Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labdázás gondok. Hogy vegyem...

Htvbb kérdése:

Labdázás gondok. Hogy vegyem rá, hogy ideadja?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám aki imád játszani, végtelen lelkesedéssel fut a labda után, felveszi, visszahozza, de nem adja ide. Néha elszalad más irányba, lefekszik és elkezdi rágni, de ha odahívom se adja ide, elrántja a fejét és elszalad. Nagyon sokféle módszert próbáltam már, de egyik sem vált be. A kétlabdás módszer katasztrófába torkollott, nem zavarja, ha én egy másikkal játszok, vagy ajánlok neki. A figyelmen kívül hagyás és a játék azonnali befejezése sem működött. Jutalomfalatért hajlandó, de csak azért, ha nincs nálam, vagy nem látja nem adja.

2015. febr. 25. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ereszd vezényszót kell megtanítani neki. Én kajával tanítottam, elcseréltem lényegében a labdáért, majd hozzátársítottam a parancsot. Azért van az, hogy csak akkor működik, mikor látja nálad a kaját, mert még nem tanulta meg, hogy mit is akarsz tőle :) Fokozatosan kell kivezetni a kaját a dologból. De csinálhatod úgy is, hogy labda és egy másik játék, hátha azért már elcseréli.
2015. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha neked is olyan IQ val rendelkező a kutyád mint az enyémé soha nem fogja vissza hozni a labdát és ha mondják neki hogy ül akkor néz mint egy hülyére de én így szeretem ahogy van ;)
2015. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, játssz madzagos labdával, vagy hurkával, ronggyal, bármivel, és tanítsd meg ereszteni. Meg kell neki mutatni, hogy az, hogy elkéred tőle a játékot, része a bulinak, nem pedig a vége. Ereszteted, és rögtön játszol vele tovább. Ha ez megvan, nem lesz para az se, hogy odaadja neked a labdát.
2015. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ugy, ahogy az elozo modta! :)
2015. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Masodik valaszolo: Lehet, hogy akkor nem a legmegfelelobb modon nevelted es tanitottad..
2015. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ellenszolgáltatás lehet valami finom, apró ételdarabka is. Megvárod amikor odahozza egy időben mondod neki pl.ereszd, amikor letesz adod a szájába és dícséred (pl. okos, jól van, stb.)


Arra figyelj, hogy ezt a módszert ne használd minden egyes odahozatalkor, csak addig amig kb. 5 alkalommal visszahozza, a 6.nál már nem kap, a 7. nél újra és odaérsz, hogy nem CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AKKOR ADJA ODA, HA VAN NÁLAD VALAMI:)

2015. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bakker most látom az írásod végét..elnézést az előbbi okoskodásért:)


véletlenül nem terrier az "illető" makacs kutya?:)

2015. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 ös nem is ismersz :) eddig 5 kutyát faszán betudtam tanítani volt egy foxim ami már szinte mindent megértet pl.:a háza olyan volt hogy lapított tetejű azaz rá tudott ugrani és mondtam neki ugorjon ugrott és hiába adtam a táljába a jutalom kekszét addig nem jött le ameddig nem mondtam neki hogy le jöhet az ül, fekszik, hempereg,hozd vissza a labdát alap trükkök amúgy is. Én arra céloztam hogy a mostani kutyámnál nem működik pedig próbáltam mindent egyszerűen elbohockodta az egészet én meg nem fogok azért leszidni egy kutyát mert játszani akar meg már bele fáradtam picit mert a foximba 7 év munka volt és szinte tényleg olyan volt mintha mindent megértene amit mondok jó pár oldalt tudnék róla mesélni de ebbe nem megyek bele.A lényeg hogy nem olyan vagyok aki 1 kutyát se tanított.
2015. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól le lettem pontozva 81 ről...mintha azt írtam volna hogy verem a kutyákat -.-"
2015. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!