Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félti agresszívan...

Miért félti agresszívan előlünk a csontját?

Figyelt kérdés

3 hónapja mentettünk rossz körülmények közül egy amstaffot. Minden rendben is ment a mai napig, mindig hallgatott ránk, szépen ismeri a parancsszavakat, és be is tartja, sőt, mindig meghunyászkodik. (soha nem bántottuk!)

Eddig javarészt száraztápot kapott, ott belenyúlhattam a torkáig is, semmi nem történt, még csak nem is zavarta.

Ha kapott csontot (csak csirkecsontot kapott eddig), azt is elvehettük tőle.

Soha, egyetlen alkalommal sem mordult ránk semmiért, viszont pl. seprűtől menekült több hétig, mire rájött, hogy nem bántjuk (nem tudni, mit csinálhatott vele a gazdája..).


Ma velőscsont-leves volt ebédre, és gondoltuk, odaadjuk neki a csontot. Nagyon örült neki, már beteges módon rágcsálta, kint az udvaron, majd behozta. Lekuporodott a helyére, és mikor a közelébe akartunk menni, úgy ránk vicsorgott/morgott, hogy azt hittük, nekünk jön. Tudni kell róla, hogy rajtunk (rajtam és páromon) kívül nem fogad el sok mindenkit, csak eltűri őket, ha ott vagyunk.


Nagyon durván bevédte a csontját, és mi ledöbbentünk, mert kb köpni nyelni nem tudtunk. Az eddig félős, meghunyászkodó kutya olyan hirtelen változott velünk szemben agresszívvá, hogy csak pislogunk.


A falkavezérség összes szabályát betartjuk, és mint írtam, hallgat ránk. De úgy érzem, hogy nem vagyok jó gazda, ha rám akar támadni, holott én adtam neki a csontot. Hogyan kezeljük ezt sikeresen? Mert ha elvennénk tőle, akkor most már biztos vagyok benne, hogy nekünk jönne.


2015. febr. 22. 20:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Hát ez nem valami jó, de attól, hogy bevédi a csontot, nem akar rátok támadni. Csak figyelmeztet. Mindenesetre nem kellene így tennie, nem tudok tanácsot adni, mert nekem csak kiskölyök kutyáim voltak. Ilyen szempontból sokkal könnyebb erről lenevelni. Bár sose volt ilyen tapasztalatom, még ha nyers húst kaptak, akkor sem.
2015. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Az ő kajája az ő kajája ha már odaadtad. ezt a falkavezérrel szemben is kész megvédeni.


MINDEN kutya ilyen. Ha egyszer már odaadtad neki a kaját, előbb tépi le a karod mintsem megváljon tőle.

2015. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Nem szabad a kutyához nyúlni, amikor eszik. Alapból minden kutya ilyen. Biztos le lehet róla nevelni, de ez az alapviselkedés minden kutyánál, ha a kajáról van szó.
2015. febr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát ez érdekes meglátás, eszerint nekem nem is kutyám van.
2015. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Hagyjátok nyugodtan majszolni a csontját. Ne félj, nem fog széttépni titeket, ha nem zavarjátok.
2015. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy csináltam (igaz nem morgott, csak a nemtetszését jelezte, hogy nem tetszik):

Fogtam elvettem a tányérját, és csak akkor kapta vissza, ha szépen ült. Pár alkalom alatt megtanulta, hogy bármikor elvehetem a tálját. Te legyél óvatosabb. A helyzetet mutasd meg egy kiképzőnek. A kutya téged nem fenyegethet meg! (persze a te családodban a te szabályaid a mérvadóak, sokan elfogadják, hogy a kutya agresszív evés közben). Én ennél kisebb agressziót sem tűrök meg, mert biztonságban akarom magam érezni a kutyák mellet

2015. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Sikeresen szakember segítségével kezeld, egyedül ne. Nem látjuk a kutyát, nem látunk titeket, elképzelünk valamit, aztán ha mégsem úgy van, akkor lehet, hogy törött karral végződik a kísérlet, még ha a technika amúgy működhetett volna is. Ilyesmivel nem játszunk házi praktikásat.
2015. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
7-es vagyok hallgass Akumire a testi épséged függ a helyes kezeléstől
2015. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

Ezekkel a nevelési cuccokkal a helyedben nem próbálkoznék, két okból:


1) a kutya meg tud gyűlölni érte, mivel csak veréssel tudod elvenni legalább kezdetben (ha egyáltalán sikerül lenevelni róla) hogy engedje elvenni a már kirakott kaját


2) minél idősebb, annál jobban kijönnek bizonyos ösztönök, annál könnyebben hagyhat ki alkalmanként a berögzült nevelés. Lehet hogy megy a kaja elvétele kedved szerint (alapból nem értem minek tennél ilyet), aztán egy nap éhesebb és szenilisebb lesz a szokásosnál, és megkap. És akkor nem csak úgy figyelmeztetésként odakap, hanem csontig.

2015. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Mennyi idős lehet a kutya? Jól lát, hall?

Én is amondó vagyok egyébként, hogy ezt otthon ne próbáljátok meg megszerelni. Lehet, hogy nincs nagy dolog a háttérben, és nem lenne nehéz, de ha erre tesztek, és nem így van, tényleg baj lehet belőle sajnos.

2015. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!