Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a havaneseről?

Mi a véleményetek a havaneseről?

Figyelt kérdés
21 eves srac vagyok es venni keszulok egyet. Elsosorban korombeli lanyok velemenyet kernem. Hallottam olyan velemenyt, hogy ferfiatlan, de olyat is, hogy ma már ez nem szamit

2015. febr. 23. 09:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Bár van párom, de ha nem lenne, pont letojnám, milyen kutyája van a srácnak, aki bejön. Amivel be tudna vágódni, ha engedelmes a kutyája. A lakón volt egy nagyon jóképű srác, neki valami 10 kilós kis keveréke volt, nem egy 'férfias' kutya, de engedelmes volt, és marha jó páros voltak, tökre összeillett a srác meg a kutya. Egyáltalán nem lett volna kizáró tényező a kutya, ha úgy lett volna, pedig nekem lány létemre nem éppen zsebkutyáim vannak. Ha te is ilyen jó párost tudsz alkotni a leendő kutyáddal, és úgy érzed, ez illik hozzád, akkor légy boldog az új kutyáddal:)
2015. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kis kiegészítés: az viszont nekem lányként nagyon nem jön be, mikor a srác mindenáron meg akar felelni az ellenkező nemnek. Legyen egyénisége, legyen saját ízlése, aztán úgy is lesz, akinek ez tetszik. Ne akarjon mindenkinek megfelelni.
2015. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, igazan kedvesek vagytok!
2015. febr. 23. 20:49
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Húh, hát, azért vannak érdekes hozzáállások! :) A 22 éves lány és az utána következő kispalikee adta a számomra rokonszenves válaszokat. Egyébként tényleg mindegy kellene legyen, milyen kutyája van az embernek. Az a lényeg, hogy szereti az állatokat és jól bánik velük.


Csodálkoztam a havaneses sztereotípiákon is. Egyáltalán nem fehér. Pont az a jó, hogy iszonyú sok színváltozat van belőle, nagyon egyedi tud lenni. És nem uncsi "nagyikutya"! És nem zsebkutya. Kicsi, de azért egy egészséges jól fejlett kutya 6-7-8 kiló is van. szóval nem yorki, csivava, máltai, bolognai méretű. Azoknak duplája, triplája. Nekünk havanesenk van, igaz, csak 4 hónapos még. Azért választottuk, mert a mérete miatt könnyen kezelhető kisgyerekek mellett is, bárhova magunkkal vihetjük és ez a fajta kifejezetten jó természetű. Barátságos, nagyon intelligens, jól tanítható, jól alkalmazkodó és igenis nagyon jópofa vidám, környezetét feldobó, arcokra mosolyt csaló kutya.


Voltunk vele kutyasuliban, ahol ösztöntesztet csináltak vele és a tesztelő kutyakiképző nagyon oda volt érte (pasi), hogy mennyire jó fej kutya, milyen jól működik, jól motiválható, jó problémamegoldó, nyitott, aktív., Ezzel a kutyával bármit meg lehet taníttatni, nem az az egy helyben megülő kutya. (Nem véletlenül voltak cirkuszi kutyák is és a dogdancingek sztárjai is sokszor.)


Ez a kis tünemény a miénk. :)

[link]


Ránézve ezekre a képekre uncsi, férfiatlan, nagyikutyák? Sztem nem. [link]

A normális lányok/nők ezzel sztem nem foglalkoznak. Első szűrőnek jó is! ;) Sőt az ilyen kutyától olvadozni fognak. Persze, ha jól nevelt, nem elrontott kutya lesz.

2015. febr. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy a nagyik nem lehetnek vidámak, meg nem járhatnak túrázni ;) Csak nézd meg hétvégén reggel a szentendrei hévet, minden kocsira jut egy nyugdíjas túracsoport. Szóval részemről nem sértésnek szántam, nekem egyszerűen olyanok és kész, vigyorogva és szaladgálva is :)
2015. febr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem sincsenek olyan előítéleteim, ami alapján bárkit élből leírnék. Egy jól nevelt vagány kiskutya nálam is inkább plusz pont - sokkal inkább az, mint egy péniszhosszabbítónak tartott nagy "férfias" kutya. Az első válaszomban "mi" alatt a női nemet értettem, mert azért lássuk be, hogy hajlamosak vagyunk a külsőségekre menni.

Sőt, én is beismerem, hogy ha valaki ezt mondja, hogy fiatal srác havanese-vel, az első reakcióm az lesz, hogy WTF, mert megjelenik a kép a fejemben, és nem néz ki jól :D De élőben nyilván más, meg pár perc beszélgetésből mindjárt kiderül, hogy miről is van szó, és ennek tudatában is vagyok. Elég gazdával/emberrel találkoztam már ahhoz, hogy ne az első információmorzsából ítéljek. De ha az a kérdés, hogy mit fognak szólni a csajok, akkor sajnos az a válasz, hogy lesznek előítéleteik, meg le fognak b*zizni.


Amúgy vagy tíz éve egy haverom kapott valami nyézét (kicsi volt és fehér, máltai vagy bolognese), amikor ő éppen a punk korszakát élte, talpig feketében, acélbetétes bakanccsal, lánccal, együtteses pólóval... Szépen néztek ki a városban :D Mondjuk ő amúgy tényleg egy tipikus papucsférj, szóval lehet, hogy nem jó példa, mindenesetre a megjelenésén nem rontott a kutya, nagyon üdítően furcsák voltak :D

2015. febr. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#20-as vagyok:

Akumi ezzel nagyon nem értek egyet, szerintem a b..zizás már nem igaz. Vagyis nagyon helyfüggő. Nálunk hozzátartozik az utcaképhez, h yorkik, pekingik, havanesek és a többi fehér kiskutya sétál a legkülömbözőbb fajta gazdikkal. Lehet hogy bizonyos helyeken tényleg kinézik vagy leb..zizzák, de ha te is Bp-en laksz, lakótelepen vagy a belvárosban, nem kell ilyen idiótáktól tartanod. Szóval hajrá:))

2015. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a havaneseről szinte csak jókat hallottam és tapasztaltam. Jó fej, vagány, okos, kedves, barátságos, jól alkalmazkodó kutya. És a mérete miatt bármekkora lakásban, házban tartható, szinte bárhova vihető. Jó választás na! Kár, hogy férfiatlannak tartják... Tiszta hülyeség. :)
2015. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Itt is egy elég férfias kutyafotós "férfiatlan" spániellel, mentett havanesevel. Szerintem jól állnak egymásnak. :D

[link]

2015. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
:D [link]
2015. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!