Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyomor csavarodásba mennyi...

A gyomor csavarodásba mennyi idő alatt pusztul el a kutya?

Figyelt kérdés
Ma este meghalt az én picikém, el kellett altatni :'( Három napja elkezdett köhögni, nem gondoltam h komoly baj lehet mert az nap délután már meg is szünt. Következő nap kissé megnőtt a pocija de még akkor sem látszott rajta semmi baj. Evett ivott szalatgált utánnam. Azt hittem biztos felfalta szokás szerint a másik kutya kajáját is. Majd pár óra múlva már feltünően nagy pocija lett és nagyon kemény. Azonnal ültünk kocsiba és irány a doki aki adott is neki szurikat. De sajnos nem változott semmi sőtt egyre rosszabul lett, állandóan öklöndözött vagy habosat hányt. Hívtam megint kérdeztem h nem lehet gyomor csavarodása van? Azt mondta már elpusztult volna akkor nem lenne már életben. Majd délután véreset hányt és akkor már tudtam hogy vége :'( Nem akartam hogy tovább szenvedjen így elaltattam. 9 éves szuka volt, nagyon szerettem őt soha nem lesz másik ilyen kiskutyám..
2015. febr. 21. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Az állat beavatkozás hiányában leginkább a vérkeringés összeomlása miatt jellemzően néhány órán belül elpusztul."

A leírásod alapján itt lassabb folyamatról lehet szó, szóval szerintem nem gyomorcsavarodás okozta. Sok más dolog is okozhat hasonló csak éppen lassabb lefolyású szerencsétlenségeket. Részvétem a kutyád miatt, sajnálom szegényt! :(

2015. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom szegényt, de amennyire tudom, emögött sokkal komolyabb betegség állhatott. :( Vagy valami mérgezés, vagy belső vérzés, nem tudom.

Nagyon sajnálom szegényt! :'(

2015. febr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen a belső vérzés a legvalószínűbb, de akár egy szerencsétlen kimenetelű epekő, bélfekély és még kismillió dolog okozhatta ezt. (első voltam)
2015. febr. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak részleges a gyomorcsavarodás, akkor lehet lassabb a folyamamat (akár több napos is), valószínűleg nálatok is ez történt. A jövőben ezt a dokit hanyagoljátok szerintem :/
2015. febr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is erre a részleges gyomorcsavarodásra gondoltam. A dokival nincs semmi gond megtett mindent amit tudott. Nagyon jó orvos hálával tartozom neki. Hétvége volt és ő nem dolgozott ügyeletes orvost kellett volna hívnom helyette aki valamelyik szomszéd városbol jött volna de ő ugrott azonnal hogy szóltam neki. Sajnos itt nállunk nem olyan felszerelt a rendelő, egy röntgen mutatta volna ki mi is az igazi baj de az csak 80 km-el távolabb van tőllünk. Lehet ki sem birta volna szegénykém azt az utat, az orvosig míg elvittem majdnem rohamot kapott hányt reszketett. Nem volt kocsihoz szokva.
2015. febr. 22. 07:55
 6/12 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül gyomorcsavar, főleg ha kistestű a kutya. lehet akár sziv is, ha napokkal előtte már köhögött, felvizesedik, és meghal.
2015. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És ettől belső vérzése is lehet? Mert a gyomorcsavartól ugy olvastam károsodhat más belső szerve is.
2015. febr. 22. 08:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet h lenyelt valamit ami bélelzáródást okozott? Az napokig eltart, és műtét hiányában belehal a kutya.
2015. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a gyomorcsavartól nincs vérzés, ott leghamarabb a lép ami károsodik. Szivnél ha nincs levegő, az erőlködéstől a tüdőben megpattannak az erek, ettől vérezhet. De nyilván ezek csak feltételezések, biztosat csak boncolás mondhta. Sajnálom a kiskutyát, fogadd részvétem.
2015. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem hiszem hogy lenyelt volna valamit csontokat nem adtam neki. Nem is volt olyan kutya hogy mindennel játszon nem rágott semmit, inkább csak szaladgáltunk az udvaron azt élvezte nagyon :-)
2015. febr. 22. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!