Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy németjuhász?

Skót juhász vagy németjuhász?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy le kéne írnom az igényeimet,hogy mit nyújtanék a kutyának pontpontpont.

De most arra vagyok kíváncsi hogy TE melyiket választanád és MIÉRT?

Szóval nem kell visszakérdezni ilyen hülye kérdéseket,hogy párizsiszelet vagy rántotthús,mert az érdekel hogy melyik fajtát mért szereted jobban.



2015. febr. 23. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyik sem. A kissé önfejűbb, ámbátor intelligens kutyákat szeretem. Ha mindenképp választani kell, akkor a németjuhász.
2015. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Mert a német juhász amúgy pont nem egy intelligens fajta..
2015. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Hol írtam, hogy nem az? Azt írtam, hogy önfejű, és intelligens. A németjuhász intelligensnek intelligens, csak éppen munkakutya, nagyon nem kell neki könyörögni, hogy ugyanmár légyszi, dolgozz velem. Hozzám meg a makacsabb kutyák passzolnak jobban, akiket kicsit nehezebb motiválni, viszont esetenként önnállóbbak. Ennyi.
2015. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

-Skótjuhász több ápolást igényel mint a németjuhász

-Németjuhász inkább hozzáértőbb gazdáknak,akiknek már volt kutyájuk,és tudnak bánni egy munkakutyával

-A skótjuhásznak kisebb a mozgásigénye


Röviden ennyi.

De a legfontosabbak attól függenek,hogy honnan veszed.

Nem mindegy hogy egy ideggyenge,beteg kutyát,vagy egy egészségeset veszel magadhoz,fajtától függetlenül...

2015. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Hozzám a skót juhász áll közelebb, de mindkettőt nagyon szeretem egyébként. :) Amúgy én azon -nagyon ritka- emberkék közé tartozom, akik szerint a skót juhász nem éppen egy szép kutya... Persze kutyát nem a külseje alapján veszünk, szóval a válaszom továbbra is a skót juhász!
2015. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
61%

Én épp most tettem ki kérdést, nekünk egy nj keverékünk van bár az apja ismeretlen sajnos. Ő nagyon játékos de mégis nyugodt, imádja ha simogatják és a gyerekekkel is nagyon jól kijön :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6616288-anyja..

2015. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
73%
Utolsó vagyok, én a skót juhász fajtát sajnos nem ismerem, így véleményt nem tudok alkotni, de az én kutyám neve nem hiába Angyal :D
2015. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha e kettőből kellene választanom, akkor német juhász. De egyébként egyik sem.

Miért? Mert munkakutya, és én azokat szeretem legjobban, valamint nem lenne türelmem a skót juhász bundájához, bár nagyon szép kutya.

2015. febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a skót juhászt választanám, ha közöttük kéne döntenem.

Kinézetre szerintem az egyik legszebb fajta, főleg a tricolour. Gyermekkori álmom egy ilyen ebzet. :)

2015. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Skót juhász, azaz collie :) Én gyerekkorom óta collie-rajongó vagyok, más kutya szóba sem jöhet (esetleg még a border collie), jelenleg is van két skótom. A collie egyébként kifejezetten makacs, önfejű és intelligens fajta, ezt az első válaszolónak írom ;) A bundájuk öntisztuló, a kosz, sár nagy része lepereg ha megszáradt, és elég 1-2 hetente átkefélni ahhoz, hogy szép ápolt kinézete legyen. Én a bámulatosan szép külseje és a csodás természete miatt imádom: egy igazi collie kedves, gyengéd, jól alkalmazkodó, vidám természetű kutya, kitűnő társ, családtag, és különféle kutyás sportokhoz is remek partner lehet. A mozgásigénye neki is nagy, juhászkutya, az enyémek nagyon sokat mozognak, futnak minden nap, gyakran kirándulunk, túrázunk velük.
2015. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!