Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt mégis honnan lehet tudni?

Ezt mégis honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés

Egyre többször olvasom már itt (is), hogy vannak "kanos" gazdik és "szukás" gazdik. De ezt mégis honnan lehet tudni, hogy kihez milyen nemű kutya passzol? Ti hogyan jöttetek erre rá? Nekem van szukám is, kanom is (nem egy fajta), de nem igazán tudom eldönteni, hogy mondjuk a következő kutyám milyen nemű legyen (persze a jelleme számít igazán, de akkor is. Meg még nem is aktuális, csak úgy elgondolkodtam a dolgon).


Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de tényleg nem tudom.


2015. febr. 25. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Észreveszed magadon, hogy melyikekkel szimpatizálsz, melyikkel foglalkozol szívesebben, ennyi :) Ha sok kutyával találkozol, kialakul. De ezt ne úgy értsd, hogy csak kan vagy csak szuka, de úgy általában valamelyik jobban be szokott jönni az embernek.
2015. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De ha mondjuk van az embernek két eltérő fajtájú kutyája, amelyek mondjuk jellemben is totál eltérnek, nem csak nemben, akkor azért elég nehéz rájönni, szerintem :) Mert ebben a felállásban a szukához húzok jobban, de ha fordítva lennének, akkor is hozzá húznék jobban, hiába kan lenne :)


Szóval akkor kijelenthetjük, hogy ez fajtafüggő is?

2015. febr. 25. 10:16
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

általában a szingli nőknek szuka, a szingli férfiknak kan,


miért szeretnéd aszt a "fajtát" ami elhagyott.

2015. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy azoknál az embereknél merül fel ez a kérdés aki egy fajtából többet tart/tartott/tenyészt/dolgozik mert egyébiránt nem tudom elképzelni, hogy bármilyen fontos jelentőséggel bírhat.


A jellem az elsődleges - véleményem szerint:)

2015. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az nem fajtafüggő, hogy a szukákhoz vagy a kanokhoz húzol jobban, hanem nemfüggő :D De hogy mit szeretsz a kutyádban, az más kérdés, nyilván nem csak a nem számít, vagy csak a fajta, hanem az egész kutya egyben.
2015. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem mindig ivaros kanjaim voltak, 12 éves koromtól. nálam az első kutya határozta meg. Azóta csak ivaros kanjaim vannak. Egy (most már nem szingli) nő.

2015. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam Akumi, hogyha pl. én szeretem a vizslákat, és úgy érzem, hogy jellemben is passzolnak hozzám, akkor lehet kan vagy szuka, ugyan mindegy. Szóval hiába vagyok oda meg vissza pl. a szukákért úgy általában, egy kau-t sohasem tartanék...


Szóval én úgy gondolom, hogy elsődleges a fajta, hogy az passzoljon az emberhez, aztán lehet kitapasztalni a nemek közötti különbséget, ahogy azt feljebb írta is az egyik válaszoló.


De pl. van olyan ismerősöm, akinek tök mindegy milyen fajta a kutya, csak szukát tud elképzelni. Pedig egyes fajtáknál sokkal keményebbek mondjuk a szukák, mint a kanok, vagy fordítva ugye...

2015. febr. 25. 11:36
 8/16 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy a nem az elsődleges, sőt :) De a kérdésed a nemeről szólt, tehát arra koncentráltam.

Az hogy valaki inkább szukás, nyilván nem azt jelenti, hogy az összes szuka passzol hozzá, minden mástól függetlenül (és nem is hiszem, hogy létezik ilyen, max. az ember még nem találkozott olyan szukával, ami neki nem jó). Ez csak egy szempont a sok közül, amit - ha az ember kifejezetten húz az egyik nemhez - érdemes figyelembe venni választásnál. De ha a kutya minden más tekintetben tuti, csak a neme nem stimmel, akkor meg le van szarva, mint ahogy a fajta is le van szarva, meg minden más, ha a kutya úgy összességében véve tuti. Mai fejjel például el nem tudnám képzelni, hogy német juhászt válasszak, pedig az öregem NJ keverék. Nem ezeken múlik, csak érdemes átgondolni, mert ha az ember nem ismeri a saját igényeit és lehetőségeit, akkor könnyen félreválaszthat.

2015. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább személyiség kérdése, nem pedig attól függ, milyen nemű kutya. Nekem szuka kutyám van, de ugyanúgy elvagyok a kanokkal is, őket is szívesen sétáltatom, megvan az összhang.
2015. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én sem gondoltam úgy, hogy a nem az elsődleges dolog, csak az a furcsa, hogy mégis vannak olyanok, akiknek tök mindegy a kutya fajtája mondjuk, meg a jelleme, csak a neme számít. Számomra ez elég érdekes.


Na mindegy, köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 25. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!