Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám harap minden ok...

A kutyám harap minden ok nélkül. Mitől?

Figyelt kérdés
A kutyám már 8 éves, kölyökkorában nem volt megtanítva dolgokra (ül, fekszik,és viselkedni sem tudott), mert amikor kaptuk még kicsi voltam és nem tudtam, hogy kell tanítani.Szépen éldegélt, játszottam vele, de 4 éves korában amikor hozzányúltam megharapott. Utána próbáltam szépen simogatni őt, de mindig megharapott.Egyszer még tetanuszt is kellet kapjak, mert annyira megharapott.Szégyen, nem szégyen, de azóta félek a saját kutyámtól.Mostmár elég öreg, de szeretném ha élete utolsó szakaszát velem tölthetné, de egyszerűen félek hozzányúlni, és nem az a játékos harapás, valamikor meg is ugat, nem tudom miért, kicsi korában nem volt semmi baj, órákig játszottunk, sétáltatni vitte,, nem volt semmi baj.Tudom, hogy egy öreg kutyát már nem lehet tanítani, de erről a szokásról hogy lehetne leszoktatni? Vagy reménytelen?

2014. dec. 19. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Oreg kutyat is lehet tanitabi, nem tudom, honnan jon az a varosi legenda, hogy nem lehet. De te egyedul, szakertelem nelkul nem fogod tudni. El kene vinni egy jo kutyaiskolaba, ahol megtanitanak teged, hogyan kezeld az ilyen helyzeteket.
2014. dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmi sem reménytelen, de ehhez mindenképpen szakemberre lesz szükség. Ok nélkül egy kutya sem harap, maximum nem tudjuk az okot. Keress fel egy jó kutyaiskolát, kiképzőt, először a kutya nélkül, és kérj segítséget tőlük.
2014. dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
a legfontosabb kérdés: hogy tartottátok 8 évig a kutyát? mert nem mindegy hogy az a szerencsétlen állat 8 évig egy 2 méteres láncon volt, vagy csak annyi a baja hogy akkor látott embert mikor kaját kapott.
2014. dec. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a közelben nincs kutyaiskola :( Néha már azt gondolom, hogy beteges.Simogatom, ő még a szemét is behunyja, megnyalja a kezemet és amikor rájön belém harap :/ Soha nem kapott ki, minden nap rendszeresen kap enni-innivalót, egy héten kb. 5-ször megsétáltatom.Egyik pillanatban semmi baj, másik pillanatban már egy kis vadállat :( Ez nem valami betegség jele?
2014. dec. 19. 09:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Több probléma is van, a legfontosabb, hogy semmilyen tekintetben nem tekint téged vezetőnek. Nem bízik benned, így egyszerűen helyreutasít ha olyan dolgot akarsz tenni ami nincs ínyére, pl a személyes terébe való behatolás.

8 évesen egy kutya még nem öreg, de 10 év fölött is nevelhető bármilyen kutya, csak tudni kell hogyan.

Én is a kutyasulit ajánlanám, mert első sorban téged kellene megtanítani kutyát nevelni.

2014. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Soha nem kapott ki"

Magyarul egyszer sem volt leszidva, ha rosszat csinalt, o a fonok, ti meg ugy ugraltok, ahogy o futyul. Ha onagysaganak elege van a babusgatasbol, harapassal jelzi. Ilyenkor buntetni kene, nem rahagyni. A buntetesen persze nem a verest ertem, ehhez kene a szakember, hogy segitsen hatekonyan, de nem brutalisan buntetni ilyen helyzetekben. Ha kutyasuli nincs, akkor hivjatok hazhoz valakit.

2014. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amint mondtam: A kutya már beteges és hamarosan megdöglik.Szeretném az utolsó fél évet vele tölteni.Leszidva persze, hogy le volt, de soha nem vertük meg.Már tényleg élete végén van.Van még egy kutyám, amit most kaptam nemrég, vele semmi baj, rendesen viselkedik és még sohasem harapott meg.Tudok kutyát nevelni, amikor megkaptam 7 éves voltam, fogalmam sem volt, most pontosan hogy kell tanítani a kutyát :) Amúgy köszönöm a válaszokat, sajnos ezzel a kutyával már nem lehet hosszútávra tervezni, nincs időnk arra, hogy hónapokig a kutyaiskolában legyen, csak meg akarom neki adni a tiszteletet és vele szeretnék lenni az utolsó heteiben.Nem tudom, hetek, hónapok,napok vannak hátra
2014. dec. 19. 09:58
 8/13 anonim ***** válasza:
8 evesen ennyire beteg? Mert azert ez a kor meg nem oreg, az enyem februarban lesz ennyi es vidam, boldog, egeszseges. De ha tenyleg ennyire rosszul van, akkor hagyjatok, birjatok ki ezt a par honapot, mast nem tudtok tenni.
2014. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyszer ki volt az utcára engedve és elkapott valami rühet. Már sok mindennel próbálkoztunk, de az állatorvos szerint nincs sok hátra :/ Amúgy meg az ő fajtájából már öregnek számít a 8 év!!! Légyszíves válaszoljatok az eredeti kérdésre, hogy lehet a harapás ellen tenni valamit vagy sem :) Az unokatestvérem kutyája is a napokban pusztult el rühtől, szegény már 3 éve húzta a betegséget, muszáj volt elaltatni, másképp csak szenvedett volna.
2014. dec. 19. 10:09
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Valaszoltunk. Kutyasulival lehetne, de mivel mar ennyire a veget jarja es csak honapjai vannak hatra, hagyd beken.
2014. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!