Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutya? Jogos a félelmem?

Második kutya? Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés

Egy pár év múlva szeretnék egy másik kutyust a mostani mellé, de kicsit félek. A kutyám a mindenem. Sokat foglalkozok vele, kirándulunk, kutyasulizunk, sportolunk, úszúnk, játszunk, trükközünk. Jól nevelt kutyus, behívható, letiltható dolgokról, persze néha előjön egy-két probléma, de viszonylag könnyen le lehet rendezni ezeket.


Második kutyának egy ugyanolyan vagy még pörgősebb, gyors észjárású kutyát szeretnék. A border collien, labradoron gondolkodtam, de ez majd akkor úgyis eldől. Azon dilemmázok, hogy milyen lesz két kutyával? Mindenképpen foglalkoznék velük külön-külön is. Fontosnak tartom, hogy a kutya jól nevelt, engedelmes, figyelmes legyen a gazdi irányába.


Hogy befolyásolja majd a mostani kutyámmal a kapcsolatot egy új kutyus? Milyen lesz a kapcsolatom az új kuttyal? Hogyan fog hozzám kötődni? Tudok e ugyanannyi figyelmet biztosítani az első kutyának?


Nekem a kutya a legfontosabb, nem szeretném ha a megosztott figyelem miatt megromlana vele a kapcsolatom. Tudom, hogy hülyén hangzik, de ilyen szempontból parás vagyok. :DD Elsősorban olyanok válaszát/véleményét várom, akik aktívan foglalkoznak két vagy több kutyával.


Előre is köszönöm a válaszokat és köszi, hogy végigolvastátok. :))



2015. febr. 22. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
3 kutyával dolgozom aktivan, és semmi bajuk nincs.
2015. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nalunk az elso par het volt csak a nehez, 2 kutya otfele szaladt, meg a dominanciavitaikat sem tudtam hogyan kezelni, aztan lassan belejottem a dologba. Ha nagyon bizonytalan vagy, elobb vallalj be egy ideiglenest, az alatt a par het-honap alatt, amig nalad van, ra fogsz jonni, hogy tenyleg keszen allsz-e egy masodik kutyara.
2015. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez mind-mind rajtad múlik!
2015. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Volt már, hogy vigyáztam másik kutyára több napig és az igazat megvallva nagyon élveztem a dolgot. :)) De az egy nevelt, felnőtt kutyus volt, az én kutyámmal is régen ismerték egymást, össze voltak már szokva, így persze, hogy egyszerűbb volt, mint egy szeleburdi kölyökkel, akivel még én is és a kutyám is csak kezdenénk megismerni egymást. :DD

Tudom, hogy csak én parázom túl a dolgokat és csak akkor lennék biztos magamba, ha már itt lenne az új és látnám, hogy minden rendben van.

2015. febr. 22. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is két kutya van. Az első egy agár keverék, ö 2-3 hónapos kora óta velünk van. Rá két évre jött egy volt kísérleti kutyus, ő egy beagle. Mivel az elején egyáltalán nem akart emberekkel barátkozni, inkább kutyapárti volt. Így mindent eltanult a másik kutyánktól (pl. a többi kutyával való kommunkiációt).

De a kérdésre válaszolva: szerintem (főleg ha kölyök lesz) sok mindent eltanulhat a másiktól, de normálisan van nevelve a másik kutya (a leírásodból ez látszik) és a másikkal is ilyen szinten tudsz majd foglalkozni, akkor semmi akadálya. Sok sikert :)

2015. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :))
2015. febr. 22. 16:44
 7/10 anonim ***** válasza:
a felnőtt kutya nagy segitségedre lesz majd a kölyök nevelésében.
2015. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 2 kutyával foglalkozom. Mivel egy szerre kettőt nem tudok sétáltatni, egyszerre csak 1-et viszek ki, és addig a másik nyöszíteni szokott(mind 2 így viselkedik). Amúgy jol viselkednek, de néha össze morognak, mer az idősebb kutyusunk(elég féltékeny típus), sokáig egyedüli kutyus volt, és nehezen szokta meg, hogy más kutya is van rajta kívül. Mivel az ők "kétszemélyes falkájukban" ő volt a "vezér", amíg a másik,kicsi volt, miután a másik,is felnőtt, néha összeverekedtek, mert a kisebb is "főnö" akart lenni. De Mostanra már jól elva,,ak egy más mellett. :)
2015. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi számít aktív foglalkozásnak, annyira sok trükköt és feladatot nem tudnak, de azért párat igen. Együtt viszem mindhárom kutyámat sétálni, biciklizni, ha gyakorlok velük, addig 2 helyben marad, míg egyiket tanítom. Nekem nem okoz gondot, előtte csak 2 kutyám volt, a harmadik ideiglenesben, mikor ő meghalt, tudtam, hogy kell 3. kutya. Esetleg próbálj meg te is 2. kutyát ideiglenesbe.
2015. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és nem kimondottan könnyű fajtákról van szó: pit bull, husky (mix), és keverék. Mind mentett.
2015. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!