Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el, hogy a kezembe...

Hogy érjem el, hogy a kezembe adja?

Figyelt kérdés
8hónapos labilánykámnak a labda az élete, imádja. Vissza is hozza szépen, de leteszi a lábam elé. A szájából nem akarja odaadni, azért szabályosan birkózni kell vele, de a lábam elé simán leteszi. A legutóbbi próbálkozásomnál óvatosan megfogta a csuklómat és lehúzta a kezem a földön lévő labdához... Hogy érjem el nála, h adja szépen a kezembe? A környező kutyik nagy része gond nélkül megcsinálja ugyanezt, a vakvezetők pedig kivétel nélkül mind. Igaz, ők képzettebbek...

#játék #labrador #labda #apport #labdázás #kézbe adott labda #visszahozott labda
2014. márc. 18. 13:26
 1/7 Hovarju ***** válasza:

Fogj egy jutalomfalatot abba a kezedbe, amivel elveszed tőle a labdát. Amikor hozza a labdát nyúlj a labdáért és add neki oda a falatot.

Először valószínűleg gyorsnak kell lenned, de idővel rájön, hogy a kezedbe kell adni.

Ja a jutalmat csak akkor add neki oda, ha a kezedbe adja a labdát.

2014. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg neki külön a "tart" vezényszót. Klikkerrel nagyon egyszerű tanítani. Anélkül még nem próbáltam.
2014. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem jutifalis, csak a labda érdekli, pedig sokkal próbáltam. :(

Klikkerrel hogyan?

2014. márc. 18. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az szokott segíteni, hogy minden dobás előtt mondom a kutyának, hogy "labda", úgyhogy megtanulja, hogy erre a szóra az következik, hogy odamegy a labdához és a szájába veszi. Így ha ledobja elém, akkor már ezzel a vezényszóval rá tudom vezetni, hogy azt szeretném, ha megfogná a labdát. Ha felvette, hívom és hátralépek, de csak egy kicsit, hogy lehetőleg belém ütközzön a kutya és gyorsan tudjak nyúlni a szájához a labdáért. Ha elértem, dicséret és újabb dobás, ha leejtette, kezdem előről, felvetetem vele és hátralépek. Klikkerrel lehet gyorsítani a dolgon, de elég labdamán kutyák előbb-utóbb úgyis rájönnek a lényegre, főleg ha nem dobod el a labdát, csak és kizárólag akkor, ha sikerült elvenned tőle. De ezt ugye nem minden kutyával lehet megcsinálni, némelyik feladja, ha nagyon nem megy és nem érti :) Olyankor mindenképpen jól jön a klikkeres besegítés.
2014. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tanítod meg h tartsa: beteszed a szájába és klikkelsz ha egy fél mp-re de egyedül tartja és ezt az időt szépen fokozatosan növeled, majd amikor már stabilan tartja egy ideig akkor jöhet h hátralépsz és hívod, tehát mozgást teszel bele. Pont most alapoztam két német vizslát és egy szettert így, ahol fontos h majd a vadat ne ejtse el, hanem szépen kézbe adja.
2014. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hovarju ***** válasza:

Akkor esetleg próbáld meg két labdával. Amikor a kutya már feléd viszi a labdát, mutasd meg neki a másik labdát, ami a te kezedben van, és csak akkor add oda, ha a másikat a kezedbe adta.


ja, a klikkeres ötlet sem rossz.

2014. márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A két labdással nem igazán értem h fogja a kezedbe adni ha előtte sosem tette...
2014. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!