Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad a kutyával birkózni?

Szabad a kutyával birkózni?

Figyelt kérdés
Kezdő kutyás vagyok, és van egy három hónapos kölyök kutyám. Néha szoktam vele úgy játszani, hogy a kezeimmel közrefogom a fejét ő pedig próbálja harapdálni. Ilyenkor néha finoman el is lököm, lefekszik a földre és én dögönyözöm. Röviden így írnám le. A kérdés arra vonatkozik, hogy ilyet szabad-e, nem teszi agresszívvá az állatot? Ha igen helyrehozhatom még valahogy?

2015. febr. 26. 20:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem 5 kilós kutyám van, de én is sokat birkózok vele. Mondjuk ő már 8 éves, de ezek örök bohócok :)

A lényeg, hogy tudja, hol vannak a határok a játékban. Ha túlságosan belehergeli magát, durvábban támad, erősebben harap, akkor azonnal szólj rá, és hagyd abba vele a játékot egy rövid időre.

Amúgy szerintem kifejezetten erősíti a kapcsolatot, hiszen a kutya falkaállat, és a falkában ugyanígy játszanak. Csak ugye ott van az anya is, aki rájuk szól, ha elvadul a játék.

Na itt most Te vagy a játszópajtás is, és az "anya" is. Sok örömet a kutyushoz :)

2015. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat, ment a zöld! Csak örömöm van vele!:)
2015. febr. 27. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!