Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyafajtát...

Szerintetek melyik kutyafajtát válasszam a három közül?

Figyelt kérdés
hely az nagyjából van és időm is a gondozásra van tapasztalatom mert van épp most is kutyám és sportolok amibe az állataimat és belevonom néha (futok velük). szóval a három kutyafaj: pitbull, rottweiler, dobermann. azért ezeket választottam mert szép nagytestűek nem hosszú a bundájuk és van tekintélyük

2015. febr. 23. 20:05
 1/10 A kérdező kommentje:
jajj azt még hozzá teszem hogy szeretem ha nagyon bújósak és minnél közelebb akarnak kerülni a gazdájukhoz
2015. febr. 23. 20:08
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A rottweiler nagyon bújós a gazdájával/családjával szemben, viszont közel sem elég neki az, ha néha elviszed futni... Naponta minimum 1-2 óra aktív foglalkozást igényel, szellemi fárasztást főleg, de mozogni is nagyon szeret (legalábbis az eredeti roti, nem ezek a malacfejűek...). A dobi ugyanez, csak kétszer annyi mozgással kalkulálva.


Pitről nem tudok nyilatkozni.

2015. febr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy van kutyás tapasztalatod, de ezeknek a fajtáknak kemény kezű, következetes gazda kell, nem elég nekik a sport. Az indokaid alapján inkább egy menhelyi kutyát kéne nézned, semmiképp nem ezt a három fajtát.
2015. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem köszönöm van időm mint már mondtam és én 45-50 perceket futok. és azon kívül tudom sétáltatni. várok még válaszokat :)
2015. febr. 23. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
A pitbull nem nagytestű, hanem közepes. A rotit a legnehezebb e három közül megnevelni. Bújósnak valóban mindhárom az.
2015. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

pitbullt szerintem ne.

Dobermann lenne a jo valasztas.

2015. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hú de megoszlanak a vélemények :/ köszönöm az eddigieket, és még mindig várok párat
2015. febr. 23. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Ezek munkakutyák, nem elég nekik a napi 1 óra futás... Egyébként is abból a "futásból" maximum az lenne, hogy 5 percenként meg kell állnod, mert a kutya vagy húz vagy épp szaglászni akar, másik kutyához odamenni, stb stb. Ja, és NE a kinézete miatt akar ilyen kutyát! Olyan kutyát válassz, ami ILLIK hozzád és az életstílusodhoz. Ugye párt sem úgy választasz magad mellé, hogy csak a külsőt nézed, a belsőt pedig nem? A kutyával is össze kell passzolnotok, mert ha nem, akármilyen überkirálymenőfaszántos lehet a kinézete, ha nem való neked akkor dől az egész!
2015. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Dobermannról: munkakutya. A futás önmagában nem elég neki, illetve amíg nincs teljesen kifejlődve (2 éves kor alatt), addig nem is szabad direkt futtatni, mert az ízületeinek nem tenne jót! Nagyon ragaszkodó, bújós, ezzel nincs gond. Pont emiatt és a rövid szőre miatt is csak lakásban javasolt tartani, természetesen megfelelő mozgást biztosítva neki a szabadban.

Elég domináns kutyák, határozott, következetes, de nyugodt gazdát igényelnek. Fontos kiskorától a szocializáció emberekkel, állatokkal egyaránt. Kutyaiskola erősen ajánlott! Mivel munkakutya, nem csak fizikailag, hanem agyilag is mozgatni kell, "dolgozni" vele.

2015. febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem rottwelier, de több mozgás kellene neki napi 1 óra futásnál.
2015. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!