Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad a kutyával birkózni?

Szabad a kutyával birkózni?

Figyelt kérdés
Kezdő kutyás vagyok, és van egy három hónapos kölyök kutyám. Néha szoktam vele úgy játszani, hogy a kezeimmel közrefogom a fejét ő pedig próbálja harapdálni. Ilyenkor néha finoman el is lököm, lefekszik a földre és én dögönyözöm. Röviden így írnám le. A kérdés arra vonatkozik, hogy ilyet szabad-e, nem teszi agresszívvá az állatot? Ha igen helyrehozhatom még valahogy?

2015. febr. 26. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Persze hogy szabad, a kutyák is így játszanak egymás közt.
2015. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Birkóz tőlem hancurozhattok is
2015. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm első, megnyugtattál! Kicsit megijedtem, mert néha morgott közben. Azt hittem ettől agresszívvá válhat. :)
2015. febr. 26. 20:34
 4/12 anonim válasza:
54%
igen szabad. ezt szeretik a legjobban
2015. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 piriiiii ***** válasza:
69%

Egyáltalán nem, sőt, teljes mértékben jót tesz neki. És Neked is, és a kapcsolatotoknak is. Játszatok minél többet. :)

Ami agresszívvá teheti, ha kínozva hergeled, láncrakötöd és egy bottal hadonászol felé. :D Csak érzékeltetem a különbséget.

2015. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
nem szabad, börtönbe is zárhatnak miatta
2015. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Én a felnőtt rotimmal is szoktam és akkor is van, hogy morog közben. A lényeg, hogy ne hagyd, hogy durván játsszon. És a leghevesebb játék közben is le tudd állítani egy pillanat alatt.
2015. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 piriiiii ***** válasza:
54%
Jaj, mármint egyáltalán nem válik agresszívvá tőle. :D
2015. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki tolerálta hogy hülyeséget kérdeztem! A válaszokat is köszönöm!
2015. febr. 26. 20:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Kifejezetten jót tesz a kapcsolatotoknak, ráadásul tök jó kis feladat is lehet, előszőr is, hogy megtanulja, hogy haraphat, de nagyon finoman. Azt pl. úgy tudod elérni, hogy játszotok, nem fogod le, szóval hagysz rá alkalmat, hogy megharapjon, és ha túl erős volt, akkor a pofáján lévő bőrt egy picit rászorítod a fogaira. Nyilván neked kell érezni, legyen kellemetlen neki, és semmi baj nincs, ha mondjuk nyüsszent egyet, de azért ne szedd le a fejét. :) Ha következetesen csinálod nemsokára nagyon szép finoman fog játszani. (Ha eddig nem úgy játszana.) A következő célkitűzés lehez az, hogy akárhogyis vadultok, ha halkan annyit mondasz: elég, akkir azonnal hagyja abba, és vége van.

Sok sikert és jó játékot a kutyussal, én mindig nagyon feldobódom, ha "minden nélkül" kezdek játszani a kutyámmal, és látom rajta, mennyire lelkesedik. :)

2015. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!