Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha harap (SOS)?

Mit csináljak ha harap (SOS)?

Figyelt kérdés
6 hónapos pumim, jó a kapcsolatunk, szót fogad nekem, de makacs nagyon és hát még kölyök vannak hülyeségei. 3 nagyon súlyos hibája van ezeket leszámítva megfelelő számomra ez a kutyus és jól kijönnénk, ha ezeket sikerülne kinevelnem belőle. Járok vele kutyaoviba most már 1-1,5 hónapja. A következők a problémái: Ha kajál és a kajájáért nyúlok akkor elkezd morogni meg nagyon be vadul és harapni kezd, egészen addig ameddig ott nem hagyom persze nem szoktam, hanem mindig addig megyek ameddig ő nem hátrál meg, de nem tudom mitévő legyek. A másik probléma, hogy ha pórázon van akkor minden kutyával és emberrel agresszív aki a közelembe jön és megakar védeni, és támadni kezd mindenkit (ezen dolgozunk az oviba). A másik pedig, hogy néha ellop egy zoknit mondjuk és ha azt elakarom tőle venni menekül majd ha elkapom akkor meg morog és szétharapja a kezemet. Ezek mitől vannak? Valamit rosszul csináltam az biztos de csak ezek a gondok vannak, más gondom nincsen vele. Egyébként lakásban van tartva. Mit tudok ajánlani? hogyan oldjam meg a problémámat? Eléggé elkeseredtem már. a pláne, hogy nekem szót fogad és elsőre szinte minden helyzetben megcsinálja amit kérek, szóval elfogad vezérnek papíron de akkor még sem értem. SOS!!

2015. febr. 25. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ami a táljában van, az az ő zsákmánya. Ahhoz még a falkavezér sem nyúlhat büntetlenül. Ne nyúlj a táljába. Hasonló a helyzet a játékos zoknizással. Még kölyök és csak ösztönösen játssza, hogy mit kell tenni a zsákmány megtartásáért. Az még hosszú idő, míg rájön, hogy az csak játék és nem zsákmány. A séta közbeni agresszív viselkedés összetett dolog, ugyanis érzi a pórázon keresztül a Te hatalmadat, amitől "bátrabb" lesz, azaz nem téged próbál védeni, hanem erősebbnek érzi magát. Ilyenkor nyilván meg kell állni, picit felrántani a pórázt és leültetni. Ha megnyugodott, akkor meg kell dísérni és menni tovább.
2015. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1) Ne nyúkálj a kajájához. Ha kell, vedd el egy mozdulattal, de ne fenyegesd, mert azzal persze, hogy azt váltod ki belőle, hogy védekezik. Ha azt akarod, hogy eleve egy kis tiszteletet mutasson, akkor tegyél úgy, mintha ennél a táljából (rakj rá egy deszkát vagy akármit, és egyél meg róla két szem kekszet), aztán oda se add neki a tálat, csak nyújtsd a kezedből, és ha morog, emeld fel. Ha civilizáltan viselkedik és megvárja, amíg visszaadod neki, akkor ehet.

De alapvetően hülyeség zaklatni a kutyát evés közben, ezzel váltod ki belőle a kajaféltést. Ha tudná, hogy téged nem érdekel az ő étele, eleve nem fordulna meg a fejében, hogy éhen fog maradni, és ha néha mégis elvennéd, maximum meglepődne.


2) Hallgass a kiképzőkre, ha értenek hozzá, akkor meg fog oldódni a dolog, látatlanban nehéz erről tanácsot adni, hiszen mi azt sem tudjuk, mi motiválja a kutyát erre a viselkedésre.Ők látják, remélhetőleg tudják rá a megoldást is.


3) Hát ez meg nettó tisztelet, itt is el kéne kerülni a harcolást meg a fenyegetést, plusz én játszanék vele huzakodósat, és beleépíteném az eresztést. Egyszer csak szólsz neki, hogy eressze el, el is éred, hogy eleressze, majd jutalomból lelkesen visszaadod neki, és folytatódik a játék. Így megtanulja, hogy az, hogy neked oda kell adni dolgokat, nem rossz, meg nem azt jelenti, hogy vége a mókának, csak egy játékszabály.


Egyébként megnyugodhatsz, hogy nem fogad el semminek. Ha harap meg morog meg bevéd (a pórázon őrjöngés nagyon annak tűnik, de fene tudja), magyarul csak olyankor nem hallgat rád, amikor tényleg fontos lenne, akkor nagyon messze van ez a dolog az ideális viszonytól.

2015. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

" szóval elfogad vezérnek "


Lófpikulát. Már bocs. Megcsinál mindent, amihez kedve és esetleg érdeke fűződik, de minden alkalommal kimutatja, hogy ő irányít. Mi az, hogy az ő zsákmánya, ami a táljában van? A zsákmány mindig a főnöké, a többiek azt eszik, amit ő meghagy, akkor, amikor ő megengedi. Nem kell belenyúlkálni folyton az edényébe, de azt igenis meg kell tanulnia, hogy bárhol, bármikor bármit elveszel tőle, ha te úgy akarod, akár a szájából is. (ez a kutya érdeke is, hiszen félrenyelhet, megakadhat valami a szájában, bekaphat egy méhet, amikor is az élete múlhat azon, hogy te gond nélkül belenyúlj a szájába és kivedd onnan, ami benne van). Séta közben nem védelmez - mitől védene, voltál már vészhelyzetben vele? Nem, ő demonstrálja, hogy ő a főnök, ő dönti el, hogy ki jöhessen a közeledbe. Szóval a vezérségen még dolgozz.

2015. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem győzöm hangsúlyozni: tök más ám az a kaja, amit te adtál oda a kutyának, meg amit talál az utcán, sétán. Szóval nem kell elterrorizálni a vacsoráját ahhoz, hogy egy szöges kolbászt ki tudj venni a szájából. Az egyiket odaadtad neki, aztán meggondoltad magad, ami hülyeség a kutya szemében, a másikat meg ő találta, és te úgy döntesz, hogy azt nem eheti meg, de soha senki nem is adta neki oda, úgyhogy ahhoz annyira nem ragaszkodik.
2015. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akuminál a pont.

Az én kutyám is így reagál a "talált holmira" azt utcán.


Vagy kergettem, ha későn veszem észre, hogy talált valami tiltott dolgot, vagy elkapom a grabancát- szó szerint - és kioperálom a szájából a dolgot. - kíméljetek meg a megjegyzéstől, sokat javult 5 év alatt ez ügyben, de nem 100%-os .


Viszont mindent odaad önként, a kajáját mindig előevés után kapja meg, tehát a zsákmányösztön dolgozik benne az utcán, ahogy Akumi mondta is az más, azt ő találta.

2015. febr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy terrorizálni kell, sőt. De az, hogy ha a kajájáért nyúl a kérdező, a kutya harap, ne mondd már, hogy normális.

Amúgy nálunk volt rá példa, hogy a kutya fogsora és szájpadlása közé beékelődött a csontdarab. Én adtam neki, akkor hagytam volna megfulladni? Nyilván kinyitottam a száját, belenyúltam, kivettem és eltettem.

Szóval sem mondtam, hogy a kutyától el kellene venni a kaját, amit egyszer már megkapott, ha az nem indokolt. De bármikor elvehetőnek kell lennie. Szerintem. De ezen nem fogunk összeveszni.

2015. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Nagy tisztelője vagyok Akuminak, míg Andizsuzsi válaszaival eddig csak más témakörben találkoztam, ahol is rendre negatív véleményt váltott ki belőlem. Most mégis azt kell mondanom, hogy nála, Andizsuzsinál a pont. A kaja a falkavezéré, és akármikor dönthet a sorsáról.
2015. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy normális, ha a kutya bármiért harap. Viszont az se normális, ha az ember rendszeresen ezzel cseszteti a kutyát. Néha meg kell próbálni (félévente, kamasznál talán kicsit gyakrabban), ha jó, örülni, ha nem, helyrerakni, de nem kell vele rendszeresen mutogatni, hogy mekkora falkavezér vagy, mert ezzel a kutya szemében pont azt bizonygatod, hogy mennyire bizonytalan vagy a saját pozíciódat illetően.

És ha meg valamiért mégis ezzel cseszteted a kutyát, akkor pláne nem szabad úgy, hogy nem elveszed, csak nyúkálsz, aztán hagyod magad elmorogni meg összeharapni. Odanyúlsz, elveszed, ha odakap, tasli, és viszlát, meg van beszélve. Egy ilyen kicsi kutyánál ez működik, gyors, egyértelmű, nem kell vele hetekig szívni. De ha átmegy a dolog küzdelembe, harcolásba, abból mindig csak a baj van.

2015. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!