Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A sokadik ijen kérdés: Mi a...

A sokadik ijen kérdés: Mi a véleménytek az Angol Cocker Spánielről?

Figyelt kérdés

2015. febr. 26. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
És mondd, mi a bajod a többi ilyen (ly!) kérdésre adott válaszokkal? :)
2015. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Makacs és önfejű,alkalmi süket,de nagyon családközpontú,szeretetre éhes,és mozgékony.Szeret napközben "nasizni" Én imádom,nekem is spanim van.Ennyi szeretetet egy kutyustól sem kaptam még mint tőle.
2015. febr. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
volt gyerekkoromban. hát egy makacs, alkalmi süket kutya. soha többé spánielt. a széken aludt (dupla szék volt) ott felejtettem a játékbabámat a széken, amikor másnap el akartam onnan vinni, megharapott érte.) a retikül sztori ugyanez a széken. azt se lehetett másnap elvenni onnan. mert őrizte, mintha övé lenne.
2015. febr. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ha valamit rosszul írok az azért van mert telefonról írtam
2015. febr. 27. 06:36
 5/7 SzMHZs ***** válasza:
75%

Másik kérdés volt, kinek ajánlanánk:

Akinek van türelme (rengeteg kell) a szőréhez (kozmetika, otthoni fésülés, gaztalanítás egy erdős séta után és persze gyakori porszívózás), a makacsságához, a pörgéséhez, az állandóan a gazdi fenekében éléshez. Aki le tudja foglalni agyilag és fizikailag, aki nem vágja ki a kertbe, hogy nőjön mint a gomba. Aki meg tudja állni a bociszemek könyörgését, és nem adni neki minden kajából, mert éppen éhen halni látszik. Úgy általánosságban, aki nem a külsőnek hisz :)

Én imádom, az enyém 2,5 éves, de az emberek többségét inkább lebeszélem róla, mint ajánlom.

Nevelni kell mint minden kutyát, és nincs vele semmi probléma. Nekem álomkutya, külsőre és belsőre is: ha kell bújós, lustizós, ha indulás van, akkor pörög és megy, fáradhatatlan. Nagyon gyorsan tanul, de következetesnek kell lenni, és nem ráhagyni a dolgokat, mert hajlamos megkérdőjelezni az utasításokat. De ez is sok kutyára igaz szerintem.

A harapásról annyit, hogy ha nincsenek levezetve az energiái, agresszívvá válhat, illetve egy időben, mikor nagyon divatba jött, gyakori volt az idegrendszeri probléma, "spániel düh"-nek emlegették cikkekben.

2015. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

"ha valamit rosszul írok az azért van mert telefonról írtam"

Aha. Milyen telefonod van neked, amin az LY mellett van a J betű?

2015. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem 15 évig volt egy fekete kan. 12 éves koromban kaptam 8 hetes korában. A világ legjobb kutyája volt. Ha el tudsz képzelni bajtársiasságot egy kislány és egy kutya között, akkor ez az volt. Rengeteg kalandunk volt együtt.

Abszolút 1 gazdás volt. Ha benn aludt pl az udvaron álló kocsi alatt, anyukám nekem szólt, hogy hívjam ki. A szüleimre nem hallgatott annyira, mint rám! Minden 1 szavamba került neki. És csak én tanítottam, nem kiképző, a szüleim abszolút nem kutyások, a kaját elé tudták tenni, annyi :)) (ma is :)) )

Az utcán póráz nélkül jött a lábamnál :)

Erős őrzőösztöne, keresőösztöne van: szeret embereket keresni, sokat játszottunk vele ilyet. A húgom elbújt, és meg kellett keresnie. Ha valamit kiválasztott, vagy valami mellé odaültettem, hogy őrizd, egy csapat rabló sem vitte volna el :)

Abszolút hűséges. Amikor az enyémnek megsérült a gerince, és hónapokig csak kúszott-mászott, "utolsó" erejével is bemászott a konyhából a szobámba engem keresve, pedig főiskolán voltam akkoriban....(szerencsére abból felgyógyult)


Viszont, ami negatívum: -nagyon erős vadászösztön (több sünt egyszerűen megnyúzott, a réten megy az orra után)

- az enyém nem engedte másnak, hogy megsimogassák, mint pl most a mudim. Séta közben is csak én érhettem hozz, persze én akár a torka mélyén is turkálhattam

-könnyen hízik (az első, amit magadnak megtanítasz(!!), hogy nasi tilos!! ez nagyon fontos az egészsége szempontjából

-hisztis. A dokim szerint egy hisztigép. Még oda sem ért a tű, már vinnyog . De lehet érte szeretni.

-ugatós, harapós, ha nincs megnevelve

-szőrzetápolása bonyolult

-epilepsziára való hajlam. Az enyém 15 évig volt az, nem nagyon zavarta. Engem sem.


Kb ennyi. Szerintem megéri. Egy érzelgős dög, az biztos, de imádnivaló. 15 évesen egy családi bográcsozáskor aludt el végérvényesen, végelgyengülésben. Én temettem el...

2015. febr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!