Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi vagy Husky?

Kaukázusi vagy Husky?

Figyelt kérdés
Nos elszántam magam hogy nyáron veszek egy nagy kutya fajtát, ami vagy egy Kaukázusi Juhász vagy peddig Husky kutya lenne. Épitenék neki a kertbe egy jó nagy körbe keritett és fedett helyet ahol lesz elég helye szaladgálni hisz veszélyes kutyák, főleg a Kaukázusi. Nem merném egyszerűen a hátsó udvaron szabadon hagyni mivel veszélyes még kimegy vagy átmegy a szomszédba és megvan a baj. Egy erős dróthálóval körbe keritett tér lenne neki, ami igen magas, és fedett lenne nehogy kimenjen még véletlenül sem, alól peddig beöntve cementel. Nos szivem szerint egy Kaukázusit vennék, de a Husky- is jólenne. Ezekkel kapcsolatban kérnék kis segitséget hogy melyik kutya?
2015. febr. 21. 19:43
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszát mindenkinek! Az ismerősöm aki tartotta a Kaukázusit, az ő udvarjuk sem volt nagyobb mint a mienk és a kutya nyugodtan leélte ott az életét. A jelenlegi kicsi, pincsi kutyámmal is foglalkozom eleget, játszom vele, előre engedem had szaladjon többet egész nap... És napi 1, másfél óráig elviszem sétálni, majd ki a határra egy nagyobb kört futva, kiszaladja magát. Illetve keresek egy nevelő iskolát a Városban és beadhatnám hogy tanitsák be a kutyát.
2015. febr. 21. 20:30
 12/24 A kérdező kommentje:
Az elképzelés: Körbe keritem erős és magas keritéssel a kertet és az udvart is. Vásárolok egy pár hetes/hónapos Kaukázusi Kiskutyát könyvel, beoltva..., majd egy nevelő iskolába kéne beadni hogy foglalkozzanak vele, de remélhetőleg ezt én is megtudom de biztos nem olyan profin mint ők. Hiába foglalkozok vele napi 3-4 órát ők csak jobban tudják.
2015. febr. 21. 20:37
 13/24 anonim ***** válasza:
A husky egyébként mióta nagytestű kutya?
2015. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A kutyaiskolához szeretnék hozzászólni: sokkal jobb és célravezetőbb, ha nem beadod a kutyát, hanem te jársz el vele engedelmességi képzésre. Így neked tanul meg engedelmeskedni, és sokkal jobban együtt tudtok működni, valamint a kutyasuli nem csak a kutyát tanítja, hanem inkább téged tanít arra, hogy kezeld a kutyádat. Mindenképpen ezt javaslom!

Ha mindenképpen kaukázusi mellett döntesz, akkor 2 dologra figyelj még:

- olyan tenyésztőtől válassz, aki tényleg komolyan veszi a fajta tenyésztését. Akinek a kutyái családi körülmények között élnek, kiállításokra jár velük, normálisan vannak szocializálva, állattal, emberrel nem agresszívek, kiegyensúlyozottak. A szülők legyenek szűrve a fajtára jellemző betegségekre, a kölykök törzskönyvezettek, oltottak, chipezett legyenek, és 8 hetes korukig (míg nem kerülhetnek új gazdihoz) is emberek közelében szocializálva nőjenek fel, ne egy kennelben.

Másik fontos tudnivaló: a kaukázusi kutyákat nem szabad "csibészelni", őrző-védőzni velük, hagyni kell a veleszületett területvédő ösztöneit érvényesülni, viszont vadítani tilos őket.

2015. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy kaukázusi és egy pincsi ég és föld, teljesen különböző a két kutya! Lehet a pincsinek elég a másfél órás labdázás és már ki is fárad, de könyörgöm, egy 5 kilós kutyát ne vegyünk már egy lapon egy majd' 50 kilóssal!


Az "ismerősöm" dologról meg csak annyit, hogy nekem is van ismerősöm akinek a nagyapja 90 éves láncdohányos és soha nem volt tüdőrákja, se semmi baja. Mégis köztudott, hogy a cigaretta ártalmas és sokak halálát okozza. Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet hogy az ismerősöd 1 a 1000-ből és épp kifogott egy nyugisabb habitusú kutyát, de az is lehet hogy többet foglalkozott vele, többet nevelte, tanította, ezt nem lehet tudni.


A "nevelő iskola" pedig kutyaiskola a magyar köztudatban és oda nem a kutyát kell behajítani hogy képezzék ki, hanem TÉGED tanítanak meg rá hogy hogyan bánj egy olyan domináns kutyával, mint a kau, mert a pincsike után elég éles váltás lesz, abban biztos lehetsz. De ha te mosod kezeidet és úgy képzeled ezt hogy lepasszolod a kutyát "foglalkozzon vele más" alap, akkor MINEK NEKED ILYEN KUTYA? Miért nem választasz olyan kutyát, amivel el is bírnál és nem lenne szenvedés a nálad leélt élete?

2015. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nevelő iskolába beadni? Ez nem így megy! A kutyaiskolába neked kell járni a kutyával együtt, végigcsinálni a foglalkozást, majd a foglalkozás végén hazamenni, vagy a másik lehetőséged a házhoz járó kiképző.
2015. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Én voltam a hibás, nem fejeztem ki magam érthetően. természetesen nem beadom a kutyát és majd kiveszem, hanem természetesen én is megyek a kutyával.
2015. febr. 21. 21:29
 18/24 anonim ***** válasza:
Bocsika, de a husky maximum középtermetű, nem a malamutra gondoltál? A husky miért is lenne veszélyes? Nem értem. A kaut meg semmiképp nem ajánlom, mert nem értesz az ilyen kutyákhoz, nem bántásból írom, csak egyértelmű azok után, amiket írtál. Miért nem választasz valami szelíd óriást, pl bernáthegyi, leonbergi, ha nagy kutyára vágysz? Nekik legalább annyira nem is nagy a mozgásigényük.
2015. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, ez a kérdés több sebből vérzik.


"Kiskutyát könyvel, beoltva.."

Azzal azért illik tisztában lenni, hogy törzskönyv = származási lap, viszont nem egyenlő a kiskönyvvel azaz oltási könyvvel. Az utóbbi minden orvost látott kutyának van. Az előbbi biztosítja, hogy a kutya fajtatiszta és genetikai betegségekre szűrt, jó idegrendszerű szülőktől származik.


Ez a körbekerítős téma meg nekem abszolút nem tetszik. Van a környéken egy ilyen egy év körüli komondor jellegű (tehát a kauhoz hasonló fajta): nappal kennelben rohad, éjszaka ki van engedve a nem túl nagy udvarra őrizni a házat.

1. Annyira ingerszegény neki a környezet, hogy még a falevelet is megugatja.

2. A két méteres kerítést csak azért nem ugorja át, mert még nem jött rá, hogy ő olyat is tud. (Ez persze hála a kedves gazdi teljes hozzá nem értésének hamarost változni fog).

3. Szegény eben látni, hogy hogy megy át nagyjából kiegyensúlyozott kölyökből idegroncsba, mert az alapvető igényei (terület, séta, szocializáció, fegyelem) nincsenek kielégítve.


Amíg úgy gondolod, hogy az tartja a telken belül a kutyádat, hogy betonkalitkában tartod, nem pedig az, hogy megtanítod neki, hogy mit szabad és mit nem, illetve úgy kielégíted a mozgás, szociális és agyi fárasztás igényét, hogy ne legyen kedve meglépni, addig szívem szerint egy plüsskutyát se bíznék rád. Hozzáértő kezekben a kau is teljesen normális kutya. Ellenben, ha nem tudod mit csinálsz, időzített bomba és ezen az sem változtat, ha atombunkert építesz a kutya köré.


A husky teljesen más műfaj (és más szempontból problémás): szánhúzó, tehát arra tenyésztették ki, hogy fáradhatatlanul, sok száz kilométeren át húzzon közepes súlyt. Na, ehhez a mozgásigényhez olyan kevés a "minden második nap vinném sétálni", mint csigaházon a kúpcserép.


Megismételném, amit #18 mondott: miért nem választasz a habitusodhoz jobban illő kutyát? "Miért nem választasz valami szelíd óriást, pl bernáthegyi, leonbergi, ha nagy kutyára vágysz? Nekik legalább annyira nem is nagy a mozgásigényük."

2015. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 ödi2 ***** válasza:
100%

Pásztorkutya párti vagyok,így azt javaslom,hogy SEMMILYEN! pásztorkutyát ne vegyél. Eltekintve a helytől,tapasztalatlan is vagy és NINCS ISKOLA PÁSZTORKUTYÁKNAK! Nem ismerek egyetlen olyan iskolát sem,ahol az alap szocializáción kívűl tudnának segíteni és ez egy pásztorkutyához,ez nagyon kevés tapasztalat nélkül.

Többen is leírták nagyon jól,számomra a 19-es válaszoló volt a befutó,sajnos kaut és egyáltalán pásztorkutyát az ÁLTALAD LEÍRT feltételekkel nem lenne szerencsés bevállalni...

A husky megint rossz választás lenne,óriási a mozgásigénye. Ha unatkozik elfoglalja magát,saját szememmel láttam,ahogy egy gyönyörű kertet 2!!! hónap alatt tönkre tett! Ha bezárod,akkor az ingerszegény környezet miatt,depressziós aztán agresszív lesz. Nem kicsit!!!


A leonbergi v bernáthegyi,ha fajtatiszta és jó helyről van,akkor csodás társ lehet... Svájci vagy német kennelt nézz,nem sokkal drágábbak átszámítva az eurót,de generációk óta visznek párhuzamosan 4-6 vérvonalat és ez óriási előny nekik.


A husky helyett pedig esetleg a belga juhászt ajánlanám,kiállítási vonalat keress és akkor megfelel Neked is,ráadásul még egy hobby kezdete is lehet...

2015. febr. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!