Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász, vagy valamilyen...

Németjuhász, vagy valamilyen más fajta?

Figyelt kérdés

Tavasszal fogok kapni egy kiskutyát. Nagyon nagyon sokat gondolkodtam. Nagyon vágyok egy border collie-ra is, de a németjuhászt valahogy nem tudom elengedni. Korábban már volt egy kutyusunk, ő németjuhász volt. Sajnos idén lesz 4 éve hogy meghalt, ami darabokra szedett belülről. Szóval nem tudom eldönteni, hogy válasszak-e ismét egy ilyen fajtát,félek hogy Bessie-t látnám benne.. Ezúttal csak rajtam lesz a felelősség. Az előző kuytusunkat nem és sétáltattam mert kicsi voltam, és elrántott volna. Most is félek egy kicsit a sétáltatástól, mert lány vagyok, és 15 éves, és nincs olyan erő a karomban. Azért foglalkozok ezzel ennyit, mert a mi utcánkban minden kertben kutya van, és ha meglátnak kint az úton egy kutyát egyből elkezdenek ugatni, illetve attól is tartok, hogy mi történne ha bele botlanánk ketten egy kóbor kutyába, ami itt, falun sajnos elég sok van. A személyiségében nagyon megbízok, kicsi voltam mikor az előző kutyusunk élt, de sosem bántott, imádta ha játszok vele.

Előre is köszönöm, ha elolvasod, és válaszolsz :)



2015. febr. 23. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem tudom, tudod-e, hogy egy németjuhász ára 100.000 Ft-nál kezdődik, egy border collie ára ennek megközelítőleg a duplája. Van ennyi pénzetek egy kutyára?

A németjuhász és a bc is munkakutya. Napi több óra póráz nélküli szaladgálást, komoly tanítást igényelnek, főleg a border. Ennek hiányában nagyon szenvednek, és magukat, vagy a kerteteket rongálják. Ha Bessie nem szedett szét nálatok mindent ennek hiányában, valószínűleg hatalmas szerencsétek volt vele. Én nagyon elgondolkodnék a helyedben, hogy akarok-e kutyát, ha még abban sem vagy biztos, hogy pórázon el tudod-e majd vinni sétálni. Nincs olyan kutya, akinek ez elég lenne.

2015. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Illetve esetleg egy idősebb menhelyi kutyuson elgondolkodhatnál. Életet mentesz vele.
2015. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok az árakkal. Egy rokonunknak németjuhász tenyészete van, bár ők inkább munkára tenyésztik őket, nem háziállatnak.

És egy nagy kertes házban élünk, egész nap póráz nélkül szalagálhatna. A sétáltatást meg először nem egyedül csinálnám.:) Tisztában vagyok vele, hogy a kertet rongálná, de lesz rá elég időm:)

Gondolkodtunk menhelyen is.Nem nulla kutya tapasztalattal indulnák. Ezért tettem fel a kérdést, hogy mi a véleményetek.

Egyébként mielőtt bárki félre érteni, nekem nem az a lényeg hogy fajtatiszta legyen. Bessie-vel együtt volt még egy kis keverék kutyánk is. Ő is ugyanannyi szeretetet kapott, szóval nem, nekem nem csak az a lényeg hogy fajta tiszta legyen. Köszönöm a válaszod.:)

2015. febr. 23. 22:46
 4/14 anonim ***** válasza:
A kertben szaladgálás mellett van szüksége napi több óra póráz nélküli sétára és tanításra a kerten kívül faluban, erdőn, mezőn.
2015. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a telkünk fél kilométerre sincs egy mezőtől,pontosabban az a határ oda kitudnánk vinni. póráz nélkül.
2015. febr. 23. 23:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem az jött le a leírásodból, hogy nem biztos, hogy egy munkakutya nagyon jól érezné magát nálad. Nyilván helyettetek nem dönthetek, és én örülök a legjobban, ha nincs igazam. Most vagy 15 éves. 2-3 év múlva valószínűleg feleennyi időd sem lesz. Érdemes őszintén véggigondolni, hogy akkor is bírod-e majd, vagy mondjuk egyetem mellett, ha esetleg már el is költözöl. Még az is lehet, hogy már gyerekeid lesznek, és az a kutya még mindig veled lesz.


Ezen kívül én mindig azt szoktam mondani, hogyha nincsenek a kutyával nagyon komoly konkrét célok (pl. versenyzés egy kijelölt szakágban, országos szinten, stb.), akkor sokkal szebb dolog egy menhelyről befogadni. Németjuhászokkal és németjuhász keverékekkel pont tele vannak tömve a menhelyek, kölyköt és idősebbet is találsz. A menhely dolgozói általában ismerik a kutyáikat, és tudnak neked segíteni abban is, melyik illik hozzád a legjobban.

2015. febr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján azt javaslom, hogy ne vegyél munkakutyát, a kutya és a saját érdeketekben sem. Azt tanácsolom, hogy fogadj örökbe egy neked szimpatikus keverék kutyust, házi kedvencnek tökéletesen megfelel, őt is kell sétáltatni persze és tanítani, de nem munkára lett kitenyésztve. Egy német juhász jellegű kölyök például tökéletes lenne, de lehet, hogy ha körülnézek a menhelyeken, Interneten, akkor egészen más típusba szeretsz bele.

Hogy ne húzzon el séta közben, az nevelés kérdése. Kicsi korától nevelni kell arra, hogy ne húzzon pórázon.

2015. febr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*körülnézek helyett körülnézel
2015. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bordert semmikeppen. Az olyanoknak valo, akik ugy allnak hozza, hogy agilityzni viszem hetente ketszer, napi egy orat frizbizunk, fel orat tanulunk, 1-1,5 orat poraz nelkul szaladgalunk stb. A nemet juhasz meg egy kemeny orzo-vedo kutua, komoly problemakat okozhat, ha nem nevelik rendesen. 15 evesen, elso sajat nevelesu kutyakent nemet juhasz csak akkor johet szoba, ha valaki nagyon elhivatott es hajlando elvinni kutyasuliba. En is a menhelyet javaslom, egy nyugodtabb kozepes testu kevereket. Ha mindenkeppen fajtatisztat akarsz, akkor a labrador vagy a golden retriever esetleg jo valasztas lehet. Viszont ha meg a setatol is felsz, akkor kutyavasarlas elott mindenkeppen olvass minel tobbet a nevelesrol es a kutyasuli is kotelezo.
2015. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát, hasznosak voltak:) Rájöttem hogy tényleg nem lenne hozzám való egy német juhász, mint úgymond első kutya, akit csak én gondozok.:) Körül fogunk nézni menhelyeken. További szép napot mindenkinek!:)
2015. febr. 24. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!