan élőlényről, akit már 4 éve tart. Szerintem az ilyen alap dolgokat meg kell tanulni mielőtt kutyát vállalunk. Pl.: kutya anaómiája (alapismeretek) kutyapszichológia, nevelés... stb. És ha már olyan rossz a helyzet, hogy vágni kell, és még csak azt sem tudja, hogy mivel (?!?!), akkor miért nem fordul szakemberhez? Mielőtt nekem kutyám "lett" megvásároltam a felkészülésre alkalmas könyveket és kiovastam őket. Megvásároltam a legfontosabb kellékeket (körömvágó giotin, gallér vész esetére, fésü pedig rövidszőrű a kutyám...stb). És azért furcsa, hogy ennyire felkészületlen lenne valaki... Am sorry az off-ért. ...
2010. febr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!