Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a kutyám sétáltatni,...

Szeretném a kutyám sétáltatni, de nem merem. Hogyan tudnám leküzdeni a félelmem?

Figyelt kérdés
Amikor a kutyusom 3 hónapos volt, vígan sétáltam vele mire azt vettem észre, hogy az egyik kertből kiszabadult 2 nagytestű kutya (olyan kuvasz méretűek voltak) és egyenesen nekirontanak az én kutyámnak (törpe uszkár). Teljesen bepánikoltam (tudom nem lett volna szabad, de abban a szituációban nem tudtam mást tenni), és addig kiabáltam amíg a gazdájuk ki nem jött és be nem parancsolta őket. Azóta félek elmenni sétálni vele, egyedül soha nem is megyek. Ahol én lakom rengeteg olyan ház van, ahol laza a kerítés a kutya meg jó nagy és életükben 1x nem jártak még a kerítésen kívül és egyáltalán nem találkoztak még másik kutyával. Viszont nagyon szeretnék elmenni vele sétálni, neki szüksége van rá és én is élvezném. Lehet ebben a szituációban bármt is tenni?

2013. márc. 3. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

ülj be a kocsidba és menj el egy másik helyre sétálni

vagy rakd a kutyát bicikliskosárba és vidd el máshová, parkba stb.

ha van turistaút ott nincs kutya

vegyél esetleg kutyariasztó sípot, a futók használják talán kutya esetleg sportboltban kapható

2013. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háát, kicsit meg lehet érteni téged is. A kutyád mit csinált?

Az enyém most 4 hónapos és már póráz nélkül sétálunk. Nekünk meg az a problémánk, h ha meglátja az utca másik oldalán, az egyetlen haverját átszalad az úton ész nélkül. Egyedül akkor nem hallgat rám.

Próbáld meg leküzdeni a félelmedet. Jártam már én is úgy ahogy te. De szerencsére a dolgok nem azok voltak aminek látszottak. Amit te támadásnak vélsz esetleg, az lehet csak egy kicsit durvább játék, vagy dominancia harc.

Menj vele máshova sétálni, h szokja a külső hatásokat a kutyád.

2013. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Voltam már ilyen helyzetben én is. Épp jöttünk haza fele mikor kiugrott egy nagytestű kutya. Olyan "új fiú" volt a környéken. A gazda az udvaron volt nem szólt a kutyájának mikor láttam, hogy morog és támadásra kész a kutyusom felvette a harcot majd mikor nekünk akart jönni a nagy kutya félre rántottam a kutyusomat és jól fejbe rúgtam a kutyát ekkor már szólt neki a gazdája és még szép, hogy én voltam leszidva... Én a kutyámat védtem.Jó tényleg nem kellett volna fejbe rúgni de akkor is hirtelen történt mást nem láttam gondolkozni nem tudtam...


A lényeg a mai napig viszem a kutyát..hűű minket már szürke marha is megtámadott.. :D és szinte minden nap arra megyünk sétálni. Én is félek hogy bármi megtámadhat akár vaddisznó vagy haza fele ismét egy újabb nagy kutya..de hát muszáj mennem kilóméter hiány.. :D



Parázva megyek végig..Ezen én sem tudok változtatni..

2013. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amikor odaértek a kutyák hozzánk elkezdett nyüszögni, próbált szabadulni.


Amúgy én még egy jó erős paprikaspray beszerzésén gondolkodtam, csak nem tudom mennyire lenne hatásos, hallottam már olyat is, hogy a kutyát csak felhergelte. Nektek mi a véleményetek?

2013. márc. 3. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Paprika spray-el bolondítod a kutyát.


Esetleg más fele nem tudod elvinni sétálni?

2013. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy bármilyen irányba megyünk mindenhol vannak felelőtlen gazdák, akiknek mindegy, hogy a kutyájuk mit csinál. Szerintem szerzek paprikasprayt, de csak végső esetben fogom használni. Kegyetlenül hangzik, de inkább az én kutyám védem.
2013. márc. 6. 16:39
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sajnos bárhol-bármikor-bárkivel történhet hasonló szitu...ma esti kalandunk:


Sötét park, hatalmas, gyönyörű, rohadtul extrán domináns német vizsla kan torpant előttünk. Argos is kihúzta magát, én odébb léptem, hogy lássam, mi lesz ebből. Lepózolták, lejelölték, lemorogták a dolgot, Argost nagyon megdicsértem, kaja-simi...mentünk tovább, vizsloid jött utánunk, be-beállt Argos elé hangosan morogva...Argost tovább tudtam küldeni, de a kutya csak nyomult, ezért Argost lefektettem és rekedt, amúgy is kaparó-fájdogáló torokkal el akartam morogni, fenyegető testtartás, stb...vizsla is morgott, vicsorgott, hátrált, majd mikor felé csaptam pórázzal durvábbra vette a figurát, ezért ismét leálltam :O simán nekem jött volna, ezért odaszóltam a világ végén lévőknek, hogy a vizslát talán meg kéne fogni. Gazdi a sötétben tőlünk látótávolságon kívül, padon piált másokkal...Elhívták...10 perccel később a park másik végén ismét lejátszódott az előbbi jelenet.

most, hogy a kutyám végre ilyen szitukban képes mögöttem fekve maradni és rám bízza a dolgot, nem fogom ráküldeni kutyára...amikor szinte hetente támadta be hirtelen, meg nem előzhető módon kutya, és Argos hiába engedett kérésemre, a másik támadta tovább és nekem kellett lerúgni, akkor már a gazdás, póráz nélküli futó kutyákra is rástartolt és az üvöltésemre épp, hogy becsukta a száját...pedig már a kutya oldalába akart harapni! Egyszerűen nem engedhetem meg, hogy balhéba kerüljön, mert hónapokig tart, mire ismét rá tudom venni, hogy normálisan viselkedjen! És így is egy-két adott kutyára akkor is hörög-morog, ha csak mellette áll nem ránézve...de ez bonyolult dolog.

A másik, hogy Argos is sérülhet, aminek nem tenném ki...és elsősorban nem az anyagiak miatt...értelmetlenül miért sérüljön meg??? A másik gazda ha ott sincs, vagy ha ott is van, de balf...sz...egyedül meg hogy szedjek szét két 30 kg-os kutyát? Esélytelen...amíg lehet, el kell kerülni a balhét, mindenkinek az a legjobb. A hogyan-ra nincs egyértelmű válasz...amit ma csináltam a kutyával, a kutyák 99%-át eltántorítja...

2013. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!