Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya sok problémával....

Kiskutya sok problémával. Lehet belőle rendes kutyus?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónap körüli jack russel kanocska, akit nagy valószínűséggel meg fogok örökölni.

Egy három gyerekes család vette, mert kell a kutya. Tavaly október óta az udvaron él, hat hetes korában hozták el, első nap, első éjszaka kizárták, pontosabban bezárták a garázsba, a házba naponta fél órát tölthet.


A gyerekek nyúzzák-húzzák, ő engedi is. Az apa állandóan kergeti, dobbant neki, s kb annyiban merül ki a kommunikációja a kutyával, hogy menj innen, nem szabad.


Amikor bárki közeledik felé, ő azonnal lecsapja a fülét, behúzza a nyakát és a megadás pózába vágja magát.

Kergeti a futó embereket, a bicikliket, s mivel nincs vele foglalkozva így nem is hallgat a hívó szóra. Ezeket én is tudom orvosolni ha az enyém lesz.


Engem ez a mindenkinek megadja magát dolog zavar. Ki lehet nevelni belőle ezt? Szeretném ha örömmel fogadná a simogatást, és nem ilyen szorongva.


Sajnos még fél évet várnom kell, mire megkaphatom, akkor fogok vissza költözni Pestre. De félek addig tovább romlik szegény kutya. Én nem tudok vele annyit foglalkozni amennyit igényelne egy ilyen kis energiabomba.


A három gyereket és a szülőket már kioktattam kölyök kutyából...de azt is nehezményezték amikor a pár hetes kölyköt naponta ötször etettem, szóval süket füleknek magyaráztam.


2015. febr. 23. 14:07
 1/4 bollocks ***** válasza:
Ha fél évet várnia kell, és utána sem lesz elég időd foglalkozni vele, akkor lehet, hogy jobb ötlet lenne a fajtamentés. Szerintem még elég fiatal ahhoz, hogy rehabilitálni lehessen.
2015. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még fél évig dolgozom itt, mikor költözöm, akkor vihetném magammal, s onnantól együtt lenne a családommal, s ő is családtag lehetne.
2015. febr. 23. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy fél év alatt még többet fog romlani a kutya az fix, még félősebb,még agresszívebb,kiszámíthatatlanabb lesz. Ha már 4 hónaposan ilyen mint leírtad,ez csak egyre rosszabb lesz, fél év múlva meg 10 hónapos lesz szóval kamasz,még ettől is rosszabb.


Ahogy megy az idő egyre hosszabb idő lesz rehabilitálni a kutyát.


Minél hamarabb ki kéne onnan menteni.

2015. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jack Russel-Blue Heel keverék kutyát sóztak rám annak másfél éves korában (ha te nem fogadod be, akkor kirakom az utcára..) pont ugyanilyen volt. Pórázhoz nem volt szokva, falkavezérnek gondolta magát, ezért agresszív volt, ugatott mindent, ami mozgott, vagy közelített, miközben eszeveszetten félt az emberektől, minden erősebb hangra "meghalt" de akkor is, ha nem neki szólt... bizony kellett pár hónap, amíg megneveltem illedelmesre, elfogadtattam vele, hogy ő alattam van a falkában és az én dolgom megvédeni őt, és úgy egy teljes év, mire annyira megbízott bennem, hogy a korábbi paráit teljesen elfelejtette (mert volt egypár fóbiája, félt a porszívótól, enni egy ideig csak úgy mert, ha közben senki nem mozdult, félt az ajtóktól, ilyesmik). Szóval én azt mondom, hogy lesz vele munkád rendesen, de ha nyugodt és következetes maradsz, akkor azt a kutyát teljesen ki tudod gyógyítani a félelmeiből.
2015. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!